موانع ارائه دروس عملی به صورت مجازی با روش خلاقانه رفع شود

سمنان - رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای بابیان اینکه همگام با شرایط می‌بایست آموزش‌ها نیز تغییر یابد، گفت: موانع ارائه دروس عملی به صورت مجازی با روش خلاقانه باید رفع شود.

به گزارش خبرنگار مهر، ابراهیم صالحی عمران ظهر پنج‌شنبه در جلسه وبینار با موضوع ارزشیابی فرآیند یاددهی و یادگیری در بستر الکترونیکی به مناسبت هفته آموزش ویژه اساتید دانشکده‌ها و آموزشکده‌های فنی و حرفه‌ای سراسر کشور به میزبانی دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان سمنان ضمن بیان اینکه پیگیری آموزش الکترونیک در دانشگاه‌های فنی و حرفه‌ای می‌بایست به صورت جدی در دستور کار قرار گیرد، ابراز داشت: یکی از دغدغه‌های موجود آموزش دروس عملی از طریق الکترونیک است که موانع آن باید با روش‌های خلاقانه رفع شود.

وی بابیان اینکه ارتقا آموزش‌های فنی و حرفه‌ای یک اصل که باید در آن یاددهی، یادگیری و کیفیت آموزشی دانشجویان مد نظر قرار گیرد، افزود: معتقدیم آموزش باید با نیازهای روز جامعه منطق باشد لذا برنامه‌ریزی‌ها به سمت لینک شدن با بخش خصوصی و تمرکز بر یاددهی و یادگیری دانشجویان است.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای بابیان اینکه باید بیش از پیش به صنعت و کشاورزی اتکا کرد، ابراز داشت: به‌کارگیری توانایی فناوری اطلاعات یکی از شایستگی‌هایی که برای مهارت‌های اشتغال‌پذیری بسیار به آن تاکید می‌شود که متأسفانه طی سال‌های گذشته به انتقال این شایستگی‌ها کمتر توجه شده است.

صالحی، عمران بابیان اینکه آموزش مجازی فرصتی برای تحقق آرزوهای نظام آموزش عالی است، تصریح کرد: در شرایطی که شایستگی فناوری برای بازار کار و کارفرما بسیار مهم است در آموزش عالی و برنامه‌های درسی کمتر به این مباحث توجه شد لذا تاکید بر آموزش مجازی را رویکرد جدید آموزشی این دانشگاه خواهد بود.

وی ضمن اشاره به اهمیت بحث آموزش مجازی در نظام آموزش عالی کشور از منظر دانشجویی، افزود: زمانی درباره آنچه در دانشگاه‌ها و سیستم‌های آموزشی اتفاق می‌افتد قضاوت می‌کنیم، نتیجه و محصول نهایی بسیار مهم بوده و این امر در دانشگاه‌های مهارتی از اهمیت بیشتری برخوردار است.

کد خبر 4919601

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 4 =