مشارکت ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در طرح ملی مسکن استان مرکزی

اراک - رئیس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در استان مرکزی گفت: این ستاد ساخت ۱۰۰ هزار واحد مسکن را در کشور تعهد کرده است و در استان مرکزی هم در همین راستا اقدام می‌شود.

مجتبی تهامی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: ساخت مسکن ملی از زمان فعالیت دولت قبل مطرح شد اما هیچ گونه اقدامی از سوی متولیان مسکن وزارت راه و شهرسازی صورت نگرفت. مقام معظم رهبری با توجه به دغدغه‌ای که داشتند جلسه‌ای تشکیل دادند به درخواست ایشان ستاد اجرایی فرمان امام (ره) برای ساخت ۱۰۰ هزار واحد آن ورود کنند، اگرچه به دلیل شرایط اقتصادی هیچ پیمانکاری اعلام آمادگی نکرد اما ستاد اجرایی امام (ره) از اعتبار خود استفاده کرد و قول همکاری و حمایت از پیمانکار را در صورت متضرر شدن داد.

وی افزود: شرکت عمران ستاد که زیر مجموعه ستاد اجرایی فرمان امام (ره) است و مستقلاً اداره می‌شود؛ اعلام همکاری کرد و امروز در ۳۲ استان کشور ستاد اجرایی فرمان امام (ره) برای ساخت ۱۰۰ هزار واحد ورود کرده است و قطعاً اگر ستاد اجرایی نه صرفاً در بحث مسکن بلکه برای طرح‌های عمرانی دیگر ورود نمی‌کردند بسیاری از پروژه‌ها زمین مانده بودند.

مدیرکل کل ستاد اجرایی فرمان امام (ره) استان مرکزی تصریح کرد: این ستاد براساس رهنمودهای رهبری در کنار محرومیت زدایی در زمینه اشتغال و طرح‌های تولیدی مبتنی بر اقتصاد مقاومتی نیز گام‌های مؤثری برداشته است.

تهامی گفت: خط مشی ستاد توسعه اقتصادی، فقرزدایی و رفع محرومیت‌هاست، مشارکت در راه‌اندازی و توسعه طرح‌های اقتصادی در بخش‌های مختلف کشاورزی و صنعتی، انجام طرح‌های عمرانی و زیربنایی، مدرسه سازی، ارائه خدمات سلامت و همچنین اشتغالزایی و کارآفرینی از جمله برنامه‌هایی است که در این ستاد و مجموعه‌های وابسته به آن، دنبال می‌شود.

کد خبر 5389915

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 10 =