مدیریت سکونتگاه‌های غیررسمی موضوع فرابخشی است

تبریز- رئیس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی آذربایجان شرقی با بیان اینکه رسیدن به مفاهمه و اقدام مشترک بهترین راهکار برای ساماندهی اجتماعی است، گفت: مدیریت سکونتگاه های غیررسمی موضوع فرابخشی است.

به گزارش خبرگزاری مهر، داود بهبودی ظهر امروز در جلسه بحث و بررسی گزارش عملکرد هسته کلیدی «ساماندهی و توانمندسازی اجتماعی» سند تدبیر توسعه استان اظهار کرد: توانمندسازی اجتماعی و مدیریت سکونتگاه‌های غیررسمی موضوعی بسیار مهم و فرابخشی است که تاکنون تلاش‌های زیادی در این جهت صورت گرفته است.

وی افزود: اگر موضوعاتی مثل مهاجرت، حاشیه نشینی و آسیب‌های اجتماعی به عنوان پدیده‌هایی ناهنجار اتفاق می‌افتد محصول اقدامات جزئی نگرانه و سطحی و برآیند نظام اداری و اجرایی ما است.

بهبودی تصریح کرد: اگر بتوانیم برای رفع این معضلات عملیات مشترک تعریف کرده و به مفاهمه برسیم خواهیم توانست آنها را مدیریت و کنترل کنیم؛ اما اگر هر دستگاه بر اساس مأموریت‌های متعارف پیشین اقدامی صورت دهد نتیجه چندان مطلوبی حاصل نخواهد شد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان‌شرقی ابراز داشت: هسته کلیدی ساماندهی و توانمندسازی اجتماعی از مهمترین هسته‌های سند تدبیر توسعه به شمار می‌رود و مجموعه زحمات و اقدامات دستگاه‌های اجرایی و تسهیل‌گران برای پیشبرد پروژه‌های این هسته و بویژه تقویت پایگاه سرمایه اجتماعی در مناطق حاشیه‌ای تبریز بسیار ارزشمند است.

وی در عین حال خاطرنشان ساخت: در سند تدبیر توسعه بر روی نقاط کلیدی تمرکز می‌شود و بیشتر به دنبال الگوسازی هستیم؛ البته اگر الگوهایی قابل تعمیم و تکثیر باشد باید با احتیاط اقدامات خود را در سایر جهات و مناطق نیز توسعه داده و به مقابله با آسیب‌های اجتماعی بپردازیم.

کد خبر 4945655

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 1 =