انتخابات کمیته ملی پارالمپیک به سال آینده موکول شد

به گفته دبیرکل کمیته ملی المپیک و با توجه به شرایط کرونایی کشور، بعید است رای گیری لازم برای تعیین خزانه دار و عضو جدید هیات اجرایی این کمیته امسال برگزار شود.

به گزارش خبرنگار مهر، نوزدهمین مجمع عمومی کمیته ملی پارالمپیک در حالی هفتم آبان ماه برگزار شد که پاندمی کرونا باعث حذف یکی از مهمترین دستورالعمل‌های این جلسه شد.

قرار بود در جریان این مجمع عمومی کمیته ملی پارالمپیک رای گیری برای دو کرسی این کمیته برگزار شود تا بر اساس نتیجه حاصله، اداره پست خزانه داری از حالت سرپرستی خارج شود و یک پست خالی در هیات اجرایی هم پُر شود.

در فاصله دو روز مانده به برگزاری مجمع عمومی اما به دلیل گسترش ویروس کرونا و تبعات احتمالی از حضور همزمان اعضای مجمع، تصمیم به برگزاری آن به صورت وبینار گرفته شد و به همین دلیل برگزاری انتخابات از دستور کار خارج شد چراکه اساسنامه کمیته ملی پارالمپیک اجازه برگزاری رای گیری به صورت آنلاین را نمی‌دهد.

بدین ترتیب بلاتکلیفی برای معرفی خزانه دار و عضو جدید هیات اجرایی کمیته ملی پارالمپیک کماکان ادامه دارد و حتی به گفته دبیرکل این کمیته و با توجه به شرایط فراگیری کرونا در کشور مشخص هم نیست چه زمان شرایط برای برطرف کردن آن مهیا خواهد شد.

محمد تابع در گفتگو با خبرنگار مهر با تاکید بر اینکه حذف انتخابات از دستور جلسه مجمع عمومی کمیته ملی پارالمپیک در راستای تبعیت از اساسنامه این کمیته انجام شد، گفت: بند ۱۱ اساسنامه بر انجام رای گیری به صورت کتبی و مخفی تاکید دارد در حالی که با توجه به تصمیم گیری برای برگزاری وبینار مجمع، امکان نداشت که بتوانیم رای گیری را با این دو اصل یعنی مکتوب و مخفی انجام دهیم.

وی تصریح کرد: این در حالی بود که تمام مقدمات لازم برای انجام رای گیری در مجمع عمومی انجام شده بود. کاندیداها هم مشخص بودند اما به خاطر اساسنامه و تاکیدی که شخص رئیس کمیته ملی المپیک (محمود خسروی وفا) بر رای گیری مخفی و مکتوب داشت، نتوانستیم طبق برنامه پیش برویم. قاعدتاً اگر در حالت وبینار رای گیری انجام می‌شد، نتیجه آرا از حالت مخفی خارج می‌شد و همین مسئله احتمال شائبه ایجاد می‌کرد.

دبیرکل کمیته ملی المپیک در پاسخ به این پرسش که «با این شرایط برنامه این کمیته برای برگزاری انتخابات چیست؟ امسال شاهد انجام آن خواهیم بود؟»، گفت: با شرایط فعلی کرونا و میزان پیشروی که این ویروس در کشور دارد، بعید است بتوانیم انتخابات را در سال جاری برگزار کنیم. البته امیدواریم که روز به روز شاهد کاهش روند شیوع کرونا و آمار نگران کننده آن باشیم اما فعلاً واقعیت چیزی غیر از این است و با این شرایط هم امکان برگزاری رای گیری به صورت حضوری را نداریم.

تابع تاکید کرد: به محض مهیا شدن شرایط، مجمعی تشکیل داده و رای گیری لازم برای انتخاب خزانه دار و عضو جدید هیات اجرایی را انجام می‌دهیم اما اینکه این مجمع چه زمانی برگزار شود اصلاً مشخص نیست. شاید هم به سال آینده موکول شود.

وی با یادآوری اینکه مجمع عمومی کمیته ملی المپیک طبق پروتکل‌های بهداشتی با حضور حداقلی افراد و نفراتی مانند محمود خسروی وفا، مهدی علی نژاد، طاهره طاهریان و عبدالحمید احمدی برگزار شد، در مورد برخی مصوبات آن اینگونه توضیح داد: بعد از انتزاع دو کمیته ملی المپیک و پارالمپیک از یکدیگر، اساسنامه‌ای جدید برای کمیته ملی پارالمپیک تدوین و به تصویب رسید. طبق این اساسنامه ملزم به تدوین آئین نامه‌هایی بودیم.

دبیرکل کمیته ملی المپیک خاطرنشان کرد: در همین راستا کار تدوین آئین‌نامه های مالی، معاملاتی، انضباطی کارکنان و انضباطی ورزشکاران حدود یک ماه پیش تمام شد و آن را در اختیار اعضای مجمع قرار دادیم تا آنها در جریان جزئیات‌شان قرار بگیرند. در مجمع هفتم آبان ماه این آئین‌نامه ها به تصویب رسید ضمن اینکه در مورد برخی دیگر از آئین‌نامه ها مانند آئین‌نامه تنخواه ورزشکاران و استخدامی قرار بر این شد که تا یک سال آینده اقدامات لازم برای تدوین و تصویب آنها انجام شود.

کد خبر 5063424

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 3 =