انتخابات را برای تعیین سرنوشت خود جدی می‌گیریم

قزوین- مردم استان قزوین با شرکت در انتخابات به اقتدار و عزت کشور کمک کرده و موجب یاس دشمنان خواهند شد.

به گزارش خبرنگار مهر، انتخابات به عنوان یکی از ارکان دمکراسی در انقلاب اسلامی بارها تکرار شده و هربار مردم با حضور گسترده خود در پای صندوق‌ها وحدت و انسجام خود را به رخ می کشند.

در استان قزوین حضور اقشار مختلف مردم از پیر و جوان و رأی اولی‌ها از صحنه‌های جذاب و تأثیر گذاری بود که در بیشتر شعبه‌ها دیده می‌شد.

تعدادی از شرکت کنندگان با حضور در پای صندوق‌های رأی دیدگاه‌های خود را در خصوص حضور در انتخابات اعلام کردند.

رضا خویینی یکی از رأی دهندگان، شغل آزاد کارگری دارد پس از حضور در یکی از شعب رأی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: مشارکت در انتخابات به منزله دخالت مستقیم هر فرد در سرنوشت کشور است و هر چقدر با شکوه تر برگزار شود می‌تواند کشور را در برابر هجمه‌ها واکسینه کند.

وی بیان کرد: مجلس حاکمیت مردم بر امور است، وقتی انتخابات به عنوان یکی از شاخصه‌های دمکراسی حق تعیین سرنوشت را به ما داده است از نظر عرفی و شرعی باید از حق خود استفاده کنم.

حجت الاسلام وحید اسماعیلی طلبه جوان در شعبه اخذ رأی مسجد النبی گفت: رأی دادن هنر خواستن و مطالبه گری بوده تا بتوان مسئولانی که بار امانت را بر دوش آنها گذاشته‌ایم را پاسخگو کنیم.

وی بیان کرد: حضور حداکثری مردم در انتخابات کشور را در برابر طمع بیگانگان مصون می‌کند و اگر ما انتخاب نکنیم دیگران برای ما انتخاب خواهند کرد و حق اعتراض و انتقاد نیز از مردم سلب می‌شوند پس بهتر است حق خودمان را به کسی واگذار نکنیم.

این روحانی گفت: با حضور پرشکوه خود وابستگی و اتحاد کشور را به رخ دنیا می کشیم.

خانم محمدی فارغ التحصیل رشته حقوق نیز ضمن خرسندی از استقبال مردم برای شرکت در انتخابات گفت: در انتخابات شرکت کردم تا با رأی خود بهترین را انتخاب کنم، دوست ندارم مجلس فعلی تکرار شود، بلکه مجلسی که پویایی و تحرک را در بدنه دولت ایجاد کند، قوانین فعلی مشکلات فراوانی در حوزه‌های مختلف کسب و کار ایجاد کرده و مجلس انقلابی و پویا را طالب هستیم تا باری از دوش مردم بردارد.

وی بیان کرد: مجلس باید قوانینی وضع کند که ابتدا رفاه حال محرومان و مستضعفان باشد، مردم و انقلاب را بر هر چیزی ترجیح دهند.

همچنین غیاثوند یک بانوی سالمند کرد زبان با ۹۰ سال سن وقتی به سختی وارد محل اخذ رأی شد گفت: در همه انتخابات شرکت کرده‌ام، شوهرم یک نظامی است و انتخابات حس قدرت به انسان می‌دهد و به مسئولان می‌گوئیم که ماندن یا رفتن شما در دستان مردم است، و چون رهبر انقلاب فتوای حضور دادند همه مکلف هستیم در انتخابات شرکت کنیم.

وی افزود: ایران با اقوام بی نظیرش نگهبان کشور بودند و من به عنوان نماینده لک زبان‌ها و کرد زبانان آمده‌ام تا به سایرین بگویم اهل تکلیف باشیم تا سن و سال مانع انجام کارهای ما نباشد. آمده‌ام تا بهترین را انتخاب کنم.

کد خبر 4859180

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 12 =