بررسی مشکلات ۳ واحد صنعتی لرستان در کمیسیون کارگری

خرم آباد- معاون استاندار لرستان با اشاره به بررسی مشکلات ۳ واحد صنعتی لرستان در کمیسیون کارگری گفت: منافع کارگر و کارفرما با هم باید دیده شود و با تدبیر مشکلات کارگری حل شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمود ثمینی امروز دوشنبه در سخنانی گفت: دستور کار جلسه کمیسیون کارگری که امروز برگزار شد، حول سه محور طرح و بررسی مشکلات نساجی بروجرد، بررسی آخرین وضعیت کشت و صنعت خرم آباد و طرح و پیگیری مشکلات کارگری شرکت فارسیت و تراورس دورود بود.

وی اظهار داشت: در موضوع مشکلات و معضلات حوزه کارگری استان نباید قشری نگری کرد و منافع کارگر و کارفرما با هم دیده شود و با تدبیر این مشکلات حل شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار لرستان بیان داشت: مدیریت واحدهای تولیدی، کسب و کار، خدماتی و سایر فعالیت‌های کارگری نیازمند کمک، مشاوره و ارائه راهکارهایی هستند تا بتوانند مشکلات خود را حل و چرخ صنعت استان به گردش درآورند.

ثمینی تصریح کرد: باید اراده بر حل مشکلات حوزه اشتغال و سرمایه گذاری باشد و با استفاده از منابع، شرایط برای ایجاد امنیت، زیرساخت و حضور سرمایه گذاران فراهم و در ادامه اشتغال ایجاد شود.

وی خاطرنشان کرد: کمیته‌های تخصصی در جلسات خود مشکلات کارگران و کارفرمایان را طرح و پس از بررسی و کارشناسی جهت تصمیم نهایی در کمیسیون کارگری مطرح کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار لرستان افزود: کمیته‌های تخصصی باید فعال شوند و ضمن بررسی و راستی آزمایی اطلاعات واصله، پیشنهادات و راهکارها در زمینه رفع مشکلات ارائه کنند.

ثمینی با بیان اینکه پیمانکاران باید دارای اهلیت و تخصص باشند، افزود: اهمیت به پرداخت حقوق کارگر و کیفیت کار انجام شده دو موضوع مهم هستند که پیمانکاران باید بر آنها اهتمام ورزند.

وی با اشاره به اینکه تصمیم سازی بر عهده کمیته‌ها و اعضا کمیسیون است، گفت: به منظور دستیابی به نتایج بهتر، موضوع حل مشکل کارگران و کارفرمایان با حضور فرمانداران و صاحبان صنایع در جلسات همراه خواهد بود.

کد خبر 4923094

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 10 =