شرکت‌های دانش بنیان استان تهران۴۰هزارمیلیارد تومان فروش داشته اند

تهران- استاندار تهران گفت: میزان فروش شرکت‌های دانش بنیان در سال ۹۸ در کل کشور ۶۳ هزار میلیارد تومان و در استان تهران ۴۰ هزار میلیارد تومان بوده که ظرفیت بزرگی در استان است.

به گزارش خبرنگار مهر، انوشیروان محسنی بندپی صبح شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به جایگاه شرکت‌های دانش بنیان در استان تهران بر اساس گزارش معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اظهار داشت: تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان در سال ۹۷ در کل کشور ۴ هزار و ۵۰ شرکت بوده که از این تعداد ۲۰۵۰ شرکت یعنی بیش از ۵۰ درصد شرکت‌های دانش بنیان در استان تهران بودند.

وی ادامه داد: در سال ۹۸ تعداد شرکت‌های دانش بنیان در کل کشور به ۴ هزار و ۹۰۰ شرکت رسیده که از این تعداد ۲ هزار و ۶۰۰ شرکت یعنی بیش از ۵۶ درصد شرکت‌ها در تهران فعال هستند.

استاندار تهران سپس با اشاره به اینکه در مجموع ۱۷۶ هزار شغل توسط شرکت‌های دانش بنیان در کشور ایجاد شده که ۱۰۰ هزار شغل یعنی حدود ۶۰ درصد مربوط به استان تهران است بیان کرد: میزان اشتغال ایجاد شده توسط شرکت‌های دانش‌بنیان تا سال ۹۷ در کل کشور ۱۴۹ هزار شغل بوده که ۸۸ هزار اشتغال در تهران فعالیت داشته‌اند، همچنین میزان اشتغال ایجاد شده توسط این شرکت‌ها در طول سال ۹۸ در کل کشور ٢٧ هزار شغل رسیده که از این تعداد ١٢هزار شغل یعنی بیش از ٤٣درصد مربوط به استان تهران بوده است.

محسنی بندپی با اشاره به فروش شرکت‌های دانش‌بنیان تاکید کرد: میزان فروش شرکت‌های دانش بنیان در سال ۹۸ در کل کشور ۶۳ هزار میلیارد تومان و در استان تهران ۴۰ هزار میلیارد تومان بوده که ظرفیت بزرگی در استان است.

وی با اشاره به لزوم توجه به ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان گفت: به معاونت اقتصادی و حوزه جذب و سرمایه گذاری تاکید شده که در ستاد تسهیل به صورت ویژه به موضوع شرکت‌های دانش‌بنیان توجه کنند و در این زمینه تسهیلگری داشته باشند تا بنا به فرمایشات مقام معظم رهبری بتوانیم در این زمینه به دستاوردهای خوبی برسیم.

محسنی بندپی بیان داشت: میزان فروش شرکت‌های دانش بنیان از ۴۰ هزار میلیارد تومان باید امسال حداقل به ٦٠ هزار میلیارد تومان برسد که این امر می‌تواند نقش مهم و اثرگذاری در تحقق اقتصاد بدون نفت داشته باشد.

 

کد خبر 4926349

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 6 =