هوای اصفهان در وضعیت ناسالم ثبت شد/شاخص کیفی ۱۴۵

اصفهان - مدیر امور آزمایشگاه‌های محیط زیست استان اصفهان گفت: برای دومین روز متوالی، امروز (چهارشنبه) نیز هوای اصفهان در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس ثبت شد.

بابک صادقیان در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: برای دومین روز متوالی، امروز (چهارشنبه) نیز هوای اصفهان در وضعیت ناسالم ثبت شد.

وی افزود: بدین ترتیب میانگین شاخص کیفی هوای اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هفت صبح امروز روی عدد ۱۴۵ ثبت شده است و در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.

شاخی کیفی هوا در برخی ایستگاه‌های سنجش آلودگی وضعیت ناسالم برای عموم است

مدیر امور آزمایشگاه‌های اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان با اشاره به اینکه شاخص کیفی هوا در برخی ایستگاه‌های سنجش آلودگی وضعیت ناسالم برای عموم را نشان می دهد، ابراز داشت: شاخص کیفی هوای در ایستگاه‌های میدان احمدآباد با ۱۵۹ و خیابان استانداری ۱۵۱ در وضعیت قرمز گزارش می شود.

وی ادامه داد: همچنین کیفیت هوا در ایستگاه های سنجش آلایندگی خیابان دانشگاه و بزرگراه خرازی با ۱۳۴ وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس را نشان می دهد.

هوای اکثر شهرستانهای استان اصفهان سالم است

صادقیان با اشاره به اینکه کیفیت هوا در شاهین شهر با میانگین شاخص آلایندگی ۱۱۲ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس است، تاکید کرد: همچنین کیفیت هوا در شهرهای مبارکه با میانگین شاخص کیفی ۸۸، نجف آباد ۷۰، کاشان ۸۲، و سجزی ۸۸ در وضعیت سالم گزارش شده است.

وی با اشاره به اینکه شاخص کیفی هوا یا Air Quality Index معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا را می سنجد، گفت: این شاخص غلظت آلاینده‌هایی مانند مونوکسید کربن، دی اکسیدگوگرد، ترکیبات نیتروژن‌دار، اوزن و ذرات معلق کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر را به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

گفتنی است میانگین شاخص کیفی هوا از عدد صفر تا ۵۰ نشانه هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ نشانه وضعیت ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ نشانه وضعیت خطرناک است.

کد خبر 4881730

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha