مالیات صادرکنندگانی که رفع تعهد کرده‌اند صفر شود

رئیس سازمان امور مالیاتی در نامه ای به وزیر اقتصاد، درخواست کرد برای صادر کنندگانی که رفع تعهدات ارزی کرده اند نرخ صفر مالیاتی اعمال شود.

به گزارش خبرنگار مهر، رئیس سازمان امور مالیاتی در نامه‌ای به وزیر اقتصاد، درخواست کرد برای صادر کنندگانی که رفع تعهدات ارزی کرده اند نرخ صفر مالیاتی اعمال شود.

در متن این نامه آمده است:

پیشنهاد ارائه شده در خصوص تمدید مهلت بازگشت ارز صادرکنندگان سال ۱۳۹۷ تا پایان آبان ماه سال ۱۳۹۹ به منظور برخورداری حداکثری صادر کنندگان محترم از نرح صفر مالیاتی و استرداد مالیات و عوارض ارزش افزوده که مورد توافق قریب به اتفاق اعضای کمیته اقدام ارزی نیز بوده، در بسته سیاستی برگشت ارز حاصل از صادرات سال‌های ۱۴۰۰_۱۳۹۷ مصوب کمیته ماده (۲) موضوع صورت جلسه چهاردهمین جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی به تصویب نرسیده است. همانگونه که مستحضرید اهداف کلان اقتصادی کشور در خصوص تأمین منابع ارزی مورد نیاز برای واردات از محل صادرات غیرنفتی محقق شده است به نحوی که هدف گذاری پنجاه و شش درصدی بازگشت ارز ناشی از صادرات سال ۱۳۹۷ که در اولین بسته سیاستی چگونگی باز گشت ارز و نحوه رفع تعهد ارزی ابلاغ شده توسط کمیته ماده (۲) هدف گذاری شده بود مطابق جدول پیوست، عملاً با یکصد و سی و پنج درصد بازگشت ارز به چرخه اقتصادی کشور در بازه زمانی تعیین شده ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ محقق شده است.

همچنین مطابق دومین بسته سیاستی بازگشت ارز ابلاغی، صادرکنندگان محترم مکلف بودند هفتاد درصد ارز ناشی از صادرات سال ۱۳۹۸ خود را لغایت ۱۳۸۹/۰۴/۳۱ به چرخه اقتصادی کشور باز گردانند که این مهلت در سومین بسته سیاستی ابلاغ شده در فروردین ماه سال ۱۴۰۰ با افزایش تعهد ارزی به نود درصد تا پایان تیر ماه سال جاری تمدید شده است. آمار بازگشت ارز حاصل از صادرات سال ۱۳۹۸ و ۹ ماهه سال ۱۳۹۹ که مطابق بسته‌های سیاستی توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به صورت تجمعی و ماهانه به این سازمان اعلام می‌شود، برای استحضار به پیوست تقدیم می‌شود، با عنایت به مراجعات مکرر و عدیده تشکل‌های صنفی و صادر کنندگان محترمی که نسبت به رفع تعهد ارزی صادرات سال ۱۳۹۷ خود بعد از تاریخ ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ اقدام نموده اند و خواستار اعمال معافیت و استرداد مالیات و عوارض مالیات بر ارزش افزوده می‌باشد. خواهشمند است با توجه به برگزاری دویست و چهل و یکمین جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت دوازدهم در روز جاری، پیشنهاد صدرالاشاره این سازمان مطرح و در صورت تصویب، برای الحاق به بسته سیاستی برگشت ارز حاصل از صادرات سال‌های ۱۴۰۰-۱۳۹۷ به کمیته ماده (۲) ارجاع شود.

کد خبر 5261613

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • 1 + 8 =

  نظرات

  • IR ۲۰:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۸
   0 0
   خلاصه باید یک حالی به پولدارهایی که از امکانات این کشور استفاده کردند و صادر کردند و پولدلر شدند بدهیم منت شون را هم بکشیم