تاسف نماینده مجلس از تاخیر در اجرای سند دانشگاه اسلامی

عضو کمیسیون آموزش مجلس با اشاره به آئین نامه‌های مدیریت دانشگاه‌ها تاکید کرد: موضوع اجرای سند اسلامی شدن دانشگاه‌ها متأسفانه به تأخیر افتاده است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام و المسلمین مصطفی رستمی با تعدادی از از نمایندگان مجلس شورای اسلامی نشست مشترکی برگزار کرد.

نمایندگان مجلس در این جلسه به ارائه نکات و نظرات و پیشنهادات خود درباره ارتباط مؤثر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با مجلس پرداختند. سید احسان قاضی‌زاده یکی از نمایندگان حاضر در جلسه به نقش نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها پرداخت و گفت: باید در حوزه آموزش مجازی و حوزه‌های فکری، در نهاد سرمایه‌گذاری جدی شود تا این مرکز بتواند نقش مؤثری در بدنه دانشگاهی و جامعه داشته باشد.

حجت الاسلام آزادی‌خواه به نقش نهاد به عنوان یک پشتیبان برای مجلس پرداخت و گفت: مجموعه مجلس به عنوان نهادی که نیاز به پشتیبان دارد لازم است که نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها به عنوان یکی از پشتیبان‌های مجلس مورد توجه قرار بگیرد. در حوزه‌های مختلف ما به این همراهی و همکاری نیازمندیم و خوب است دبیر خانه‌ای تشکیل شود و با تناسب موضوع و کمیسیون‌ها با کارشناسان مربوطه در نهاد ارتباط حاصل شود.

محمد مهدی زاهدی با اشاره به آئین نامه‌های مدیریت دانشگاه‌ها تاکید کرد و افزود: موضوع اجرای سند اسلامی شدن دانشگاه‌ها متأسفانه به تأخیر افتاده است و موضوع مهم بعدی نقش دانشگاه‌ها در مرجعیت علمی و تمدن‌سازی در این بخش با توجه به بیانیه گام دوم است که مجلس با تمام توان آماده کمک به مجموعه نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها است.

حجت الاسلام میرتاج الدینی با توجه به نقش نهاد در بدنه دانشگاهی و جامعه گفت: نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها یک نهاد مبارک و انقلابی است که آثار و برکات فراوانی دارد و حضور این نهاد در دانشگاه‌ها یک امر لازم و ضروری است و خوب است ارتباط مؤثری با انجمن‌های علمی بر قرار شود و ارتباط مؤثر و همیشگی دانشگاه با صنعت هم باید تقویت شود.

حجت الاسلام فلاحی در ادامه افزود: نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها باید نقش ارتباطی دانشگاه و حوزه تقنین و قانون گذاری را داشته باشد.

کد خبر 5210694

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha