سازمان هواپیمایی کشوری، آمار نمکی را رد کرد

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری با رد آمار وزیر بهداشت در خصوص میزان پروازهای ورودی به مشهد مقدس گفت: در زمان ۸ روز مورد اشاره وزیر بهداشت ۴۴۶ پرواز داخلی و بین‌المللی به مشهد انجام شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صدا و سیما، سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری با رد آمار وزیر بهداشت در خصوص میزان پروازهای ورودی به مشهد مقدس گفت: در زمان ۸ روز مورد اشاره وزیر بهداشت ۴۴۶ پرواز داخلی و بین‌المللی به مشهد انجام شده است.

محمدحسن ذیبخش افزود: در بازه زمانی ۱۲ تا ۱۹ مرداد تعداد ۴۰۲ پرواز داخلی، ۴۴ پرواز بین‌المللی و جمعاً ۴۴۶ پرواز داخلی و بین‌المللی به مشهد مقدس انجام شده است.

وی افزود: پیرو مصاحبه آقای نمکی، وزیر بهداشت در خصوص تعداد پرواز انجام شده به مشهد مقدس در ۸ روز، برای تنویر افکار عمومی به اطلاع می‌رساند در بازه زمانی روز ۱۲ مرداد تا ساعت ۲۴ مورخ ۱۹ مردادماه تعداد ۴۰۲ پرواز داخلی و ۴۴ پرواز خارجی به مقصد مشهد مقدس انجام شده است.

وی گفت: سازمان هواپیمایی کشوری از زمان شیوع ویروس کرونا ضمن تبعیت از تمامی دستورالعمل‌های ابلاغی ستاد مقابله با کرونا، نظارت سختگیرانه‌ای بر اجرای دستورالعمل‌ها توسط شرکت‌های هواپیمایی داشته است کما اینکه در برهه زمانی گسترش این ویروس در استان خوزستان، با دستور ستاد ملی مقابله با کرونا، ضمن کاهش حداکثری تعداد پروازها، داشتن تست منفی PCR را برای مسافرین پروازهای ورودی و خروجی آن استان الزامی کرد.

ذیبخش افزود: همچنین این سازمان از تاریخ ۲۰ مرداد ماه بر اساس دستورالعمل‌های ستاد مقابله با کرونا تعداد پروازها به مشهد مقدس را ۵۰ درصد کاهش داده و در صورت ابلاغ هر دستورالعملی از جانب ستاد مقابله با کرونا، ضمن ابلاغ به شرکت‌های هواپیمایی بر رعایت آن نظارت خواهد کرد.

کد خبر 5279911

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =