١٩١٧ نازل بنزین مشکل فنی و کم فروشی داشتند

رییس سازمان ملی استاندارد ایران از بازرسی این سازمان در پمپ بنزین ها خبر داد و گفت: ١٩١٧ نازل بنزین مشکل فنی و کم فروشی داشتند.

به گزارش خبرنگار مهر، نیره پیروزبخت در نشست خبری امروز خود با خبرنگاران با اشاره به انجام بازرسی‌های صورت گرفته از پمپ بنزین‌ها بعد از افزایش قیمت بنزین گفت: این سازمان در پمپ بنزین‌ها بازرسی‌هایی صورت گرفته که بر این اساس، ١٩١٧ نازل بنزین مشکل فنی و کم فروشی داشتند.

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران افزود: از اول فروردین امسال تا ٢٦ بهمن، ٨٠ هزار و ٨١٣ نازل در سراسر کشور مورد بازرسی قرار گرفته اند که بر این اساس، ١٩١٧ نازل مردود شدند؛ ضمن اینکه اگر وزارت نفت در مورد اصلاح این نازل‌ها اقدام کند، حتماً به مدار باز خواهند گشت.

وی تصریح کرد: خود نازل در این زمینه به لحاظ فنی مشکل داشته که از جمله این مشکلات نیز، کم فروشی است.

کیفیت بنزین در فصل سرد مشکل نداشت

پیروزبخت در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به کیفیت بنزین گفت: در فصل گرم سال در مجموع ٥٥ نمونه از بنزین برداشت شده که میانگین پارامترهای آنها خوب است و بر این اساس، اکتان بنزین سوپر ٩٥.٤٣، یورو٤ معادل ٩٢ و بنزین معمولی ٨٨ است؛ در حالیکه حداقل مجاز ٩١ است.

وی افزود: میزان آروماتیک در بنزین سوپر ١٦.٥، یورو ٤ معادل ١٤.٧ و در بنزین معمولی ١٨.٥ است؛ در حالیکه میزان مجاز ٣٥ است که اوضاع در این مورد هم نگران کننده نیست.

به گفته پیروزبخت، میزان الفین در بنزین سوپر ٣.٥، در بنزین یورو ٤ معادل ٣.١١ و در بنزین معمولی ٤.٣٦ است که حداکثر مجاز ١٨ تعریف شده است؛ این در حالی است که میزان بنزن در بنزین سوپر و یورو ٤ را معادل ٠.٥ عنوان کرد و گفت: میزان بنزن بنزین معمولی ١.١ بوده است.

وی در مورد آزمون بنزین در فصل سرد سال نیز اظهار داشت: در بنزین یور و۴ عدد اکتان ۹۱.۵، آروماتیک‌ها ۱۱.۵، الفین ۴، بنزن ۰.۴۸ و گوگرد ۳۲.۸ بوده است که البته نتیجه این آزمون در مورد بنزین معمولی هنوز نهایی نشده است.

یک دانه ذرت آلوده وارد کشور نشد

وی درباره چالش ذرت‌های الوده نیز گفت: سازمان ملی استاندارد سه سال درباره ذرت‌های آلوده مبارزه کرد و در نهایت با دستور رئیس جمهور اجازه ورود حتی یک دانه ذرت آلوده را به کشور نداد.

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران گفت: ذرت‌های آلوده قرار شد یا معدوم شود و یا اینکه به کشورهای غیر همسایه فروخته شود، بحثی هم در داخل مطرح شد تا این ذرت‌ها به کارخانه‌های الکل سازی بروند که این موضوع هم مورد موافقت قرار نگرفت.

خانم پیروزبخت ادامه داد: این سازمان یک سازمان نظارتی و حاکمیتی است و با برنامه ریزی‌های انجام شده و ماده ۳ قانون سازمان استاندارد همه دسته‌ها و نهادهای اجرایی باید آئین نامه‌های خود را با سازمان ملی استاندارد هماهنگ کنند.

وی افزود: در این سازمان بیشتر کیفیت را مدنظر قرار دادیم و با کمک از دستگاه‌های اجرایی در ماه‌ها و سال‌های اخیر حدود صد استاندارد اصلی در کالاهای مختلف در دستور کار تجدید نظر این سازمان قرار گرفت که به عنوان مثال خوراک دام، گندم و برنج در دستور کار تجدید نظر نهایی قرار گرفته اند که نتیجه آن را به زودی اعلام خواهیم کرد.

۲۴۷۹ نازل سی ان جی در سراسر کشور بازرسی می‌شوند

پیروزبخت همچنین با اشاره به وجود ۲ هزار و ۴۷۹ جایگاه سی ان جی در سراسر کشور، گفت: اغلب این جایگاه‌ها مورد بازرسی قرار گرفته‌اند. در عین حال بیش از ۱۰۰ هزار مخزن ذخیره در جایگاه‌های سی ان جی در کشور وجود دارد.

وی افزود: ۲۴ هزار مخزن ذخیره مورد بازرسی قرار گرفته‌اند و در مجموع وضعیت پرخطری در مورد جایگاه‌ها وجود ندارد.

کد خبر 4854827

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 1 =