روز دانشجو در ایران اسلامی ماهیت ضداستکباری و ضدآمریکایی دارد

بوشهر- امام جمعه دشتی با اشاره به اینکه ماهیت روز دانشجو در ایران اسلامی، ضداستکباری و ضدآمریکایی دارد افزود: آرمان خواهی برای دانشجوی انقلابی و تشکل‌های دانشجویی یک فریضه است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام علی زاهد دوست در خطبه‌های این هفته نماز جمعه با اشاره به ۱۶ آذر روز دانشجو گفت: در دیدار دانشجویان با رهبری در سال ۹۴، حضرت آقا مسائل راهبردی و کاربردی مهمی مطرح فرمودند، که برای دانشجویان قابل توجه و بهره برداری است و امیدوارم متن این سخنرانی توسط دانشجویان عزیز ما بازخوانی شود

امام‌جمعه دشتی افزود: آرمان خواهی؛ برای دانشجوی انقلابی و تشکل‌های دانشجویی یک فریضه است.

وی گفت: دانشجوی انقلابی باید وظایفش را در قبال خودش به عنوان یک جوان و دانشجوی انقلابی، بداند تا نقش خود را در قبال تشکل دانشجویی که در آن فعالیت می‌کند، بداند و سرانجام به انجام وظیفه در محیط دانشگاه بپردازد.

امام‌جمعه دشتی بیان کرد: در راه تحقق آرمان‌های انقلاب از وظایف دانشجو و تشکل دانشجویی انقلابی گفتمان سازی است و لازم است دانشجویان مؤمن و تشکلهای انقلابی، بایسته‌های این گفتمان سازی را در عرصه‌های مختلف بدانند و با آن آشنا باشند.

وی گفت: هدف از گفتمان‌سازی فرهنگی سازی و عمومی‌سازی است و لذا آرمان واهی نباید در حصار ذهن دانشجوی انقلابی و تشکلهای دانشجویی محصور و محبوس بماند، بلکه باید به ابعاد اثرگذار این گفتمان سازی اندیشید و بدان توجه کرد.

وی گفت: برافراشته نگه داشتن پرچم مطالبه گری یکی از توصیه‌های مکرر رهبر عزیزمان به دانشجویان است و می‌فرمایند: ممکن است همه مطالبات قابل اجرا نباشد اما مهم این است که بازگو شود تا اصل بسیار با ارزش آرمان خواهی همچنان زنده و پرنشاط بماند و اجازه ندهد راه انقلاب گم یا منحرف شود.

وی با اشاره به مذاکرات ایران و پنچ قدرت دنیا در وین گفت: انتظار این است که مذاکره‌کنندگان هسته‌ای در راهی که آغاز کرده‌اند بر اساس اصل اصیل عزت حکمت و مصلحت حرکت کرده و هیچگاه تسلیم زیاده‌خواهی‌های دشمنان نشوند که ان شاءالله نخواهند شد.

وی گفت: در حال حاضر مذاکره برای رفع تحریم‌های ناجوانمردانه است نه مذاکره هسته‌ای، زیرا از نگاه دولت انقلابی، مذاکرات هسته‌ای وقتی شکل می‌گیرد که تمام تحریم‌ها برداشته شود.

وی بیان کرد: نباید اشتباهات گذشته تکرار شود و دولت کنونی و مذاکره کنندگان انقلابی که بحمدلله با دست پر درصحنه حاضر شده‌اند باید از وقایع شش سال گذشته درس و عبرت بگیرند و بدانند که حاصل درس‌ها و عبرت‌های برجام این است که آمریکا و غربی‌ها قابل اعتماد نیستند.

امام‌جمعه دشتی افزود: پیرو مطالبه گری مشکلات و کمبودهای مردم در شهرستان و وعده پیگیری این مطالبات، هفته گذشته با همکاری نماینده محترم مردم در مجلس، بنده به اتفاق فرماندار محترم سفر کاری را به تهران داشتیم که بحمدلله سفر با برکتی بود.

وی ادامه داد: مهمترین مطالبه ما در این سفر در عرصه بهداشت و درمان و رسیدگی به وضعیت بیمارستان زینبیه خورموج و مراکز درمانی شهرستان بود که خوشبختانه در دیداری با که آقای دکتر عین اللهی وزیر محترم بهداشت تقریباً همه دغدغه‌های مردم در این عرصه را مطرح کردیم.

وی بیان کرد: بحث کمبود پزشک متخصص، و کمبود تجهیزات مهم بیمارستان و درمانگاه‌های شهرستان را مطالبه کردیم و ایشان هم دستور رسیدگی و حل مشکلات را دادند که البته لازم است برای تحقق این وعده‌ها مجدداً از طریق معاونان وزیر و زیر مجموعه‌ها پیگیری شود که ان شاءالله پیگیری خواهیم کرد.

همچنان تاکید می‌کنم تا امروز مسئولان تصمیم گیر در قبال نیازهای بهداشتی و درمانی مردم شهرستان دشتی کوتاهی کرده‌اند و این کوتاهی باید در عمل جبران شود.

امام‌جمعه دشتی گفت: سابقا مقرر بوده وزارت نفت معین بیمارستان زینبیه باشد و باید پیگیری شود که چرا وزارت نفت به مسئولیت اجتماعی خود در این خصوص بدرستی عمل نکرده؟ و وزارت نفت دولت سیزدهم پای کار رسیدگی به مشکلات عدیده بهداشت و درمان و بیمارستان زینبیه خورموج بیاید.

وی گفت: مسئولان حق جمعیت قریب ۸۷ هزار نفری دشتی و ۹۳ روستا در این شهرستان را نباید نادیده بگیرند البته به فضل الهی و با کمک شما مردم مشکلات را پیگیری می‌کنیم و با این رویکرد ارزشمند دولت آیت الله رئیسی که عدالت محوری را سرلوحه خود قرار داده‌اند، این مطالبات را به نتیجه مطلوب می‌رسانیم.

وی یادآور شد: در خصوص مسائل مربوط به منابع طبیعی هم دیداری را با رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور داشتیم و پیرامون مسائل مختلف این حوزه گفتگو کردیم و در نهایت با توجه به اهمیت آبخیزداری وعده احداث یک پروژه عظیم آبخیزداری را برای همین امسال داده شد ضمن اینکه قول دادند سفری را در آینده نزدیک به استان و شهرستان داشته باشند و مسائل مهم منابع طبیعی و مشکلات مردم در این زمینه را از نزدیک در جریان قرار بگیرند و تصمیم گیری کنند.

امام‌جمعه دشتی بیان کرد: در عرصه راهداری هم مسئول مستقیم تصمیم گیر در زمینه راهداری را دیدیم مشکلات راهداری هم منتقل کردیم حداقل دو تا سه پروژه را قول همکاری دادند که ان شاءالله محقق خواهد شد.

وی با اشاره به سفر دوم به روستای محروم و دورافتاده بن بید لازم است از ستاد اجرایی فرمان امام، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، کمیته امداد امام خمینی و اداره مخابرات و بخشدار محترم بخش شنبه که هرکدام گوشه‌ای از مشکلات این روستای محروم را به دوش گرفتند و حل کردند تشکر کنم

امام‌جمعه دشتی ادامه داد: شک نداریم با همدلی و همکاری همه مسئولان و روحیه کار جهادی همه مشکلات روستاهای محروم شهرستان دشتی شدنی است.

کد خبر 5366599

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 1 =