نتایج قطعی انتخابات مجلس شورای اسلامی در اردبیل اعلام شد

اردبیل - رئیس ستاد انتخابات استان اردبیل گفت: با پایان شمارش آرا، نتایج نهایی برگزیدگان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در اردبیل اعلام شد.

بهروز ندائی در گفتگو با خبرنگار مهر عنوان کرد: میانگین مشارکت اهالی استان اردبیل از متوسط کشوری بالا بوده و برخی از حوزه‌ها بیش از ۷۰ درصد نیز مشارکت داشتند تا در مجموع مشارکت بیش از ۵۰ درصدی از حوزه‌های انتخابیه اردبیل را شاهد باشیم.

وی در ادامه به بیان آمار قطعی انتخابات از حوزه‌های انتخابیه استان اردبیل پرداخت و گفت: از مجموع ۲۱۴ هزار و ۹۶۱ رأی مأخوذه در حوزه انتخابیه اردبیل، نیر، نمین و سرعین علی نیکزاد ثمرین با ۱۱۷ هزار و ۶۱۲ رأی حائز اکثریت آرا شد؛ سیدکاظم موسوی با ۵۹ هزار و ۵۱۶ رأی و صدیف بدری با ۵۳ هزار و ۷۰۸ رأی نیز توانستند در جایگاه‌های بعدی راهی مجلس شورای اسلامی شوند.

رئیس ستاد انتخابات استان اردبیل تصریح کرد: از حوزه پارس اباد، بیله سوار و اصلاندوز از مجموع ۱۱۰ هزار و ۳۹۱ رای مأخوذه عباس جهانگیر زاده با ۲۴ هزار و ۷۷۲ رای حائز اکثریت آرا شد؛ همچنین از حوزه انتخابی گرمی از مجموع ۴۲ هزار و ۳۹۱ رأی، ولی اسماعیلی با ۲۴ هزار و ۱۶۹ رأی به عنوان نماینده مردم منتخب شد.

ندائی یادآور شد: از حوزه مشگین شهر از مجموع ۷۲ هزار و ۶۵۲ رأی مأخوذه محمود عباس زاده با ۳۲ هزار و ۲۵۴ رای حائز اکثریت آرا شد؛ از حوزه انتخابی خلخال و کوثر نیز از مجموع ۴۸ هزار و ۹۵۰ رای مأخوذه سید غنی نظری خانقاه با ۲۲ هزار و ۶۹۸ رأی به عنوان نماینده مردم منصوب شد.

کد خبر 4859622

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 4 =