مسئولان ذوب‌آهن تکلیف خود را در قبال تیم مشخص کنند

اصفهان- پیشکسوت فوتبال اصفهان گفت: کارخانه ذوب‌آهن پس از اتمام فصل، تکلیف خود را مشخص کند و مسئولان این  کارخانه باید صادقانه تصمیم بگیرند که اصلا آیا تیم فوتبال می‌خواهند یا خیر.

حسین چرخابی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، پیرامون وضعیت لیگ برتر در هفته‌های پایانی اظهار داشت: در این هفته‌ها جدول را می‌توان به چهار قسمت تقسیم کرد؛ نخست قهرمان که تقریباً مشخص شده و وضعیت آن مشخص است مگر اینکه اتفاقاتی آماتور گونه در لیگ ما رخ دهد.

وی ادامه داد: قسمت دوم جدول به تیم‌هایی مربوط است که شانس دوم یا سومی و صعود به آسیا دارند که البته دوم شدن نیز با سومی بسیار متفاوت است چراکه ممکن است تعداد سهمیه‌های ایران ۲+۲ تیم شود و این دو تیم مجبور شوند راهی مسابقات پلی‌آف شوند که برخی تیم‌ها ۲ و برخی تنها یک بازی پلی‌آف پیش رو خواهند داشت.

این بازیکن پیشکسوت سپاهان ادامه داد: قسمت سوم جدول به تیم‌هایی مربوط است که نه شانس صعود دارند و نه ترس سقوط و در میانه جدول قرار دارند. باقیمانده و قسمت آخر جدول لیگ برتر تیم‌هایی هستند که در معرض سقوط به دسته پایین‌تر قرار دارند و برای با در لیگ مسابقه می‌دهند.

وی درباره اتفاقات آماتور گونه توضیح داد: یکی از امتیازات بزرگ باشگاه‌های سپاهان و ذوب‌آهن، حمایت اسپانسرهای بزرگی به نام فولاد مبارکه سپاهان و ذوب‌آهن اصفهان است و به خاطر وجود این اسپانسرها دغدغه‌ای برای پرداخت بدهی و این مسائل ندارند. این امتیاز، امتیازی است که استقلال و پرسپولیس ندارند و با بدهی‌هایی که من از پرسپولیس دیدم، امکان کسر امتیاز از این تیم نیز وجود دارد.

جایگاه تیم ذوب‌آهن در جدول لیگ برتر

وی با اشاره به جایگاه تیم ذوب‌آهن در جدول لیگ برتر افزود: متأسفانه تیم ذوب‌آهن نیز در جدول وضعیت مناسبی ندارد و در جایگاهی است که خطر سقوط، متوجه این تیم نیز هست. دو تیم ذوب‌آهن و پیکان تیم‌های بزرگ هستند و بازیکنان باکیفیتی در اختیار دارند و جایگاه بهتری باید داشته باشند و باید تحقیق و بررسی کرد که دلیل نتیجه نگرفتن ذوب‌آهن و پیکان چیست؟

چرخابی دراین‌باره ادامه داد: متأسفانه در کشور ما مدیران با انداختن توپ در زمین مربیان، سعی می‌کنند همه مسئولیت را متوجه مربیان کنند و انتظار دارند با تغییر مربی وضعیت را زیر و رو کنند. شاید یکی از دلایل نتیجه نگرفتن باشگاه بزرگی مثل ذوب‌آهن همین تغییرات متعدد سرمربی بوده باشد در حالی که تیم فوتبال مانند کلاس درس و سرمربی مانند معلم این کلاس است؛ دانش‌آموزان با معلم خود خو می‌گیرند و ناگهان معلم‌شان عوض می‌شود. و خو گرفتن به معلم جدید زمان‌بر است و تمرکز دانش‌آموز را به هم می‌ریزد. تغییر مکرر مربی نیز دقیقاً مشابه همین مثال است و تأثیرات بدی روی بازی بازیکنان و همچنین روی روحیه بازیکنان دارد. من معتقدم اگر بازیکن بزرگ و بااخلاقی مثل قاسم حدادی‌فر اخراج می‌شود بی تأثیر از تغییر متعدد سرمربی در ذوب آهن نیست.

اعتماد به لوکا بوناچیچ در هفته‌های پایانی لیگ برتر

وی در پاسخ به این پرسش که آیا اعتماد به لوکا بوناچیچ در هفته‌های پایانی لیگ برتر و در شرایط که ذوب با خطر سقوط روز می‌گذراند، کار درستی است، بیان داشت: گاهی اخباری را می‌شنوم که برای خود من هم باورنکردنی است. درباره عملکرد لوکا نظر من این است که باخت نخست ذوب‌آهن به شهر خودرو، اصلاً به او مربوط نبود و همین‌طور باخت در برابر پیکان؛ پس از آن پیروزی در برابر شاهین شهرداری بوشهر نشان از تغییرات مثبت در تیم می‌دهد اما بعد از آن باخت به تیمی مثل ماشین‌سازی و تکرار باخت به تیم فولاد و تساوی در برابر نفت مسجدسلیمان، در اصفهان بیانگر این موضوع است که لوکا بوناچیچ پس از ۴ هفته سرمربیگری، هنوز هیچ شناختی از تیم خود ندارد و تا اینجا در واقع این کمک‌مربیان بودند که تیم را هدایت کرده‌اند.

پیشکسوت فوتبال اصفهان دراین‌باره ادامه داد: از طرفی به این دلیل که چند هفته بیشتر به پایان لیگ باقی نمانده بود، مسئولان ذوب‌آهن می‌توانستند یک سرمربی ایرانی را برگزینند. پس از پایان لیگ هم مسئولان کارخانه ذوب‌آهن صادقانه تصمیم بگیرند که اصلاً تیم فوتبال می‌خواهند یا خیر؟ اگر واقعاً تیم فوتبال می‌خواهند باید تیمی قوی درخور نام و سابقه و قدمت ذوب‌آهن برای فصل بعدی آماده کنند و به طور جدی برای تیم فوتبال‌شان سرمایه‌گذاری کنند.

مشکل واقعی ذوب‌آهن به خاطر سرمربی نیست

وی با بیان اینکه مشکل واقعی ذوب‌آهن به خاطر سرمربی نیست، تصریح کرد: مقصر مشکلات ذوب‌آهن، نمازی یا منصوریان، یا لوکا بوناچیچ یا استکی و … نیستند بلکه مقصر اصلی، فوتبال آماتور گونه ما است که مشخص نیست چه کسی در تیم برای انتخاب و تغییر سرمربی تصمیم می‌گیرد. در باشگاه‌ها ما بر خلاف بدیهیات فوتبال حرفه‌ای چیزی به عنوان کمیته فنی وجود ندارد و کسانی تشخیص می‌دهند سرمربی در تیم خوب کار می‌کند یا خیر که انصافاً نمی‌توانند فوتبال را درک کنند و فهمی از آن ندارند البته نقش دلالان را نیز در این زمینه نباید نادیده گرفت.

پیشکسوت فوتبال اصفهان با اشاره به شرایط ذوب‌آهن در جدول گفت: پس از اتمام فصل، مسئولان کارخانه ذوب‌آهن صادقانه تصمیم بگیرند که اصلاً آیا تیم فوتبال می‌خواهند یا خیر و اگر واقعاً تیم فوتبال می‌خواهند برنامه‌ریزی مناسب و سرمایه‌گذاری محکمی برای بستن تیمی درخور نام و سابقه ذوب‌آهن انجام دهند.

کد خبر 4991944

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 8 =