آئین نامه قانون حفظ و گسترش فضای سبز شهرها اصلاح می‌شود

همدان - نایب رئیس شورای عالی استان‌ها گفت: آئین نامه قانون حفظ و گسترش فضای سبز شهرها در آینده نزدیک در شورای عالی استان‌ها اصلاح می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی شورای شهر همدان، حمید بادامی نجات با بیان اینکه آئین نامه قانون حفظ و گسترش فضای سبز در شهرها نیاز به اصلاح و تغییر دارد، اظهار کرد: امروزه شهرها روز به روز به سمت توسعه و گسترش هستند که این آئین نامه و قانون ایراداتی دارد و نمی‌تواند به حفظ فضای سبز شهرها کمکی کند و همچنین این نواقص باعث شده بخشی از حقوق عامه مردم هم به شکلی آسیب ببیند.

حمید بادامی نجات اصلاح ماده یک قانون فوق را امری ضروری و مهم تلقی کرد و افزود: آئین نامه‌ای که شورای عالی استان‌ها برای حفظ و گسترش فضای سبز در شهرها تدوین کرده؛ ایراداتی دارد که بخشی از آن در خصوص قانون حفظ باغات است.

بادامی نجات ادامه داد: نقشی در مقوله باغات برای شورای شهرها تعریف شده که این نقش بدون هیچ گونه دستور العمل است؛ بر این اساس شاهد هستیم با تشخیص‌هایی که داده می‌شود حقوق عامه مردم از بین می‌رود و برای رفع این مشکل بایستی تشخیص‌هایی که شورای شهر دارد بر اساس دستورالعمل‌ها و الزامات باشد.

وی گفت: نبود این مهم یک خلأ قانونی محسوب می‌شود که باعث شده برخی از شوراهای اسلامی در شهرها دچار اشتباه شوند.

وی اضافه کرد: درهرصورت این آئین نامه نیازمند اصلاح است که شورای عالی استان‌ها طی مکاتبه‌ای با شوراهای اسلامی سراسر کشور و شهرداران کشور در حال جمع آوری این نواقص است که در آینده نزدیک در یکی از کمیسیون‌های تخصصی شورای عالی استان‌ها آئین نامه قانون حفظ و گسترش فضای سبز در شهرها اصلاح خواهد شد

کد خبر 4941428

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 1 =