تبدیل ورزش به فرهنگ مردمی منجر به نشاط شهر می شود

معاون شهردار تهران گفت: نگاه ما به ورزش نگاهی صنعتی نخواهد بود و سعی می‌کنیم که ورزش را تبدیل به بخشی از فرهنگ مردم کنیم،تا در نهایت این امر، منجر به بالا رفتن نشاط شهروندان و شهر تهران شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمدامین توکلی زاده، روز یکشنبه در نشست صمیمی شهردار تهران با جمعی از قهرمانان پارالمپیک ۲۰۲۰، اظهار داشت: این قهرمانان افتخارات ایران هستند که در این شرایط سخت کرونا و با توجه به جو منفی که در جامعه حاکم بود توانستند، مقداری از آلام مردم را بکاهند و برای مدتی دل آنها را شاد کنند.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران افزود: زاکانی مسئله‌ای را که در این دوره مدیریت شهری بر آن تاکید دارد، توجه به روح شهر در کنار توجه به کالبد شهر است. همانطور که برای کالبد شهر به صورت مینیاتوری برنامه‌ریزی و طرح‌ریزی می‌کنیم و تمام ابعادش زیر ذره بین‌ها خواهد بود، برای روح شهر هم برنامه‌ریزی و طرح‌ریزی ویژه داشته باشیم.

وی در ادامه توضیح داد: در معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران که برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی شهر تهران از این معاونت نشأت می‌گیرد، بخش مهمی از این برنامه‌ریزی ها، توسعه فعالیت‌های ورزشی خواهد بود.

توکلی زاده تشریح کرد: شهردار تهران تاکید دارد که فعالیت‌های ورزشی به صورت مردمی باشد نه تنها در این بخش بلکه در تمام ابعاد مردم را اولویت قرار دهیم و در این راه از افراد خبره استفاده کنیم.

وی در ادامه تاکید کرد: ما در این دوره مدیریت شهری ورزش همگانی را توسعه خواهیم داد، تا نشاط و سرزندگی به شهر بازگردد. و این دو لازم و ملزوم یک دیگر هستند. چرا که اگر ما نگاه ویژه به ورزش مردم داشته باشم، می‌توانیم بر روی فعالیت‌های مردم و در مسیر کارآمد بود آن تأثیر بگذاریم.

توکلی زاده با توجه به اینکه در دنیا به ورزش به عنوان یک صنعت نگاه می‌شود افزود: نگاه ما به ورزش نگاهی صنعتی نخواهد بود و سعی می‌کنیم که ورزش را تبدیل به بخشی از فرهنگ مردم کنیم، که در نهایت این امر، منجر به بالا رفتن نشاط شهروندان و شهر تهران شود.

وی گفت: ورزش یک رسانه و یک ابزار فرهنگی برای انتقال پیام است. در اینجا جمله مقام معظم رهبری را تکرار می‌کنم، که فرمودند امر به ورزش، امر به معروف است. و ما هر چه در این بخش فعال‌تر و پویا تر باشیم در آینده همین ورزش به ما کمک می‌کند تا زیست بهتری در شهر تهران به وجود آوریم.

کد خبر 5308270

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 15 =