افزودن مبحث تصویربرداری عصبی به برنامه آموزشی دستیاران

موافقتنامه همکاری مشترک میان ستاد علوم و فناوری های شناختی معاونت علمی ریاست جمهوری و معاونت آموزشی و معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت امضا شد.

به گزارش خبرنگار مهر، بر اساس مفاد موافقتنامه ستاد علوم و فناوری های شناختی معاونت علمی ریاست جمهوری و معاونت های آموزشی و تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، برای توسعه علوم شناختی در دانشگاه ها علوم پزشکی برنامه ریزی صورت می گیرد.

برگزاری فراخوان های مشترک طرح‌های پژوهشی کاربردی در حوزه علوم و فناوری های شناختی با مشارکت ۵۰ درصدی ستاد و موسسه ملی تحقیقات علوم پزشکی (نیماد) به ارزش ۴۰ میلیارد ریال در سال ۱۴۰۰ با اعلام موضوع و درخواست پروپوزال از جمله مفاد این موافقتنامه است.

برگزاری چالش‌های مشترک در حوزه فناوری علوم اعصاب و علوم شناختی با مشارکت ۵۰ درصدی معاونت تحقیقات و فناوری و ستاد، گنجاندن مباحث نوروسایکیتری و تصویربرداری عصبی در برنامه آموزشی رشته های دستیاری مرتبط از جمله روانپزشکی و نورولوژی با همکاری مشترک ستاد و معاونت آموزشی از دیگر مفاد آن است.

حمایت از برگزاری دوره های کوتاه مدت مهارتی برای افزایش توانایی درمانگران حوزه توانبخشی شناختی با همکاری ستاد و معاونت آموزشی، حمایت از برگزاری دوره فلوشیپ برای متخصصین بالینی در حوزه مربوط به علوم اعصاب و علوم شناختی با همکاری ستاد و معاونت آموزشی از مهمترین مفاد موافقتنامه در حوزه آموزش است.

همچنین کمک به عملیاتی کردن آیین نامه دانشجویان در مقطع دکتری تخصصی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی در رشته های علوم اعصاب و علوم شناختی مصوب کمیسیون هماهنگی و اجرایی ستاد از نکات جالب توجه این موافقتنامه است.

بر اساس این موافقتنامه از دوره پزشک پژوهشگر در حوزه علوم اعصاب و علوم شناختی به تعداد ۳ نفر و مبلغ ۲ میلیارد تومان با مشارکت ۵۰ درصدی ستاد و معاونت تحقیقات و فناوری حمایت مشترک صورت می گیرد.

همچنین از ارائه دروس اختیاری علوم اعصاب شناختی و علوم اعصاب محاسباتی برای دانشجویان رشته علوم پزشکی نیز حمایت صورت می گیرد.

اضافه شدن حوزه علوم اعصاب و علوم شناختی به عنوان محور جدید در المپیادهای دانشجویی به کمک ستاد و معاونت آموزشی و تولید محتوا در حوزه علوم اعصاب و علوم شناختی جهت برگزاری دوره های آنلاین از طریق مرکز ملی تحقیقات راهبردی آموزش پزشکی نصر با پیشنهاد ستاد از مفاد این موافقتنامه است.

حمایت مشترک از دوره های پسا دکترا جهت ۵ نفر با مشارکت ۵۰ درصدی معاونت تحقیقات و فناوری و ستاد و تعیین جایزه ویژه در جشنواره رازی در حیطه علوم شناختی با حمایت مالی و علمی ستاد از مسیر فرآیند جشنواره رازی از مهمترین مفاد موافقتنامه در حوزه تحقیقات و فناوری است.

عضویت اعضای منتخب ستاد علوم شناختی در کمیته علوم اعصاب نیماد و حمایت از شرکت اساتید حوزه علوم اعصاب و علوم شناختی وزارت بهداشت و وزارت علوم در دوره مشاهده گری جهت پنج عضو هیات علمی بر اساس شیوه نامه مصوب از دیگر مصوبات این موافقتنامه است.

کد خبر 5289134

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha