اهداف رزمایش ذوالفقار ۱۴۰۰ به طور کامل محقق شد

جانشین فرمانده نداجا در خصوص دستیابی به  اهداف رزمایش مشترک ذوالفقار ۱۴۰۰ ارتش گفت: یکی از اهداف این رزمایش  هماهنگی بین نیروهای چهارگانه ارتش در یک عملیات مشترک بود که با موفقیت انجام شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، امیر دریادار حمزه علی کاویانی جانشین فرمانده نیروی دریایی ارتش با حضور در برنامه رادیویی «بحث روز» رادیو ایران دستاوردهای رزمایش مشترک ذوالفقار ۱۴۰۰ ارتش را تشریح کرد و گفت: برگزاری موفق رزمایش مشترک ذوالفقار ۱۴۰۰ ارتش حاصل هماهنگی و هم افزایی فوق العاده بین چهار نیروی زمینی، پدافند هوایی، هوایی و دریایی ارتش در منطقه راهبردی رزمایش است.

وی ادامه داد: رزمایش مشترک ذوالفقار ۱۴۰۰ ارتش در یک منطقه بسیار مهم از نظر ژئوپلتیک و ژئواستراتژیک به وسعت بیش از یک میلیون کیلومترمربع از شرق تنگه هرمز، دریای عمان و شمال اقیانوس هند (تا مدار ۱۰درجه) ارتش با مشارکت بخشی از یگان‌های نیروهای زمینی، پدافند هوایی، هوایی و دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در منطقه‌ای برگزار شد که نیروها و یگان های شرکت کننده در این رزمایش توان رزمی و عملیاتی خود را به نمایش گذاشتند.

جانشین فرمانده نیروی دریایی ارتش اظهار داشت: توجه ویژه به منطقه شمال اقیانوس هند و افزایش عمق عملیات رزمایش تا دریای سرخ توسط یگان های شناور اطلاعاتی و عملیاتی نیروی دریایی ارتش و استفاده از تجهیزات بومی از ویژگی های مهم این رزمایش بود.

دریادار کاویانی با اشاره به افزایش توان پهپادی در رزمایش مشترک ذوالفقار ۱۴۰۰ ارتش، گفت: پهپادهای بومی ارتش در یک فضای جنگ الکترونیکی واقعی توانستند علاوه بر افزایش عمق نفوذ کلیه اهداف را با موفقیت منهدم کنند.

وی در خصوص دستیابی به اهداف رزمایش مشترک ذوالفقار ۱۴۰۰ ارتش گفت: یکی از اهداف این رزمایش هماهنگی بین نیروهای چهارگانه ارتش در یک عملیات مشترک بود که با موفقیت انجام شد. هدف دیگر این رزمایش استفاده از تجهیزات بومی بود که به جرأت می توانم بگویم تمامی تجهیزات به کار گرفته شد در این رزمایش بهینه شده و تولید شده بدست متخصصین داخلی ساخته و بهره بردار شد.

جانشین فرمانده نیروی دریایی ارتش انتقال تجربه به نسل جوان را از دیگر از اهداف رزمایش مشترک ذوالفقار ۱۴۰۰ دانست و خاطر نشان کرد: برگزاری رزمایش فرصت مناسبی برای ارزیابی آموزش ها و انتقال تجربه به تمامی کارکنان، فرماندهان و مجریان رزمایش است که همگی در مراکز آموزشی ارتش جمهوری اسلامی تربیت شده و آموزش دیده اند.

کد خبر 5349424

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 4 =