با تلاش رییس جمهور، آینده روشن است

شهردار تهران گفت: شرایط امروز به ویژه برای طبقات محروم جامعه و مناطقی مانند ۱۷ سخت است اما با تلاش و کوششی که آقای رئیسی انجام می‎‌دهند حتماً آینده بسیار خوبی در برابر ما وجود دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا زاکانی شهردار تهران در آخرین برنامه پویش قرار خدمت در مسجد ابوذر منطقه ۱۷ حاضر شد و دیداری بی واسطه و صمیمی با جمعی از نمازگزاران و شهروندان این منطقه داشت.

شهردار تهران در مسجد ابوذر گفت: در این منطقه مطرح شد که منطقه ۱۷ کوچک‌ترین منطقه است اما با یک کثرت و شمار زیادی از اسوه‌ها و شهدا است که ما مدیون آنها هستیم. این محفل و مکان مقدس یادآور جنایات منافقین و ترور نافرجام رهبر عزیزتر از جانمان است و ما را به حال و هوای دهه ۶۰ می‌برد.

زاکانی افزود: اینکه شهدا عزیزند کاملاً معلوم است چرا که پذیرش شده توسط خدا هستند. اما ما نسبت به انها مسئولیت خطیری داریم و باید یاد آنها را زنده نگه داریم و شرایط زمانه را با آنها تفسیر کنیم و توجه کنیم که آنها الگو و اسوه هستند و راه آنها را دنبال کنیم. باید توجه کنیم که آنها زنده اند و می‌توانند از ما دستگیری کنند و امیدوار به شفاعت آنها باشیم.

او ادامه داد: ملت ایران ملتی رشید و علاقمند به راه شهیدان هستند. به سالگرد شهید حاج قاسم سلیمانی نزدیک می‌شویم، باید توجه کنیم که در مراسم حاج قاسم چطور ملت ایران پس از ۴ دهه اینگونه درخشید و عظمت خود را به نمایش گذاشت. این مسأله نشان می‌دهد که هر که خوبی کند و به مردم خدمت کند و تبعیت از رهبری داشته باشد موفق است و مردم به آنها اعتنا خواهند کرد.

شهردار تهران اضافه کرد: شرایط امروز کشور به ویژه برای طبقات محروم جامعه و مناطقی مانند ۱۷ سخت است. اما می‌توانم عرض کنم این چند ماهی را که آقای رئیسی سکاندار اجرایی کشور شدند و با تلاش و کوششی که انجام می‌دهند حتماً آینده بسیار خوبی در برابر ما وجود دارد و این مشکلات به لطف خدا کم خواهد شد.

زاکانی بیان کرد: دوستانی که در گذشته بودند به این نکته که آثار تصمیمات آنها چه اثری روی متن جامعه دارد توجه نداشتند. به یکی از وزرای دولت گذشته گفتیم که چرا پلکانی کردن مصرف انرژی را انجام نمی‌دهید، جواب داد که انجام دادیم اما سر ماه آقای رئیس جمهور گفتند که چرا قبض خانه ما به این شکل و با این مبلغ امده؟ بنابراین کسی که مملکت را با خانه خود سنجه کند نمی‌تواند برای کشور تصمیم بگیرد.

او عنوان کرد: اداره کردن کشور اصولی دارد و آن کسی که استخر خانه خود را با انرژی ارزان گرم می‌کند باید هزینه‌های آن را بپردازد تا بتوان به مناطقی مانند ۱۷ رسیدگی کرد.

شهردار تهران یادآور شد: بنابراین در چنین شرایطی علم و دانش و عقلانیت حاکم نیست و امروز اگر سختی می‌بینید ناشی از آوار بزرگی است که بی تدبیری در کشور به وجود آورده است. بر همین اساس است که آقای رئیسی در دولت می‌گوید که در کشور در حال پرداخت قبوض صادر شده قبلی هستیم.

زاکانی تاکید کرد: اما باید اعلام کنم که آینده بسیار درخشان است و ما به عنوان عضو کوچکی از خانواده انقلاب و نوکر شما مردم، امیدواریم تهران را از تبعیض رها کنیم و فاصله شمال و جنوب را کاهش و سرانه‌های محلات جنوب را افزایش دهیم. نمی‌شود که یک منطقه سرانه فضای سبز بالای ۱۰۰ متر و دیگری ۲.۵ داشته باشد.

او گفت: باید مسئولیت‌های اجتماعی خود را بپذیریم. مسیر خدمت باید توجه به مردم باشد نه اشخاص خاص. امیدوار هستم که از سال آینده شاهد تحول در شهر باشید نه تغییر.

شهردار تهران افزود: باید خدمت ارائه دهیم و رضایت عموم مردم را به رضایت افراد خاص ترجیح دهیم و مسیری را برویم که عدالت را که از اهداف انقلاب است، ساری و جاری کنیم.

زاکانی ادامه داد: امیدواریم خدمت شایسته ای به مردم کنیم. ما در داخل یک وظیفه و در عرصه جهانی و منطقه‌ای وظیفه‌ای دیگر داریم. استحکام داخل کشور است که به موفقیت در عرصه جهانی کمک می‌کند. و این استحکام جز با توجه به اهل بیت، زاری در پیشگاه خداوند بزرگ، خادمی مردم و تبعیت از رهبری میسر نیست.

او بیان کرد: جلساتی را با نخبگان و دیدارهایی از منطقه داشتیم. تسهیلات در ساخت و ساز در منطقه و توجه به باغ راه حضرت فاطمه (س) و فضای سبز منطقه از موضوعات مطرح شده در جلسه با معاونین بود. در این منطقه چند محله امکان فضای سبز ندارد و تصمیم بر این شد که ۸ مجموعه پارک در نظر گرفته شود و قرار است که تملک شود و اعتبار آن از محل ماده ۷ تأمین شود.

شهردار تهران عنوان کرد: هر که برای مردم بیشتر نوکری کند خداوند او را بیشتر مورد پذیرش قرار خواهد داد. امیدواریم دینمان را به مردم و رهبری ادا کنیم و شما شاهد عملیاتی شدن نکاتی باشید که مطرح شد.

کد خبر 5377053

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 5 =