«هفت خان رستم» منتشر شد/ این داستان‌ها را دروغ ندانید

«هفت خان رستم» جلد نخست از مجموعه داستان‌های شاهنامه با نگارش محسن دامادی منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، کتاب «هفت خان رستم» جلد نخست از مجموعه داستان‌های شاهنامه، نگارش محسن دامادی به تازگی و با شمارگان ۳۰۰ نسخه توسط انتشارات کتابسرای نیک منتشر شده است.

این مجموعه در تداوم انتشارِ خود به دیگر داستان‌های این کتاب بزرگ و سترگ خواهد پرداخت. در پشتِ جلد کتاب، از قولِ حکیم ابوالقاسم فردوسی آمده است: «این داستان‌ها را دروغ و افسانه ندانید. چنان نخوانید که در هر زمان خوانده شده، زیرا زمانه بر یک قرار نمی‌ماند. اگر نکتهای با خرد و دانشِ کسی سازگار نباشد، شاید باید راهی برای درکِ معنا باز شود… اگر امروز زبانِ ما فارسی است و بدین لحاظ ایرانی و دارای سابقه تمدنی کهن و آبرومند هستیم، برای نگاهداشتِ آن، بیش از تنها با زبان افتخار کردن به ایرانی و آریایی و فرزندِ فردوسی و کوروش بودن و… وظیفهای بر دوشِ ماست.»

دامادی با استناد به اشعارِ شاهنامه، این داستان‌ها را به زبانِ روان امروزی نوشته تا هر کس بتواند به آسانی شاهنامه بخواند و با این اثرِ ملی ارتباط بگیرد. مهمتر از این، نویسنده کوشیده تا در هر داستان، جهانبینیِ شاعرِ بزرگ وطن پرست ایرانی که به دلیلِ سلطه بیگانه به رمز و راز بیان شده، واکاوی کند؛ و سرانجام کلاسِ آموزشی فردوسی برای علاقه‌مندانِ داستان نویسی و فیلمسازی اقتباسی در هر داستان بیان شده است.

این شیوه در هر یک از داستان‌های مجموعه که بتدریج منتشر خواهد شد رعایت شده، تا با مطالعه هر داستان، برای خواننده یک دریچه تازه به چشم انداز این شاهکار بزرگِ ادبیاتِ پارسی گشوده شود.

کد خبر 5244315

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 1 =