دستاورد فناورانه دانشگاه‌ها در پارک‌های علم فناوری اجرایی می‌شوند

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به طرح جهش تولید دانش بنیان گفت: در یکی از مواد این طرح، تاکید شده که دستاوردهای پژوهشی دانشگاهها در پارک های فناوری مستقر شوند تا به محصول برسند.

دکتر محمد مهدی زاهدی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه طرح جهش تولید دانش بنیان در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای به تصویب رسیده است، گفت: این طرح که برای ورود به صحن در حال بارگذاری بود ۲۰ ماده دارد که هر کدام به صورتی حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و جریان تولید بر اساس دانش را ارتقا می‌دهد.

نماینده مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: هدف اصلی طرح جهش تولید دانش بنیان این است که از جریان دانش بنیان در حوزه اقتصادی و تولید در کشور حمایت کنیم که محور این اقدام شرکت‌های دانش بنیان هستند.

زاهدی با اشاره به یکی از مواد این طرح جهش تولید دانش بنیان گفت: در یکی از بخش های طرح جهش تولید دانش بنیان آمده است که اگر دانشگاهها و موسسات پژوهشی، دستاورد فناورانه ای دارند می توانند با مجوز از کسانی که این فناوری را ایجاد کرده اند، این دستاوردها را در پارک ها مستقر کنند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ادامه داد: تاکنون برخی از دستاوردهای دانشگاه ها و موسسات پژوهشی در حد پروژه باقی می ماند و تحقق این بند از طرح جهش تولید به تولید محصول تکیه دارد.

وی با تاکید بر اینکه این امر باعث فراهم آمدن سمت و سویی صنعتی و تجاری سازی محصولات دانش بنیان حاصل از تحقیقات دانشگاهی می شود، گفت: این خود به تنهایی مسیری برای رفع نیاز کشور به واسطه علم دانش است.

زاهدی با اشاره به دیگر ماده طرح جهش تولید دانش بنیان گفت: در قانون رفع موانع تولید بیان شده که ستاد تسهیل و رفع موانع تولید با همکاری دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی و مرکز همکاری های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری نسبت به تشخیص نقاط آسیب پذیر اقتصادی ناشی از تحریم‌ها اقدام کرده و برای رفع چالش‌های آنها و حوزه‌های آسیب پذیر حمایت‌های لازم را از شرکت‌های دانش بنیان انجام بدهند.

کد خبر 5347244

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha