آغاز مبارزه با بیماری فوزاریوم درختان اقاقیا در کرمانشاه

کرمانشاه- رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرمانشاه از آغاز مبارزه با بیماری فوزاریوم درختان اقاقیا در کرمانشاه خبر داد.

فرامرز رحمتی زاده در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: با توجه به شیوع بیماری فوزاریوم بر روی درختان اقاقیا در شهر کرمانشاه، با نظارت کلینیک گیاه پزشکی سازمان مبارزه با این بیماری در سطح مناطق هشت‌گانه شهرداری کرمانشاه آغاز و به صورت جدی در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: قارچ فوزاریوم یکی از مهمترین قارچ‌های خاکزی بوده که در سراسر دنیا پراکنده است که خود را به صورت زردی، کاهش رشد گیاه، انسداد آوندی، پژمردگی یک طرفه، پوسیدگی ریشه، طوقه و سایر اندام‌های زیر زمینی ظاهر می‌کند.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرمانشاه تصریح کرد: در حال حاضر برای کنترل این بیماری در سطح شهر انجام عملیات به زراعی و تقویت درختان، هرس شاخه‌های آلوده و سمپاشی درختان آسیب دیده با سم قارچ کش تیوفانات متیل به صورت روزانه انجام می‌شود.

وی با اشاره به اهمیت آفت کشی درختان، خاطرنشان کرد: بعد از هرس شاخه‌های آسیب دیده، وسایل هرس ضدعفونی شده و سطح مورد نظر که آلوده به قارچ فوزاریوم است با چسب باغبانی حاوی قارچ کش ترمیم می‌شود.

کد خبر 5302682

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 2 =