انحصار شرکت های دولتی شکسته می شود/تشکیل کمیته سیب

ارومیه – استاندار آذربایجان غربی گفت: شکستن انحصار شرکت های دولتی و استفاده از ظرفیت های بخش خصوصی و جلوگیری از خام فروشی باید مد نظر مسئولان استان قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدصادق معتمدیان یکشنبه شب در دیدار با اعضای ستادهای مردمی آیت الله رئیسی در استان با بیان اینکه یکی از مهمترین حوز ه های کاری در استان استفاده از ظرفیت معادن استان در جهت ایجاد اشتغال و درآمد برای استان است، افزود: با روحیه جهادی و تدوین راهکارهای عملیاتی و اجرایی، برنامه‌های توسعه‌ای را در تمامی نقاط مختلف استان اجرایی می‌کنیم.

استاندار آذربایجان غربی را پیشران توسعه استان ذکر کرد و ادامه داد: کشاورزی در درآمد مردم و اقتصاد استان نقش مؤثری دارد و برای تکمیل زنجیره محصولات مزیت دار استان سرمایه گذاری ویژه ای باید صورت گیرد.

تشکیل کمیته سیب در آذربایجان غربی

وی با اشاره به برخی از مشکلات به وجود آمده برای محصول سیب استان اظهارکرد: با توجه به اهمیت محصول سیب استان به عنوان یکی از محصولات استراتژیک استان، کمیته ویژه سیب در استان تشکیل شده و از سرمایه گذاران بخش خصوصی برای ایجاد واحدهای فرآوری این محصول حمایت می‌کنیم.

معتمدیان همچنین با اشاره به هم مرز بودن استان آذربایجان غربی با سه کشور، ترانزیت و تجارت خارجی را از دیگر پیش ران‌های توسعه و پیشرفت استان ذکر کرد و افزود: با نگاه مثبت رئیس جمهور به استان‌های مرزی و افزایش اختیارات استانداران این استان‌ها، شاهد افزایش تجارت مرزی در این استان‌ها خواهیم بود.

استاندار آذربایجان غربی گردشگری را از دیگر مزیت‌های مهم استان در کسب درآمد و ایجاد اشتغال برای جوانان عنوان کرد و افزود: ایجاد واحدهای بوم گردی و توسعه گردشگری سلامت، دفاع مقدس باید جزو برنامه‌های مدیران این بخش قرار گیرد.

کمیته‌های راهبردی با حضور نیروهای انقلابی و جهادی در آذربایجان غربی تشکیل می‌شود

وی روحیه جهادی مدیران استان را یکی از راهکارهای مهم حل مشکلات مردم دانست و گفت: کمیته‌های راهبردی با حضور نیروهای انقلابی و جهادی در استان تشکیل می‌شود و در این کمیته‌های راهبردی، پیشران‌های اصلی توسعه استان و مزیت‌های نسبی استان شناسایی و در راستای حل مشکلات مردم برنامه ریزی می‌شود.

وی انسجام، وحدت و همدلی در استان را مورد تاکید قرار داد و افزود: استفاده از نظرات ارزشمند علما و روحانیون و انقلابیون و تمامی افرادی که دغدغه انقلاب و نظام اسلامی دارند در اجرای برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی استفاده می‌شود.

محمدصادق معتمدیان توجه به معیشت و ایجاد رفاه و آرامش مردم و رسیدگی به مناطق محروم و کم برخوردار را جزو اولویت‌های مهم استان در مدیریت جدید عنوان کرد و افزود: از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های دولتی و بخش خصوصی و بویژه نهادهای انقلابی و خدمات رسان برای رفع محرومیت در مناطق مختلف استان بهره مند خواهیم شد.

حضور میدانی در مناطق محروم آذربایجان غربی

استاندار آذربایجان غربی حضور میدانی در میان مردم و بویژه مناطق محروم و کم برخوردار را از دیگر برنامه‌های استان عنوان کرد و افزود: مسئولان باید در کنار مردم باشند و هیچ دیوار بلندی در میان آنان نباید قرار بگیرد، مسئولان بدون واسطه در میان مردم قرار بگیرند و مشکلات آنان را از زبان خودشان بشنوند.

معتمدیان عدالت محوری، فساد ستیزی، اشاعه گفتمان انقلاب، بهره گیری از ظرفیت جوانان انقلابی را از دیگر برنامه‌های مدیریت استان عنوان کرد و افزود: همه باید در کنار هم برای توسعه، پیشرفت و تحول استان در حوزه‌های مختلف نقش آفرینی کنند.

کد خبر 5346346

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 9 =