مأموریت شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی ترسیم آینده سیاسی نظام است

لاهیجان- امام جمعه لاهیجان با اشاره به نقش مهم شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در بزنگاه های سیاسی، گفت: ترسیم آینده سیاسی نظام مأموریت این شورا است.

حجت الاسلام سید جواد سلیمانی در گفتگو با خبرنگار مهر یکی از مهمترین برکات انقلاب اسلامی را مردمی بودن آن دانست و اظهار کرد: در طول تاریخ انقلاب اسلامی کارهای مهم و برنامه‌های تأثیرگذار به دست خود مردم انجام شده است در حالی که بسیاری از کشورها با ایجاد مجموعه‌های خاص دولتی برگزاری یکسری از مراسم و برنامه‌ها را مدیریت می‌کنند و این امر باعث حضور حداقلی مردم دیگر کشورها در صحنه شده است.

وی با بیان اینکه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کار را از مردم می‌گیرد و به مردم تحویل می‌دهد، تصریح کرد: از جمله امتیازات شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی این است که مردم را به نهادهای انقلابی و دستگاه‌های مختلف پیوند می‌دهد و پایه‌های مراسم مردم نهاد را گسترده و تقویت می‌کند.

امام جمعه لاهیجان، مأموریت ذاتی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی را کار مردمی دانست و افزود: این نهاد مولود انقلاب با آوردن مردم به صحنه، علاوه بر تجلی کارآمدی نظام اسلامی بر پایه مردم سالاری، درآمد معنوی نظام را بیشتر می‌کند. در واقع نظام مقدس جمهوری اسلامی هرچه دارد از همین حضور مردم در صحنه است.

حجت الاسلام سلیمانی با بیان اینکه مردم تکیه گاه اصلی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی هستند، اضافه کرد: تأسیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی را مدیون درایت امام خمینی (ره) هستیم و اگر این نهاد انقلابی نبود، شاید امروز نمی‌توانستیم بسیاری از راه‌های پیش‌روی انقلاب را طی کنیم و محکم و با صلابت قدم برداریم.

وی ضمن قدردانی از مجموعه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در انگیزه سازی و فعال سازی حرکت‌های مردمی، گفت: مأموریت شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی ترسیم آینده سیاسی نظام است زیرا اگر سیاست اعتقاد ما شود، منحرف می‌شویم.

امام جمعه لاهیجان، اعتقاد سیاسی نظام مقدس جمهوری اسلامی را سیاست دینی دانست و بیان کرد: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی از پشتوانه فکری و نخبگانی برخوردار است و یک رویکرد علمی نسبت به مناسبت‌های انقلاب دارد لذا حرکت و خروش شورا برای تمدن سازی اسلامی در طول ۴۰ سال گذشته توانسته اعتماد مردم را نسبت به سیاست دینی و فقه سیاسی بیشتر کند و امروز سیاست ما با دیانت ما همراه است.

حجت الاسلام سلیمانی با بیان اینکه فقدان نهاد انقلابی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در مسیر انقلاب اسلامی غیرقابل تصور است، اضافه کرد: اگر شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی را نداشتیم و یا اگر وظایف این نهاد دستخوش تحریف می‌شد، در گردنه‌های حساس و فتنه‌های خطرناک مانند سال‌های ۸۸، ۹۶ و ۹۸ کوتاه می‌آمدیم که خیلی برای نظام و ملت گران تمام می‌شد.

وی با اشاره به اقدامات مهم شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در بزنگاه‌های انقلاب، یادآور شد: در طول تاریخ انقلاب اسلامی شخصیت‌هایی همانند آیت الله جنتی که به معنای واقعی کلمه بصیر و انقلابی هستند، توانسته‌اند این انقلاب را در برهه‌های مختلف مدیریت کنند و راه را به مردم نشان دهند.

امام جمعه لاهیجان از آیت الله جنتی به عنوان رهبر و راهبر مجموعه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی یاد کرد و گفت: ایشان با الهام از منویات و رویکردهای زیبای مقام معظم رهبری توانسته فتنه‌ها را خنثی کند. در واقع بصیرت، انقلابی گری و فهم ایشان از مردم سالاری شبهات را از دل مردم می زداید و بی تردید ملتی که شبهه نداشته باشد، گرفتار فتنه نخواهد شد.

حجت الاسلام سلیمانی با بیان اینکه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان از آزمون‌های مختلف سربلند بیرون آمده است، افزود: اوج اقدامات و دستاوردهای شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان را در ۸ دی می‌بینیم که این پیش قدمی گیلانیان در مهار فتنه ۸۸، منجر به دریافت مدال افتخار از سوی رهبر معظم انقلاب شد.

وی با اشاره به تاریخ و قدمت و فضیلت و منزلت مردمان دیار گیل و دیلم، خاطرنشان کرد: بسیاری از بزرگان کشور شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان را جز اولین‌ها و بهترین‌ها در برگزاری ایام الله و مناسبت‌های انقلابی می‌دانند لذا این شورا به عنوان نهاد متصل به نظام ولایی باید مطالبه گری خود را از سایر دستگاه‌ها افزایش دهد و با برقراری ارتباط با نهادهای انقلابی، تشکیلاتی‌تر عمل کند.

کد خبر 4987676

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 6 =