واکنش فدراسیون دوچرخه سواری به برکناری رئیس هیات البرز

رئیس سارمان لیگ فدراسیون دوچرخه سواری به دنبال برکناری رئیس هیات البرز و معرفی سرپرست توضیحاتی را پیرامون دلایل این اتفاق ارائه کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، روز گذشته فدراسیون دوچرخه سواری خبری را بر روی خروجی سایت خود قرار داد مبنی بر اینکه بنا بر پیشنهاد مدیرکل ورزش و جوانان استان البرز و با موافقت محمود رشیدی رئیس فدراسیون دوچرخه‌سواری، حسین قائمی به عنوان سرپرست هیأت دوچرخه‌سواری این استان منصوب شده است.

این در حالی است که نه رئیس هیأت استعفا داده و نه مجمعی برای این هیأت برگزار شده که اعضای آن خواستار برکناری رئیس هیأت شده باشند. جواد موسوی رئیس هیأت دوچرخه سواری البرز در واکنش به این اتفاق به رسانه‌ها گفته بود که با رأی مجمع به این سمت منصوب شده و فدراسیون در نامه‌ای خواستار برکناری وی و انتخاب سرپرست برای هیأت البرز شده است!

اما فدراسیون دوچرخه سواری مدعی است که این اداره کل ورزش استان البرز است که خواستار برکناری موسوی شده و بنابر درخواست آنها برای هیأت سرپرست معرفی شده است. هیأت دوچرخه سواری استان البرز در خردادماه سال جاری و چند روز پس از مجمع انتخاباتی فدراسیون در روز جهانی این رشته با هدف ترویج ورزش همگانی و فرهنگ دوچرخه سواری اقدام به برگزاری یک همایش بین‌المللی با دعوت از سفرای چند کشور خارجی کرد که این کار بدون هماهنگی با فدراسیون و اداره کل بوده!

وفایی رئیس سازمان لیگ فدراسیون دوچرخه سواری در این خصوص به خبرنگار مهر گفت: در حال حاضر با وجود پاندمی ویروس کرونا و شرایط حاکم در کشور برگزاری تمامی مسابقات و همایش‌های مختلف ملی و استانی باید با اخذ مجوز از مراجع ذیصلاح آن استان یا مراجع ذیصلاح کشوری برای برگزاری آن رویداد برگزار شود.

وی پیرامون برگزاری مسابقات در سطح استانی و مسابقه برگزار شده در سطح استان البرز هم بیان کرد: مراجع مربوط به اخذ مجوز و صدور مجوز قطعاً استانداری‌ها و در کنار آن اخذ مجوز از اداره کل ورزش و جوانان استان و هیأت پزشکی ورزشی استان خواهد بود. در سطح ملی و بین المللی هم قطعاً موضوع حساس‌تر و اخذ مجوزها هم اهمیت بیشتری خواهد داشت. تمامی همایش‌های دوچرخه سواری هم در این امر مستثنی نیستند و باید زیر نظر اداره کل ورزش مجوز دریافت کنند. و

وی ادامه داد: برای برگزاری یک رویداد ملی و بین المللی باید فدراسیون پزشکی ورزشی که به عنوان مرجع اصلی ستاد مبارزه با کرونا در ورزش است مجوز را صادر کند. قطعاً اخذ مجوز از استانداری‌ها و اداره کل ورزش استان و معاونت‌های مختلف سیاسی و امنیتی حائز اهمیت است و فراتر از همه اینها هماهنگی و اخذ مجوز آن رویداد از سوی فدراسیون مرجع یعنی فدراسیون دوچرخه سواری حائز اهمیت است.

وفایی خاطرنشان کرد: هرگونه اتفاقی که بدون هماهنگی هر یک از مراجع ذکر شده اتفاق بیفتد، مسئولیت مستقیم آن با برگزارکننده و متعاقب آن اتفاق یعنی اگر در سطح بین المللی باشد قطعاً فدراسیون مربوطه باید مسئولیت عواقب حاصل از این عدم هماهنگی می‌باشد. کما اینکه در رویدادهای مختلف بین المللی که برگزار می‌شود جرایمی برای آن مسابقه اعم از تخلفات مختلف فنی در نظر گرفته می‌شود که گریبانگیر فدراسیون مربوطه را خواهد گرفت.

وی تصریح کرد: در بحث برگزاری همایش دوچرخه سواری در استان البرز هم همین اتفاق افتاده است و اگر رئیس هیأت به واسطه اتفاقات روی داده شده برکنار شده است به دلیل همین ناهماهنگی‌ها بوده است. برای برکناری یک مسئول هیأت باید یا مجمع رأی به برکناری بدهد یا بالاترین مرجع این تصمیم را بگیرد که بنابر درخواست اداره کل ورزش استان البرز فدراسیون براساس اساسنامه تصمیم به انتخاب سرپرست برای این هیأت گرفته است.

کد خبر 5289297

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 3 =