هنر انقلابی تبعید شده به موزه‌ها نیست

اصفهان - رئیس حوزه هنری گفت:هنر انقلاب تمدن ساز است و چنین غایتی را طلب می‌کند. هنری که جهان را می‌سازد و خود را، هنر انقلاب، هنری تبعید شده به موزه‌ها و هنری سطحی نیست.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدمهدی دادمان عصر سه شنبه در آئین تکریم مجتبی شاه مرادی و معارفه احمد نوری به عنوان رئیس حوزه هنری اصفهان، اظهار داشت: هنر اصیل ایرانی، هنری معنوی و فراتر از موضوع در خدمت ارزش‌های دینی و الهی است؛ اصفهان پایتخت چنین هنری است، هنر مومنانه تمدن ساز؛ هنری که هنرمندش اثر خلق شده را هدیه‌ای از سوی حضرت حق می‌داند.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی ادامه داد: هنر انقلاب تمدن ساز است و چنین غایتی را طلب می‌کند. هنری که جهان را می‌سازد و خود را. هنر انقلاب، هنری تبعید شده به موزه‌ها و هنری سطحی نیست.

وی درباره تغییر مدیریت در حوزه هنری استان اصفهان، گفت: از زحمات مجتبی شاهمرادی تقدیر و تشکر می‌کنم، همه عزیزانی که در این مدت کمتر از یکسال که به هنرمندان اصیل اصفهانی خدمت کردند نیز کمال تشکر را دارند.

دادمان افزود: امروز حوزه هنری سرزنده است و در میدان به دنبال دغدغه‌های اصیل انقلاب در اصفهان است. احمد نوری را پیش از بازگشت به اصفهان می‌شناسم، فردی مجاهد و فهیم است و امیدوارم بار مسئولیت سنگینی که روی دوش او است را به جلو ببرد. فرصت تغییر مدیریت، فرصتی برای اندیشه دوباره است، امیدوارم با برطرف کردن کاستی‌ها حرکت حوزه هنری اصفهان متعالی‌تر شود.

به بازخوانی سنت اصیل هنر ایرانی نیازمندیم

همچنین میثم مرادی بیناباج، معاون راهبری امور استان‌های حوزه هنری در این مراسم، گفت: مجتبی شاه‌مرادی در مدت تصدی‌گری بر حوزه هنری استان اصفهان تلاش‌های چشم‌گیری برای روشن شدن چراغ هنر در استان داشتند. رویدادهایی که در زمان مدیریت او رقم خورد، خون تازه‌ای در رگ‌های حوزه هنری اصفهان جاری کرد.

وی افزود: فردی که امروز سکان حوزه هنری اصفهان را در دست می‌گیرند، شناخته شده است و تجارب مشخصی در حوزه سینما و رساند دارد. همچنین در مدت مدیریت شاه‌مرادی، احمد نوری در سمت معاونت اداری و مالی حوزه هنری اصفهان فعالیت داشت و با ساختار حوزه کاملاً آشنا است.

مرادی بیناباج تاکید کرد: امروز به بازخوانی سنت اصیل هنر ایرانی در عصر ایران اسلامی نیاز داریم و حوزه هنری اصفهان می‌توانند از عهده آن برآیند.

کد خبر 5364682

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 8 =