بزرگ‌ترین مسجد اسکاتلند به انرژی خورشیدی مجهز شد

یکی از مهم‌ترین مواضعی که اسلام در مورد آن صحبت کرده است، پایداری محیط زیست است و انسان را به حفظ محیط زیست و احترام به مقام خلقت گیاهان خدا دعوت می‌کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، بزرگ‌ترین مسجد اسکاتلند با مجهز شدن به انرژی خورشیدی به الگویی برای مقابله با تغییرات آب و هوایی تبدیل می‌شود. یکی از مهم‌ترین مواضعی که اسلام در مورد آن صحبت کرده است، پایداری محیط زیست است و انسان را به حفظ محیط زیست و احترام به مقام خلقت گیاهان خدا دعوت می‌کند.

در این زمینه، بزرگ‌ترین مسجد اسکاتلند برای مقابله با تغییرات اقلیمی و گرمایش زمین که به تهدیدی برای کل زمین تبدیل شده است، کار می‌کند. این مسجد نیروگاهی را برای استفاده از انرژی خورشیدی و جایگزینی آن با انرژی‌های دیگر ایجاد می‌کند تا در این زمینه حساس الگو شود.

«عرفان رزاق» دبیرکل مسجد مرکزی «گلاسکو» در بیانیه‌ای اعلام کرد که ما به عنوان جانشینان خداوند در سرزمینش مسئولیت حفظ این سرزمین را بر عهده خودمان می‌گذاریم.

نهاد عوض، مسئول «کمپین ملت اسلامی برای صلح سبز در خاورمیانه» در این پروژه گفت: این پروژه نشان دهنده توانایی واقعی امت اسلامی و بخشی از راه حل جلوگیری از بدتر شدن اقلیم است.

کد خبر 5349576

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha