۲۲ اسفند ۱۳۹۸، ۰:۳۸

بیانیه آیت الله عیسی قاسم در خصوص شیوع بیماری کرونا در بحرین

بیانیه آیت الله عیسی قاسم در خصوص شیوع بیماری کرونا در بحرین

قم - رهبر شیعیان بحرین در پیامی گفت: همان خطری که باعث منع تجمع در حسینیه‌ها است، در همان حد و قوت در خصوص تجمع در مساجد و هر مکان تجمع دیگر که باعث انتقال بیماری شود وجود و مصداقیت دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز خبر حوزه، آیت الله شیخ عیسی قاسم با توجه به شیوع بیماری کرونا در بحرین بیانیه‌ای بدین شرح صادر کرد:

(همانگونه که مطلعید) حضرات علما و فضلای وطن عزیزمان بحرین به شهروندان توصیه نموده‌اند تا بنا بر وظیفه شرعی در خصوص (جلوگیری) از شیوع بیماری کرونا در بین افراد و تجمعات احتیاط کرده و مراقبت به عمل آوردند و در این راستا از مؤمنان خواسته‌اند تا تمامی فعالیت‌های دینی و اجتماعی را متوقف نمایند.

همچنین در بیانیه صادره از سوی سه عالم بزرگ بحرین زمان مشخصی را برای این امر معین شده بود (به مدت دو هفته)، چرا که امید آن می‌رفت این بیماری از بین برود. اما هم اکنون (شاهدیم) خطر رو به افزایش است و یا کاهشی نیافته است، بنابراین توقف فعالیت‌های مذکور تا زمان رفع خطر برای حفظ جان افراد باید ادامه یابد، جایز نیست که جان افراد -جز در مواردی منطبق با امر و اجازه واضح شرعی- بذل و قربانی گردند.

نظر مؤمنان را به این نکته جلب می‌نمائیم که همان خطری که باعث منع تجمع در حسینیه‌ها است، در همان حد و قوت در خصوص تجمع در مساجد و هر مکان تجمع دیگر -چه تجمعات بانوان، چه تجمعات مردانه، چه خانوادگی و چه عمومی- که باعث انتقال بیماری گردد وجود و مصداقیت دارد.

همانگونه که علما تأکید کرده‌اند، باید به هر آنچه که طبق توصیه متخصصان امر باعث منع انتشار این بیماری می‌گردد عمل شود. همچنین پیروی از توصیه‌های پزشکی (سلامت) صادره از سوی طرف‌های متخصص و مطلع که مورد وثوق و اعتماد در زمینه خود بیماری اند ضروری است.

همچنین بر همه موارد مذکور باید توسل به درگاه الهی را افزود، تضرع در درگاه خداوند را افزایش داد و دعاهای نقل شده از اهل بیت ع در خصوص این شرایط و وضعیت‌ها را قرائت نمود.

خداوندا بندگانت در اختیار و تحت اراده تو هستند، از تو می‌خواهیم که بر ما رأفت نمایی و با ما بر اساس عفو و گذشتت رفتار نمایی و نه بر اساس عدالتت (عدالتی که استحقاق اعمال ما است و نه عفو تو).

والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته

کد خبر 4876210

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha