سعادتمند: مجیدی به من تهمت زد و باید در کمیته انضباطی پاسخگو باشد

مدیرعامل باشگاه استقلال با بیان اینکه فرهاد مجیدی به او تهمت زده و باید در کمیته انضباطی پاسخگو باشد، گفت: باید قهرمان جام حذفی و آسیا شویم وگرنه برای انتخاب سرمربی تصمیم دیگری می‌گیریم.

به گزارش خبرنگار مهر، احمد سعادتمند درباره استعفای فرهاد مجیدی سرمربی این تیم گفت: ما یک باشگاه حرفه‌ای هستیم. باشگاه استقلال ۱۱ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان بابت بدهی از سال ۱۳۹۴ پرداخت کرده تا مجوز حرفه‌ای بگیریم. کاری ندارم چقدر پرداخت این پول چقدر سخت است. بنابراین باید با تمام مسائل حرفه‌ای برخورد کنیم.

وی افزود: لیونل مسی هفته گذشته اعلام کرد من سال گذشته نیستم. ما هم انتظار داریم اگر قرار است نباشم، رسماً استعفا بدهم. اگر قرار است سرمربی، سرپرست و یا معاونان نباشند، رسماً اقدام کنند. به عنوان مدیرعامل باشگاه استقلال می گویم سرمربی یک فصل دیگر قرارداد دارد و مجیدی باید روی نیمکت بنشیند. در آستانه فینال جام حذفی هستیم. بعد از ماه‌ها با برد در دربی دل هواداران شاد شده است. در آستانه یک جام هستیم و بازی مهمی داریم. سرمربی هم باید تیم را برای قهرمانی جمع کند.

مدیرعامل استقلال درباره اینکه آیا با آندره استراماچونی برای بازگشت مذاکره کرده بود؟ تاکید کرد: روز ششم مرداد ششمین جلسه هیات مدیره بود و پرونده استراماچونی بررسی شد. هیات مدیره بنده مرا به سفر به ایتالیا ملزم کرد. بند هفت مصوبه شش مردادماه استقلال سفر فوری مدیرعامل به ایتالیا برای تعامل و تخفیف از استراماچونی بود. شکایت استراماچونی از استقلال ۲۸۵ صفحه است.

سعادتمند با تشریح روند سفرش به ایتالیا و اینکه این سفر از قصد پیش از دربی هماهنگ نشده بود، درباره در جریان نبودن وزارت ورزش از این سفر گفت: ما صحبت زیادی کردیم. حدود دو ماه حضوری و شفاهی صحبت کردیم. هیچ قصد و غرضی برای رفتن به ایتالیا قبل از دربی و آوردن استراماچونی در کار نبود.

مدیرعامل استقلال گفت: به خاطر منافع باشگاه و صرف و صلاح دولت به ایتالیا رفتم نه اینکه بخواهم استراماچونی را بیاورم. بند هفت شکایت استراماچونی چند بند دارد. یکی از آنها این است که بعد از رای فیفا باشگاه استقلال ملزم است کل رقم را در هفت روز پرداخت کند. در بند دیگر آمده که باشگاه همه این مسائل را پذیرفته و جای اعتراض نیست. آیا ما توان پرداخت دو تا سه میلیون یورو یعنی ۵۰ تا ۸۰ میلیارد تومان را در یک هفته داریم؟

وی ادامه داد: واقعاً سفر سختی به ایتالیا داشتیم. دو روز پنج جلسه داشتیم و روی بند به بند مذاکره کردیم. هوادار بداند رسیدی که استراماچونی در ایتالیا دارد با حساب ما ۱۴۰ هزار دلار اختلاف دارد و نمی‌دانیم این پول کجا است. این را به چه کسی بگوییم؟

سعادتمند درباره این اختلاف قیمت تاکید کرد: پرونده، فرم قرارداد و امضاها و رسیدها وجود دارد.

وی یادآور شد: استراماچونی ۳۰۵ هزار یورو گرفته و چیزی که ما داده‌ایم و او رسیدهایش را دارد، فرق می‌کند.

مدیرعامل استقلال تاکید کرد: استراماچونی قصد ندارد هدایت تیمی را بر عهده بگیرد. امکان اینکه روی شکایت استراماچونی به فیفا بند غرامت برود و یک میلیون یورو دیگر جریمه شویم، هست. از روزی که آمده‌ام، ۵ ماه مطالبات دیاباته و میلیچ را داده‌ام و هنوز هم دو ماه به آنها بدهکار هستیم. قصد نداریم بازیکن خارجی بگیریم چون پولی هم نداریم ولی شرایط یک باشگاه حرفه‌ای را فراهم کردیم.

سعادتمند درباره اینکه چرا بحث بازگشت استراماچونی مطرح شد، گفت: ما رفتیم که تخفیف بگیریم. اینکه گفته بودند ۴۸ ساعت مهلت داده تا تصمیم بگیرد؛ باید بگویم این ۴۸ ساعت تا الان تمام شده است. چه اتفاقی افتاد؟ من در بدو ورودم به استقلال همان روز باید ۲ هزار فرانک می‌دادم تا پرونده میگوئل فریز و روی آن کار شود. موفق شدیم ۱۷۰ هزار دلار جریمه در این پرونده را به ۳۰ هزار دلار تبدیل کنیم.

مدیرعامل آبی‌ها اظهار کرد: به فیفا برای حق رشد امید نورافکن شکایت کردیم تا ۲۴۰ هزار دلار بگیریم. همین الان مهدی قائدی پیشنهاد ۲ میلیون یورویی دارد ولی او را نمی‌فروشیم چون به این بازیکن نیاز داریم.

وی افزود: باید واقعیت‌ها را بگویم. یک روز گفتم نمی‌گذارم یک آجر از باشگاه کم شود و روی حرفم هستم. نمی دانم چه عزمی پشت ماجرا است که بحث استراماچونی را این‌طور جلو ببریم. هدف من دفاع از حقانیت باشگاه و کسر جرایم نقدی است.

مدیرعامل استقلال مذاکراتش با استراماچونی را موفقیت آمیز دانست و ادامه داد: سازمان بازرسی نظارت کند و ببیند چه اتفاقی افتاد؛ آیا مذاکرات برای برای این بود که بار مالی به باشگاه اضافه کنیم یا بار یک و نیم میلیون یورویی از باشگاه برداشته شود؟

سعادتمند که در برنامه «ورزش و مردم» حاضر شده بود، گفت: ما در جلساتمان بدون واسطه صحبت کردیم. استراماچونی و مدیر برنامه اش گفتند آنقدر از ما سوء استفاده شد و فایل صوتی از ما خارج شد که دیگر اجازه نمی‌دهیم هیچکس در جلسات حاضر شود. در هواپیما، در ایتالیا، حتی در ترن هر جا می‌رفتیم می‌گفتند برای مذاکره با استراماچونی می روید که می‌گفتیم برای گرفتن تخفیف از استراماچونی به ایتالیا آمده‌ایم.

وی در ادامه صحبت‌هایش از عملکرد فرهاد مجیدی هم انتقاد و خاطرنشان کرد: البته این حق قانونی ما است که برای فصل بعد هم تصمیم بگیریم. اگرچه استقلال نایب قهرمان شده ولی با تیم اول ۱۴ امتیاز فاصله دارد. این در شان باشگاه ما نیست. باید در هیات مدیره صحبت کنیم. باید در کمیته فنی بحث شود که به چه بازیکنانی نیاز داریم. فرصت زیادی نداریم. باید در چارچوب قوانین و مقررات اقدام کنیم.

مدیرعامل درباره ارزیابی هیات مدیره از عملکرد باشگاه تاکید کرد: من شخصاً بارها بعد از شکست‌های استقلال از کادر فنی حمایت کردم.

سعادتمند درباره مباحثی که در جلسه با استراماچونی گذشته است، تصریح کرد: مذاکرات ما در راستای تخفیف و شکستن رای فیفا و خارج کردن از فیفا بوده است یعنی با استراماچونی به توافق برسیم. رای دو هفته دیگر صادر می‌شود و باید ظرف ۷ روز غرامت را بدهم. این توان را با شرایط اقتصادی نداریم.

وی افزود: اصلاً بحث تعارف سرمربیگری با استراماچونی نشد. یکی از بندها این بود که مثلاً ظرف ۱۰ روز ۷۰۰ هزار یورو بدهیم و طرف پرونده را از فیفا بیرون بیاورد. همین می‌شود فریز کردن یک اتفاق خوب در فیفا. می‌خواستیم با شفر هم همین کار را کنیم که مذاکره تلفنی صورت گرفت ولی موفق نشدیم به توافق برسیم.

مدیرعامل استقلال تاکید کرد: برای بویان ۲۰۰ هزار دلار هفته گذشته دادیم. ۲۰۰ هزار دلار پول کمی نیست. روز گذشته هم ۷۶ هزار دلار دادیم و باید ۵۰ - ۶۰ هزار دلار دیگر بدهیم تا پنجره باشگاه باز شود. برای شفر باید ۶۰۰ هزار یورو نزدیک ۱۵ میلیارد تومان بدهیم. جا دارد از وزارت ورزش و هیات مدیره تشکر کنم. تلاش کردیم این پول را هم تامین کنیم.

سعادتمند اظهار کرد: اگر پرونده شفر را خارج نکنیم و پرونده استراماچونی اضافه شود، فیفا درباره ما چه فکری می‌کند. ۳۳۰ هزار دلار به بویان، ۶۰۰ هزار یورو به شفر، حدود ۲ میلیون یورو به استراماچونی بدهیم. باید ۱۲۵ هزار دلار به بودروف بدهیم که ۲۵ روز وقت نداریم. ای سما سال گذشته نیم فصل به استقلال آمد. قراردادی که بستند گفتند ۵۰ هزار دلار به باشگاه پاختاکور می‌دهند و اگر ندهند باید ۲۵ هزار دلار غرامت بدهند. بازهم توافق کردند که در نهایت باید به باشگاه پاختاکور ۱۵۰ هزار دلار بدهیم. باید ۹۳ هزار دلار هم به جباروف بدهیم.

وی گفت: نگرانی بزرگ‌تر دارم. وقتی به باشگاه استقلال آمدم با پادوانی مذاکره کردیم و گفتیم از مطالباتمان در فیفا به پادوانی بدهیم که فیفا موافقت کرد ولی پادوانی خودش امضا نکرد. ۱۰۰ هزار دلار باید به این بازیکن بدهیم. غرامتش در دادگاه کاس ۹ میلیون یورو است. اگر همان موقع ۱۰۰ هزار دلار را داده بودیم، زیر یک میلیارد تومان با او تسویه می‌شد. حالا باید تاوانش را بدهیم. باید چند پرونده را جمع کنم؟ دلم پر است.

مدیرعامل استقلال درباره جزئیات بیشتر مذاکراتش با استراماچونی گفت: وقتی می‌خواهید جنس را نقد بخرید یک جور حساب می‌کنید و وقتی قسطی، جور دیگر.

سعادتمند گفت: سرمربی ما (مجیدی) زمان شفر و استراماچونی خودش چطور به استقلال آمد؟ باشگاه حق دارد. ما در آستانه دربی بودیم و حالا فینال حذفی را در پیش داریم. همه شرایط مورد نیاز تیم را فراهم کردیم. شب عید وقتی به استقلال آمدم بازیکنانم سه ماه چیزی نگرفته بودند. در شرایط بحران کرونا، هر زمانی که گفتیم پول بچه‌ها را دادیم. تا الان ۷۵ درصد هم قراردادشان را داده‌ایم و هر پاداشی لازم بوده، پرداخت کرده‌ایم.

وی ادامه داد: برای بازی با فولاد خودم به اهواز رفتم و خودم هم کرونا گرفتم. ۱۲ روز در خانه بودم و هیچکس هم متوجه نشد. حقوق پیشکسوتان را نزدیک به ۱۰ ماه است پرداخت کرده‌ایم. حقوق پایه‌ها را پرداخت کرده‌ایم. فقط مشکل من این شده است که چرا قبل دربی به ایتالیا رفته‌ام که از استراماچونی تخفیف بگیرم؟

مدیرعامل استقلال در واکنش به این جمله که در شان سرمربی نیست که خبر مذاکره با سرمربی دیگری را در جمع بازیکنانش بشنود، گفت: باور کنید تاریخ سفر به ایتالیا دست ما نبود.

سعادتمند در پاسخ به این سئوال که آیا با مجیدی بعد از استعفا صحبت کرده است؟ گفت: من استعفایی از مجیدی ندیدم. صبح روز دربی با مجیدی صحبت کردم و مشکلی با هم نداشتیم. برایش توضیح دادم مذاکره با استراماچونی برای گرفتن تخفیف است. حتی از ایتالیا برایش پیامک زدم. گلایه کرده بود چرا بعد از بازی به رختکن نرفتم. رمضانی سرپرست تیم شاهد است که بعد از پایان بازی با پرسپولیس با او تماس گرفتم اگر پروتکل بهداشتی اجازه می‌دهد، با اعضای هیات مدیره به رختکن بیاییم و پاداش بدهیم. اتفاقاً آقای عبدیان عضو هیات مدیره می‌خواست از جیب خودش پاداش را بدهد ولی سعید رمضانی پاسخ داد شما سر تمرین این کار را کنید بهتر است.

وی درباره اینکه پاداش دربی چقدر بوده است، گفت: پاداش یک عرفی دارد که از سرمربی شروع می‌شود و تا بازیکنان می‌رسد. تا الان همه پاداش‌ها به جز پاداش بازی با پرسپولیس و شاهین پرداخت شد. البته برای پرسپولیس را آقای عبدیان پرداخت کرد. بلافاصله بعد از بازی هم در واتس اپ برای سرمربی پیام تبریک فرستادم. اینکه گفته بود از باخت به سپاهان خوشحال می‌شدم حرف سنگینی است. تار و پود من و خانواده ام از استقلال است. این یک تهمت است.

مدیرعامل استقلال تاکید کرد: فرهاد مجیدی باید با این پستش به کمیته انضباطی برود. او گفته است یک ماه است لیست داده‌ام. به کجا لیست داده‌اید؟ دو ماه و نیم است که زبانم مو در آورده است لیست بازیکنان مدنظر را بدهید. هیچ لیستی دریافت نکرده‌ام و در باشگاه ثبت نشده است. حتی معاون ورزشی ام دو سه بار نامه زده است. خودم شروع کردم به تمدید با بازیکنان. هواداران بدانند با شش، هفت بازیکن مطرح مذاکره کرده‌ایم. مجیدی به چه کسی لیست داده است؟

سعادتمند افزود: برادرم فوت کردم ولی سرمربی تیم حتی یک تسلیت نگفت. آمدم باشگاه سرمربی تیم یک تبریک نگفت. او حتی به دفتر من نیامد و من پیش او رفتم. حتی وقتی سر تمرین رفتم، از اتاقش بیرون نیامد و من خودم به اتاقش می‌رفتم. من از مجیدی لیست خواستم؛ هم تمدیدی هم بازیکن جدید. یک ماه و نیم دنبال تمدید با دانشگر و کریمی هستیم. دو ماه و نیم است می‌گوییم لیست تمدیدی‌ها را بدهید و کسانی که نیاز دارید.

وی گفت: الان لیست کامل آسیا را داده‌ایم. مجیدی سرمربی ما است و اگر ادعاهایش صحت داشته باشد، استعفا می‌کنم. هیچکدام واقعیت ندارد. اگر واقعیت داشته باشد استعفا می‌دهم. من خوشحالم بشوم به سپاهان ببازیم؟ من لیست گرفته‌ام؟

مدیرعامل استقلال ادامه داد: نیامده‌ام بگویم من و فرهاد مقابل هم هستیم. ما همه یک تیم هستیم. اینها یک سوء تفاهم است. مجیدی می‌گوید یک روز بعد از آنکه فشار آمد (بعد از مطرح شدن نام استراماچونی) سعادتمند مصاحبه کرد. خیر. ما حتی از ایتالیا مصاحبه کردیم. من را هیات مدیره ملزم کرده بود به ایتالیا بروم. سرخود که به ایتالیا نرفتم. تا حالا سعی کردم سالم زندگی کنم. سرم بالا است. گذرم به دستگاه‌های نظارتی نخورده است. از این دستگاه‌ها خواهش می‌کنم به پرونده‌های ما ورود کنند. بعضی از گزارش‌ها را خودم داده‌ام. اتفاقات خوبی نیفتاده است. چرا با بازیکنانی قرارداد بسته شده که حتی از نظر جسمانی سالم نیست. همان آدم‌ها بیایند پولش را بدهند. چرا ما باید جان بکنیم و این پول را بدهیم.

سعادتمند گفت: هفته آینده گزارش کامل سفر را به وزارت ورزش می‌دهم. من بارها از فرهاد مجیدی حمایت کردم. بعد از باخت به فولاد، بعد از یکسری مساوی با تراکتور، نساجی و سایپا همیشه حمایت کردم. الان هم حمایت می‌کنم. من مدیرعامل باشگاه هستم و باید اختیار داشته باشم تصمیم بگیرم. به هیچکس اجازه نمی‌دهم در شرح وظایفم دخالت کند.

وی درباره اینکه گفته می‌شود وزیر ورزش موافق بازگشت استراماچونی است، تصریح کرد: دلم می‌خواهد بیشتر راجع به جام حذفی صحبت کنم! ما در آستانه جام حذفی هستیم. حق هوادارانمان است که یک جام ببریم. یک باشگاه حرفه‌ای هستیم. سرمربی تیم یک سال دیگر قرارداد دارد. لیست کادر فنی برای لیگ قهرمانان ارسال شده است. اگر می‌خواستم مربی جدید بیاورم لیست را ارسال نمی‌کردم. انتظارم این است مجیدی به کارش با قدرت ادامه بدهد و هم فینال حذفی را برایمان در بیاورد و هم لیگ قهرمانان آسیا را. مجیدی برای فصل جدید با ما قرارداد دارد اما باید از طریق هیات مدیره و کمیته فنی صحبت کنیم. سال آینده نباید اختلاف تیم من با تیم اول جدول ۱۴ امتیاز باشد و باید تیم من باید قهرمان شود.

مدیرعامل استقلال درباره اینکه تمام نتایج به پای فرهاد مجیدی نیست، گفت: تیم ما سه چهار هفته مربی نداشت و امتیاز زیادی از دست دادیم. بعد از حضور مجیدی در استقلال هم با یک بازی کمتر ۵ اختلاف امتیاز با صدر داشتیم و اگر فولاد را می‌بردیم می‌شد ۲ امتیاز اختلاف. این اختلاف با صدر جدول در شان باشگاه استقلال نیست. توقع من این است. شاید من زیاد از بالا نگاه می‌کنم! ما با این بازیکنانی که داریم الان باید قهرمان آسیا شویم. باید با همین کادر و بازیکنان قهرمان آسیا شویم. این انتظار من است. اگر انتظار برآورده نشود باید با خود مجیدی صحبت کنیم که مشکل کار کجا است.

سعادتمند تاکید کرد: حدود ۲۳ میلیارد تومان باید به شفر و بویان بدهیم. حتی می‌توانیم با بچه‌ها تسویه کنیم و ۳۰ درصد قرارداد فصل جدید را هم بدهیم. هفته دیگر می‌خواهیم کلنگ مجموعه بزرگ هتلینگ استقلال را در کمپ حجازی با کمک یک هوادار بزنم.

وی افزود: داریم کاری می‌کنیم به درآمد پایدار برسیم. اگر ۳۰ درصد قرارداد فصل بعد بازیکن را بدهیم، دیگر بازیکن حرفه‌ای چه می‌خواهد؟ دیگر نه پست علیه باشگاه می‌گذارند و نه مصاحبه می‌کنند.

مدیرعامل استقلال درباره اینکه گفته می‌شود یک میلیون و ۶۰۰ هزار یورو غرامت استراماچونی است نه بیشتر، گفت: ۲۰ درصد به کل قرارداد به خاطر غرامت قرارداد طی دو سال اضافه نشده است. بعد از آن هر ماه ۱۰ هزار یورو غرامت اضافه می‌شود. استقلال در بهترین حالت باید ۲ میلیون یورو پرداخت کند چون ۳۲۵ هزار یورو هم به خاطر لکه دار شدن شرایط سرمربی در کارش ایجاد شده است.

سعادتمند در خصوص اینکه استراماچونی خودش قرارداد را فسخ کرده است، اظهار کرد: متاسفانه همان زمان از باشگاه استقلال نامه زده بودند که چون ما قرارداد را فسخ کردیم بیا و پیشنهادات جدید می‌دهیم. دوستان اصرار دارند رقم غرامت کم است. خودشان بیایند قرارداد را شخم بزنند.

مدیرعامل استقلال در پاسخ به این سئوال که اگر استراماچونی بخواهد برگردد پول کمتری به وی می‌دهید؟ گفت: الان مربی ما فرهاد مجیدی است و باید روی نیمکتش بنشیند. او اسطوره باشگاه بوده است. باید این سوء تفاهمات برطرف شود. مجیدی هم باید درباره این مواردی هم که عنوان کرده توضیح بدهد. مجیدی تا پایان لیگ قهرمانان آسیا سرمربی است. نتایج خوب هم بگیرد، به کارش ادامه می‌دهد. کدام عقل سلیم می‌گوید سرمربی با نتایج خوب را عوض کنیم. اما حق باشگاه است که برای فصل بعد تصمیم بگیرد.

سعادتمند گفت: استراماچونی هم می‌تواند یکی از گزینه‌های ما برای فصل بعد باشد. استراماچونی با ما قرارداد دارد. در این صورت قرارداد و شکایت از فیفا جمع می‌شود. این هدف اصلی ما و مصوبه هیات مدیره بوده است. اما انتظار من از استقلال بالاست. شش سال است مردم منتظر قهرمانی هستند حتی قهرمانی در آسیا. این حق طبیعی ما است. اگر نتایج خوب باشد فرهاد ادامه می‌دهد چون برای استقلال است. اگر نتایج خوب نباشد تصمیم می‌گیریم.

وی افزود: با آمدن استراماچونی یک میلیون یورو خسارتمان کمتر می‌شود. البته می‌تواند گزینه‌های دیگری هم باشد چون حق ما است. الان فرصت این حرف‌ها نیست. خود دوستان این شرایط را ایجاد کردند. ما همیشه گفتیم از کادر فنی حمایت می‌کنیم. از سرمربی حمایت می‌کنم و باید جام حذفی را در بیاوریم و در آسیا هم موفق باشیم.

سعادتمند در خصوص اینکه فرهاد مجیدی عنوان کرده جانشینش در تهران است، گفت: من با هیچکس صحبت نکرده‌ام. ماه عزیزی است و اهل دروغ نیستم. نمی‌توانم دروغ بگویم. با هیچ مربی داخلی صحبت نکرده‌ام.

وی درباره اینکه آیا خوشبین است مجیدی در استقلال بماند؟ تاکید کرد: خوشبین نیستم چون اصلاً استعفایی ندارم. استعفا هم بیاید باید به هیات مدیره برود و صد درصد هم رد می‌کنیم.

مدیرعامل استقلال در پایان در خصوص پیش بینی اش از دیدار فینال حذفی با تراکتور گفت: صد درصد می بریم. اگر از آقای زنوزی مالک تراکتور هم بپرسید او هم می‌گوید صد درصد می‌بازیم (باخنده) به زنوزی ارادت داریم. آنها تیم بسیار خوب و گردن کلفتی دارند.

کد خبر 5010406

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • captcha

  نظرات

  • مقدم IR ۲۰:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۷
   10 2
   خیانت به استقلال،چرا قبل از بازی فینال یاد استرا افتادید، کی گفته ما حتما برنده ایم هدف دلسرد کردن مجیدی برای فینال است تا ببازد و بهانه‌ای برای اخراجش پیدا کنند و اگر هم برد بگویند کار مهمی نکرده
  • Reza DE ۰۸:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۸
   4 0
   آنقدر از استخدام مربیان خارجی پول خوردید که خدا میداند برای انجام آن به آب و آتش میزنید .