ایفای مسئولیت اجتماعی ازسوی مردم در راستای حفظ منابع آب ضروری است

اراک- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی بر ایفای مسئولیت اجتماعی از سوی مردم و آحاد جامعه در راستای حفظ منابع آبی تاکید کرد.

یوسف عرفانی نسب در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت: از سال ۱۹۹۳ تاکنون، دوم فروردین ماه برابر با ۲۲ مارس به عنوان روز جهانی آب نام گرفته است و هر سال مانند بسیاری از رویدادهای بین المللی دیگر با یک شعار خاص برگزار می‌شود و موضوعی مهم را مورد توجه قرار می‌دهد.

وی ادامه داد: امسال این روز با شعار «آب و تغییر اقلیم» نام گرفته که هدف آن نشان دادن چگونگی ارتباط آب و تغییر اقلیم است و کشور ما نیز همانند سایر کشورهای جهان با وجود خشکسالی‌های به وجود آمده در طی سال‌های اخیر از توجه به این موضوع بی نیاز نیست.

عرفانی نسب عنوان کرد: تغییرات آب و هوایی، وقوع حوادثی نظیر سیل، خشکسالی، آلودگی آب و… مشکلات مرتبط با حوزه آب را تشدید می‌کند و سیاست گذاران اقلیمی با توجه به نیاز روز افزون انسان و سایر موجودات زنده به آب برای بقا و همچنین برای انجام اموری همانند کشاورزی، صنعت، بهداشت و آموزش و… باید توجه به مساله آب را در برنامه‌های خود قرار دهند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی تاکید کرد: باید برای مدیریت اثرات ناشی از تغییر اقلیم برنامه ریزی و به موقع اقدام کرد.

وی عنوان کرد: با توجه به اینکه ۵ الی ۶ درصد مصرف آب مربوط به مصارف خانگی است باید همچنان صرفه جویی و درست مصرف کردن مورد توجه قرار گیرد.

عرفانی نسب افزود: استفاده از تجهیزاتی در قالب کاربری خانگی می‌تواند استفاده درست مصرف آب را به همراه داشته باشد.

وی تاکید کرد: با توجه به اینکه کشور در منطقه‌ای خشک و نیمه خشک قرار گرفته، حفظ منابع آبی به ویژه در استان مهم قلمداد می‌شود و تمهیدات لازم در این راستا اندیشیده شده است و البته از همه مهم‌تر هریک از افراد جامعه به عنوان یک مسئولیت اجتماعی در استفاده درست از آب و حفاظت از آن سهم به سزایی دارند که باید این مهم را در دستور کار قرار دهند.

کد خبر 4884246

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 7 =