مدیرعامل جدید سازمان بیمه سلامت منصوب شد

وزیر بهداشت، در حکمی محمدمهدی ناصحی را به عنوان عضو هیات مدیره و مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران منصوب کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، در حکم سعید نمکی، خطاب به مدیرعامل جدید سازمان بیمه سلامت، آمده است: با توجه به مصوبه ۲۶/۶/۱۳۹۹ مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بیمه سلامت ایران به عنوان عضو هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران منصوب می‌شوید. امید است با عنایت ویژه پروردگار، همت و جدیت فراوان و بهره گیری از مساعدت تمامی اندیشمندان و صاحبنظران و حمایت هیئت مدیره در انجام امور محوله موفق باشید.

انتظار می‌رود موارد زیر را به عنوان اولویت‌های خاص در آن مجموعه پراهمیت مورد توجه قرار دهید.

۱. مدیریت منابع، شفاف سازی در امور اقتصادی، جلوگیری از هرگونه اسراف و هدر رفت سرمایه آن مجموعه اولین توصیه اینجانب به کلیه مدیران در همه سطوح است که امیدوارم جنابعالی نیز با حساسیت به این مورد مهم توجه فرمائید.

۲. برنامه‌های مناسبی از هدفمند نمودن مصارف و منابع، افزایش بهره وری، بکارگیری راهنماهای بالینی و جلوگیری از عدم تطابق منابع و هزینه‌ها در دوره قبل انجام شد که توانست از فروپاشی اقتصادی آن مجموعه جلوگیری نماید. استمرار این شیوه خردمندانه می‌تواند به عنوان راهکاری منطقی مورد توجه قرار گیرد.

۳. همراهی با معاونین توسعه مدیریت و منابع، بهداشت و درمان در این وزارتخانه در راستای استقرار پرونده الکترونیک سلامت، پزشک خانواده، سیستم ارجاع و اعمال راهنماهای بالینی سهم بسزایی در استمرار پویای حیات آن سازمان دارد که امید است به نحو مقتضی دنبال شود. بدیهی است تاوان عدم استقرار موارد فوق الذکر را آن سازمان به عنوان اولین دستگاه اجرایی در نظام سلامت خواهد پرداخت. لذا هرگونه مساعدت و هم افزایی در استقرار و تثبیت ارکان سودمند فوق از رسالت‌های اصلی جنابعالی است.

۴. توجه به مقوله پراهمیت پیشگیری و ترغیب گیرندگان و دهندگان خدمت به تقدم این امر مهم بر درمان که خوشبختانه در دوره قبل شروع شده می‌تواند با گسترش به کل کشور با اعطای مشوق‌های مورد نظر بسیار کارساز باشد. اضافه نمودن خدمات توانبخشی در بسته پایه خدمات نیز می‌تواند مؤثر واقع شود.

۵. گسترش و استقرار زیرساخت‌های الکترونیک و استفاده از این ابزار مترقی در راستای پرونده الکترونیک سلامت نسخه نویسی و نسخه پیچی الکترونیک دور پزشکی (تله مدیسین) و حذف اسناد کاغذی نیز که در دوره قبل شروع شده لازم است استمرار و ارتقا یابد. بدیهی است همخوانی این زیر ساخت با مجموعه IT در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می‌تواند در تبادلات بین دستگاهی در نظام سلامت موثر باشد.

۶. تجهیز سازمان بیمه سلامت به بدنه کارآزموده و ماهر کارشناسی جهت نظارت بر بسته‌های خدمت، خرید راهبردی، رعایت راهنماهای بالینی و توجه به اقتصاد سلامت می-تواند در بهبود حرکت‌های آتی آن سازمان به سمت و سوی یک بنگاه پویای اقتصادی موثر باشد.

۷. دولت تدبیر و امید مصمم است تا پایان دوره خدمتش هیچ شهروند ایرانی بدون پوشش بیمه درمان نباشد. اجرای این هدف ارزشمند نیازمند پیگیری و مداقه مستمری است که انتظار می‌رود جنابعالی و همکاران ارجمندتان در راستای اجرایی شدن آن بکوشید.

همچنین، وزیر بهداشت، در نامه‌ای از خدمات ارزشمند و تلاش مستمر و شایسته طاهر موهبتی در زمان تصدی در ریاست هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران، تشکر و قدردانی کرد.

در متن نامه نمکی آمده است: خدمتگزاری در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران فرصتی مغتنم و نعمتی بزرگ است که خداوند متعال به بندگان برگزیده خویش عطا می‌فرماید.

بدین وسیله از خدمات ارزشمند و تلاش مستمر و شایسته شما در مدت تصدی مسئولیت رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران صمیمانه تشکر و قدردانی می‌نمایم.

از خداوند متعال سلامتی، بهروزی و دوام توفیق شما را در خدمتگزاری به نظام اسلامی و مردم شریف ایران، در مناصب و جایگاه‌های دیگر خواستارم.

کد خبر 5026512

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • captcha

  نظرات

  • مجید IR ۰۸:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۳۱
   0 1
   خدا بخیر بگذرونه