آمریکا به تروریستها در منطقه نیاز دارد

رئیس جمهور سوریه در سخنانی در جمع نمایندگان پارلمان این کشور گفت: آمریکا به تروریستها در منطقه از جمله داعش نیاز دارد و با قانون قیصر به دنبال حمایت از تروریستها است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المیادین، بشار اسد رئیس جمهور سوریه در سخنانی در جمع نمایندگان پارلمان این کشور اعلام کرد: این جلسه باید در صحن مجلس مطابق معمول برگزار می‌شد اما شرایط کرونایی و اقدامات بهداشتی در این زمینه سبب شد که در کاخ الشعب برگزار شود. مردم سوریه با اراده خود نقطه عطفی را رقم زدند. انتخابات پارلمانی اخیر با موارد قبل متفاوت بود زیرا با وجود شرایط کرونایی رقابت گرمی وجود داشت. تصمیم ملت سوریه بر فرایند انجام انتخابات، وفاداری به خون‌های پاک بود.

وی افزود: باید پس از انتخابات به منظور اینکه به ضوابطی که مانع از تحرکات اشتباه شود، گفتگو را شروع کنیم. برخی می‌گویند که رقابت انتخاباتی گامی به سوی جلوی بود و این درست است.

جنگ مانع عمل به وظایمان نمی شود

رئیس جمهور سوریه اعلام کرد: جنگ مانع از آن نشد که ما به وظایف خود عمل نکنیم. توان ملت‌ها در وفق دادن شرایط به نفعشان است. موفقیت مجلس خلق ارتباط قوی با روابط با مردم و قوه مجریه دارد.

وی گفت: ما انتقادات زیادی درباره انتخابات مجلس خلق شنیدیم و ممکن است که بخشی از آنها صحیح باشد اما نکته مهم و مثبت این است که ما مشکلاتمان را صادقانه حل کنیم. ما به جای یاس به امید نیاز داریم و به جای ضعف به قدرت نیازمندیم.

رئیس جمهور سوریه بیان کرد: هر گونه خللی در روند قانونگذاری به نهادها آسیب می‌رساند و موجب بی ثباتی می‌شود و اعتماد شهروندان به مؤسسات را از بین می‌برد.

بشار اسد در ادامه به آگاهی و بصیرت فوق العاده ملت سوریه در برابر ادوات جبار در طول جنگ این کشور، و نیز به شرایطی که منطقه و دنیا دارد، اشاره کرد و افزود: آیا ما پایداری مردم حلب و فوعه و کفریا و دیرالزور و اسیرانمان در زندان‌های اسرائیل را فراموش می‌کنیم؟

قانون سزار ادامه تحریم و محاصره سوری هاست

وی در ادامه به قانون موسوم به سزار آمریکا علیه ملت سوریه پرداخت و گفت: بحث و جدل زیادی در برهه اخیر درباره قانون قیصر شده است و این قانون بخشی از محاصره و تحریم سوری هاست که از قبل شروع بود. قانون قیصر جنگ روانی و ضرر اضافی دارد. با شکست تروریسم در جنگ علیه سوریه به سراغ جوانب دیگری رفتند که قانون قیصر از جمله آنها و در این راستاست. قانون سزار عنوان مرحله جدیدی از اقدام علیه سوریه است.

رئیس جمهور سوریه بیان کرد: آمریکا به تروریست‌ها در منطقه از جمله داعش نیاز دارد و با قانون قیصر به دنبال حمایت از تروریست‌ها است. حملات اسرائیل به دیرالزور در راستای تسهیل حرکت تروریست‌های داعش انجام شده است.

اوضاع معیشتی و کرونا چالشهای پیش روی سوریه است

بشار اسد تاکید کرد: از جمله چالشهایی که ما با آن روبرو هستیم؛ اوضاع معیشتی، اقتصادی و کروناست. واکنش عملی به محاصره، افزایش تولید و تکیه بر آن است.

رئیس جمهور سوریه در ادامه بر ضرورت حمایت از پول ملی این کشور تاکید کرد و گفت: حمایت ما از ارتشمان سبب دستاوردهایش شد و حمایت ما از لیره مان سبب تقویت پولمان خواهد شد. ما طرحی برای حمایت از پول ملی داریم و جزئیات آنرا فاش نمی‌کنیم زیرا بخشی از جنگ است. عدم حمایت از پول ملی یعنی نابودی آن و تبدیل شدن ما به برده است. سرمایه گذاری با وجود جنگ وجود دارد. سرمایه گذار داخلی نباید بترسد. ما در راستای از بین بردن موانع سرمایه گذاری حرکت می‌کنیم و امروز باید از سرمایه گذاری کوچک حمایت کنیم. باید از صنایع که نیاز به واردات را کم می‌کند، حمایت شود و به ویژه بخش کشاورزی باید مورد حمایت قرار گیرد.

وی افزود: بخش کشاورزی بیشترین توان را برای حمایت از اقتصاد دارد و نقش تأثیرگذاری دارد. سرمایه گذار خارجی ترسو است و سرمایه گذار داخلی نباید ترسو باشد زیرا کشور در این صورت زیان خواهد دید.. بخش کشاورزی ستون اقتصاد ملی است و باید حمایت شود.

بشار اسد گفت: مبارزه با فساد متوقف نشده است. مبارزه با فساد ضروری است. اوضاع معیشتی، دغدغه بزرگی است و برطرف کردن آن، اقدام بیشتری را طلب می کند.

تفاوتی میان دشمن صهیونیست و تروریست داخلی نیست

وی در ادامه افزود: تشخیص میان دشمن صهیونیست و ترکیه دشوار است. ما در برابر جنگ طولانی قرار داریم. هنگامی که در جنگ هستی تفاوتی برایمان میان تروریست خارجی و داخلی و صهیونیستی و آمریکایی نیست. تفاوتی میان ترویست داخلی، یا وارداتی یا صهیونیستی یا ترکی یا آمریکایی نیست و همه آنها در اراضی ما دشمن هستند.

بشار اسد گفت: مردم خواهان آن هستند که مجلس خلق، فریاد رسای آنها باشد. ما در جنگ هستیم و بر آزادسازی اراضی و مناطق مختلف تاکید داریم اما بازگردانیدن سلطه دولت باید از طریق قدرت قانون باشد نه فقط آزادسازی اراضی. قانون و فساد با هم سازگاری ندارند. کشوری که از سوی تروریستها هدف قرار گرفته و از سوی مفسدان چپاول می شود، نمی تواند پایداری کند. ما بر بازگردانیدن اموال مورد چپاول قرار گرفته اصرار داریم.

رئیس جمهور سوریه اعلام کرد: ما باید در اندیشه افزایش قدرت خرید مردم باشیم و اینکه فقر از آنها دور شود. باید امید را نزد مردم قوی کنیم.

بازگردانیدن جولان به آغوش سوریه حق ماست

وی افزود: جولان در قلب همه سوری هاست و تصمیم به الحاق از سوی رژیم صهیونیستی یا آمریکایی غیراخلاقی است و بازگردانیدن آن به آغوش سوریه حق ماست و این جدای از حق ما در آزادسازی وجب به وجب اراضی مان از لوث تروریسم نیست.

کد خبر 4997200

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 4 =