بازسازی خوابگاه قدیمی دانشگاه علوم توانبخشی برای دانشجویان متاهل

رئیس دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی از بازسازی و تبدیل خوابگاه قدیمی دانشجویان دانشگاه به خوابگاه متاهلین خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی، دکتر حمیدرضا خانکه با بازدید از خوابگاه قدیمی دانشجویان دانشگاه (امام حسین ع) و بررسی وضعیت آن، تبدیل این خوابگاه به خوابگاه متاهلین را در دستور کار واحدهای اجرایی و فنی وعمرانی دانشگاه قرار داد.

وی هدف از بازدید خوابگاه قدیمی و تخلیه شده دانشگاه را بررسی اولیه از وضعیت آن ذکر کرد و گفت: بعد از جشن ازدواج دانشجویان که به تازگی برگزار شد، بنا بر پیشنهاد دفتر نهاد رهبری در دانشگاه، سعی شد تا به امکاناتی برای اقامت دانشجویان متاهل فکر شود.

خانکه گفت: با توجه به اینکه این خوابگاه قدیمی، سالهاست که در تصرف دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی است و به واسطه جابجایی دانشجویان ساکن آن به خوابگاه جدید خریداری شده، این خوابگاه تخلیه بوده و برای بررسی امکانات آن جهت اقامت زوج های دانشجو، این بازدید انجام شد.

وی افزود: در هیات رئیسه دانشگاه تصمیم بر این شد که با همفکری شورای فرهنگی دانشگاه، این خوابگاه برای اقامت دانشجویان متاهل بازسازی شود و زوج های جوان دانشجو در این خوابگاه مستقر شوند.

رئیس دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی خاطرنشان کرد: برای اجرای برنامه بازسازی این خوابگاه، باید ابتدا از شهرداری استعلام بگیریم و استحکام و ایمنی ساختمان این خوابگاه مورد ارزیابی قرار بگیرد و سپس از منابع مالی دانشگاه و با حمایت مالی معاونت دانشجویی وزارت بهداشت، بازسازی خوبی در خوابگاه انجام شود و سوئیت ها برای دانشجویان متاهل آماده شود.

در همین زمینه دکتر حسن شاکری معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی گفت: جمعیت ایران در کل، رو به پیرشدن است و هر کدام از افراد دلسوز مملکت به نوعی به فکر جوانگرایی جمعیت هستند و در این ارتباط، اقداماتی را انجام می دهند.

وی افزود: مجلس شورای اسلامی که قانون «حمایت از خانواده» را تصویب کرد و موارد متعددی از حمایت هایی که در بخش های مختلف دانشگاهی و غیردانشگاهی می توان برای ترویج سنت ازدواج و فرزندآوری زوج های جوان انجام داد، در این قانون ذکر شده است.

شاکری افزود: از جمله مواردی که در قانون «حمایت از خانواده» مطرح شده «توسعه خوابگاه های متاهلی است» تا انگیزه ای برای ازدواج دانشجویان و تشکیل خانواده بشود. با توجه به اینکه دانشگاه ما خوابگاه متاهلی ندارد، یک راه آسان و سریع تحقق آن استفاده از ساختمان های موجود بود که خوابگاه قدیمی دانشجویان پسر یکی از این امکانات است که برای اقامت دانشجویان متاهل مناسب است.

وی خاطرنشان کرد: این خوابگاه در حال حاضر تخلیه است و بازدید رئیس دانشگاه از این خوابگاه، در راستای امکان سنجی ظاهری بوده است و به دفتر فنی دانشگاه ماموریت داده شد تا بررسی های لازم جهت بهینه سازی ساختمان و تبدیل آن به خوابگاه متاهلین را انجام بدهد.

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم توانبخشی با اشاره به اینکه ۶۰ زوج دانشجو در سال های ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ هستند که در جشن ازدواج دانشجویی امسال شرکت کردند، گفت: دانشجویان متاهل دانشگاه، خیلی بیشتر از این تعداد هستند و داشتن خوابگاه متاهلین، همیشه جزو مطالبات آنان بوده است، بویژه اینکه ۶۰ درصد دانشجویان دانشگاه ما، در مقاطع تحصیلات تکمیلی تحصیل می کنند و اکثر آنان متاهل بوده، و خوابگاه متاهلین نیاز ضروری این افراد محسوب می شود.

وی اظهار داشت: سابق بر این، تعداد ۱۲۰ دانشجوی مجرد در این خوابگاه قدیمی اسکان داشتند که اگر این خوابگاه تبدیل به خوابگاه متاهلین بشود، باید حداقل هر دو اتاق، تبدیل به یک سوئیت برای سکونت یک زوج دانشجو بشود و در واقع، پیش بینی می شود که ۳۰ تا ۴۰ زوج دانشجو بتوانند از این امکانات استفاده کنند.

شاکری افزود: خوابگاه متاهلی شرایط خاص خودش را دارد و باید علاوه بر ارزیابی ایمنی و استحکام بنا، امکاناتی برای زندگی زوج های جوان پیش بینی کرد که با همکاری و حمایت مالی معاونت فرهنگی - دانشجویی وزارت بهداشت ، این اهداف محقق خواهد شد.

کد خبر 5359816

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha