فعال اقتصادی نبایدبه زندان برود/واحدهای تولیدی دیگر پلمپ نمی شوند

رئیس کمیسیون صنایع مجلس گفت: یک طرح دوفوریتی در مجلس داریم که به عدم پلمپ واحدهای تولیدی اشاره دارد. طبق این طرح فعال اقتصادی بجای زندان باید مجازات اقتصادی شود.

به گزارش خبرنگار مهر، عزت الله اکبری تالارپشتی امروز در نشست هم‌اندیشی رؤسای اتاق‌های بازرگانی و جمعی از صادرکنندگان با وزیر صمت، اظهار کرد: راه حل برون رفت از وضع آشفته اقتصادی را حضور حداکثری بخش خصوصی می‌دانیم. دولت نباید رقیب باشد بلکه باید تسهیل کننده مسیر باشد.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس افزود: قرار بود طی یک برنامه گام به گام تا صد در صد درآمد نفت به صندوق توسعه ملی برود و کل این درآمد برای تجهیز بخش خصوصی هزینه شود. ولی می‌بینیم کل مردم و بخش خصوصی ما هزینه بی تدبیری و بی کفایتی مدیران دولتی را می‌دهند.

وی ادامه داد: وقتی عضو سازمان شانگهای شده‌ایم نباید فقط تماشا کنیم بلکه باید برنامه‌های اجرایی را تدوین کنیم و حداکثر حضور بخش خصوصی در این حوزه را فراهم کنیم.

تالارپشتی گفت: یک طرح دوفوریتی برای ممنوعیت پلمپ واحدهای تولیدی صنعتی و کارخانجات و خدمات تحت هر عنوانی را در مجلس تدوین کرده‌ایم که یکی از بندهای آن بر این تاکید دارد که فعال اقتصادی اگر جرایم اقتصادی مرتکب شد نباید زندان برود بلکه باید به صورت اقتصادی مجازات شود.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس افزود: طرح دو فوریتی دیگر مربوط به دیپلماسی اقتصادی است. هرگز سازوکار سرویس دادن به مردم خودمان در رقابت با فعالین بین المللی را آماده نکرده‌ایم. سفرای ما تاکنون چه خروجی ای داشته اند؟

وی با اشاره به رایزن‌های اقتصادی گفت: رایزن اقتصادی نباید کارمند دولت باشد بلکه از بین فعالان اقتصادی باید انتخاب شود.

کد خبر 5318048

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 2 =