۴۰ هزار خیّر در طرح آجر به آجر ثبت نام کرده اند

گرگان- رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: تاکنون ۴۰ هزار خیّر در طرح آجر به آجر ثبت نام کرده اند.

به گزارش خبرنگار مهر، مهر الله رخشانی مهر، ظهر یکشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش گلستان اظهارکرد: حضور خیران بعد از حادثه سیل در گلستان برای نوسازی مدارس چشم گیر بود.

وی افزود: از محل حساب ذخیره ارزی، کمک خیران و ردیف مربوط به تجهیزات کمک‌های خوبی به استان شد.

رخشانی مهر ادامه داد: براساس گزارش‌های واصله تعمیرات جزئی به سرعت انجام و برای ۲۳ مدرسه تخریبی هم بخشی تحویل داده شده و بخشی هم پیشرفت فیزیکی خوبی دارد.

وی گفت: سرانه فضای فیزیکی استان (۴.۹ مترمربع) با میانگین سرانه کشوری (۵.۲ مترمربع) فاصله دارد که امیدواریم تا مهر سال آینده به این عدد در استان برسیم.

رخشانی مهر بیان کرد: سال گذشته ۹۱ میلیارد تومان از محل اعتبارات ملی به گلستان اختصاص یافت که این عدد در سال ۹۶ حدود ۲۱ میلیارد تومان بود و رشد ۴۳۰ درصدی را در این بخش شاهد هستیم.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: زمان توزیع اعتبارات ملی نگاه ویژه ای به استان داشتیم و در ردیف تجهیزات مناطق محروم برای استان اعتبار گذاشته و ۳.۵ میلیارد تومان اختصاص یافت.

وی افزود: چهار میلیارد تومان هم در سال ۹۹ از محل حساب ذخیره ارزی به امر نوسازی و تجهیزات مدارس در نظر گرفته شد.

رخشانی مهر گفت: برای سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی در ردیف اصلی هم پنج میلیارد تومان اختصاص یافت که می‌توان آن را در ردیف تجهیزات هنرستانی هزینه کرد.

وی توضیح داد که در پروژه‌های مشارکتی هم تاکنون ۳۵ میلیارد تومان اعتبار تخصیص داده شده که ظرف یک ماه آینده به ۵۰ میلیارد تومان هم خواهد رسید.

رخشانی مهر تصریح کرد: در مجموع در دولت دوازدهم تا قبل از سال ۹۹ حدود ۱۸۰ میلیارد تومان برای مدرسه سازی در استان گلستان هزینه شده است.

وی از کمک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومانی خیران به امر مدرسه سازی در سال گذشته خبرداد و گفت: در طرح آجر به آجر تاکنون بیش از ۴۰ هزار نفر در ساخت مدارس مشارکت کرده و مبلغ ۷۷۰ میلیون تومان جمع آوری شده است.

کد خبر 5045349

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 7 =