مقابله با جرایم خشن و سرقت خط قرمز پلیس است

اراک- فرمانده نیروی انتظامی استان مرکزی گفت: مقابله با جرایم خشن و سرقت خط قرمز پلیس است و نیروی انتظامی در این راستا به عنوان یک خادم و نهاد حاکمیتی انجام وظیفه می کند.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار حسن مفخمی شهرستانی نیز پس از خطبه‌های آئین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته اراک ضمن گرامیداشت هفته نیروی انتظامی اظهار کرد: شعار گرامیداشت هفته نیروی انتظامی امسال تحت عنوان «با هم برای امنیت و سلامت» بوده است.

وی ادامه داد: امنیت کار جمعی است و جز با استفاده از همه ظرفیت‌ها خصوصاً ظرفیت اجتماعی نیروی انتظامی یعنی ظرفیت مردمی محقق نخواهد شد.

فرمانده نیروی انتظامی استان مرکزی ضمن تشکر از همراهی مردم در کنار مجموعه نیروی انتظامی در راستای برقراری امنیت عنوان کرد: انتظار می‌رود، این قبیل مشارکت مردمی پررنگ‌تر شود تا مقوله امنیت عمومی بهتر و احساس امنیت عمومی بیشتر به وجود آید.

نیروی انتظامی به عنوان خادم ملت و مجری قانون در کنار مدافعان سلامت است

مفخمی با مهم بر شمردن مقوله سلامت اظهار کرد: نیروی انتظامی به عنوان خادم ملت و مجری قانون در راستای اجرای پروتکل‌ها و شیوه نامه‌های بهداشتی در کنار مدافعان سلامت است تا این موضوع اجرایی و عملیاتی شود.

به گفته وی برای نیروی انتظامی حفظ سلامت آحاد جامعه در مقابل ویروس کرونا مهم است و در این راه از هیچ تلاش و کوششی فروگذار نخواهد کرد.

فرمانده نیروی انتظامی استان مرکزی افزود: نیروی انتظامی به عنوان یک نهاد حاکمیتی ضمن برقراری امنیت عمومی و حفظ جان، مال و ناموس مردم به عنوان یک خادم در حوزه‌های مختلف خدمت گذاری به جامعه از قبیل پلیس‌های تخصصی در حوزه‌های پلیس پیشگیری در کلانتری‌ها و پایگاه‌ها، پلیس راه و راهور در تأمین امنیت و انضباط ترافیکی در جاده‌ها و شهرها، مقابله با جرایم فضای مجازی با توجه به هجمه‌های دشمنان و پلیس آگاهی خدمت رسانی می‌کند.

مفخمی گفت: مقابله با جرایم خشن و سرقت خط قرمز پلیس است و در مقابله با ناهنجاری‌های اخلاقی و شناسایی اراذل و اوباش به عنوان یک خادم و نهاد حاکمیتی انجام وظیفه می‌کند.

وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در مراسم فارغ التحصیلی دانشجویان دانشگاه افسری کشور عنوان کرد: ایشان به شناسایی به موقع تهدیدات در حوزه امنیت عمومی با نگاه پیشگیرانه تاکید فرمودند تا گزندی در این حوزه وارد نشود و بر استفاده از تمامی ظرفیت‌های سازمان‌های رسمی و غیر رسمی، نخبگان و مردم که بتوان به تأمین امنیت توسط نیروی انتظامی کمک کرد، نیز تاکید کردند.

فرمانده نیروی انتظامی استان مرکزی به خدمات دیگر پلیس از جمله ارائه خدمات در بستر فضای مجازی اشاره کرد و افزود: این خدمات در کوتاه‌ترین زمان به بهترین کیفیت به مردم ارائه می‌شود.

مفخمی گفت: بالغ بر ۷۰ میلیون خدمت توسط نیروی انتظامی به مردم به عنوان یک خادم عرضه می‌شود تا بتوان از این ظرفیت در این بستر و بستر هوشمند سازی، مدیریت امنیت عمومی را اجرایی و عملیاتی کرد.

وی افزود: مقابله با سرقت، مقابله با کالای قاچاق، جرایم خشن، مبارزه با مواد مخدر و جرایم فضای مجازی از اولویت‌های مأموریت‌های نیروی انتظامی در استان مرکزی به عنوان یک استان معبر است.

کد خبر 5054766

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 7 =