امضای تفاهم‎نامه سه جانبه مطالعات ژئوفیزیک هوابرد در استان اصفهان

اصفهان- تفاهم‎نامه سه جانبه انجام مطالعات ژئوفیزیک هوابرد در استان اصفهان به امضای سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور، سازمان صنعت،معدن و تجارت استان و شرکت فولاد مبارکه اصفهان رسید.

به گزارش خبرگزاری مهر، ژئوفیزیک هوایی از روش‌های پایه و مناسب برای اکتشاف ذخایر معدنی به خصوص سنگ‌آهن ژئوفیزیک هوایی است، از این رو مشارکت فولاد مبارکه و سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور در اجرای ژئوفیزیک هوایی در کشف ذخایر جدید و توسعه فعالیت‌های اکتشافی تأثیر قابل ملاحظه‌ایی داشته و می‌تواند به حفظ تداوم تولید و توسعه صنعت فولاد منجر شود.

هدف از این تفاهم‌نامه، شناسایی ذخایر معدنی به ویژه آهن و منگنز در مناطق مستعد که اکتشاف سیستماتیک و مطالعات ژئوفیزیک هوابرد در آن انجام نشده، عنوان شده است که این امر منجر به توسعه فعالیت‌های بخش معدن و ایجاد بستر مناسب برای اشتغال و سرمایه‌گذاری در حوزه معدن می‌شود.

این تفاهمنامه که به امضای آقایان علیرضا شهیدی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور، آقای ایرج موفق رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان و حمیدرضا عظیمیان مدیر عامل شرکت شرکت فولاد مبارکه رسیده است، همکاری سه‌جانبه متقابل در پیشبرد مؤثر اکتشاف ذخایر معدنی، به خصوص ذخایر سنگ آهن و ایجاد زمینه مشارکت در ارتقای فعالیت‌های اکتشافی و معدنکاری و استفاده از دانش، نتایج مطالعات، تجارب و خدمات تخصصی در حوزه زمین‌شناسی و اکتشاف ذخایر معدنی و در راستای توسعه سرمایه‌گذاری و اشتغال در بخش معدن استان اصفهان را در دستور کار دارد.

به‌منظور توسعه پایدار صنعت فولاد و دستیابی به ذخایر سنگ‌آهن مورد نیاز برای تداوم تولید فولاد لازم است در اکتشاف ذخایر معدنی تحول ایجاد شده و فعالیت‌های اکتشافی در کشور به طور قابل ملاحظه‌ای توسعه یابد.

در این راستا شرکت فولاد مبارکه آمادگی سرمایه‌گذاری در اکتشاف ذخایر معدنی مورد نیاز در زنجیره فولاد به طور گسترده و در سطح ملی را دارد. سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور نیز به عنوان یک سازمان حاکمیتی صلاحیت و آمادگی برای اجرای اکتشافات در سطوح مختلف را دارا است.

کد خبر 5223786

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha