«حزب‌الله» برای حمایت از مردم به جلسات دولت بازگشت

رئیس شورای اجرایی حزب الله لبنان در سخنانی ضمن انتقاد از سیاست های ایالات متحده آمریکا در قبال این کشور گفت: انتخابات پارلمانی برای حزب الله بسیار مهم است و ما با قدرت در آن شرکت می کنیم.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از العهد، «سید هاشم صفی الدین» رئیس شورای اجرایی حزب الله لبنان در سخنانی از سیاست‌های ایالات متحده آمریکا در قبال کشورش به شدت انتقاد کرد.

بر اساس این گزارش، سید هاشم صفی الدین در این خصوص اظهار داشت: آمریکایی‌ها به دنبال ایجاد هرج و مرج هستند. هدف اصلی آنها تأمین امنیت رژیم صهیونیستی در منطقه است. آمریکایی‌ها در منطقه و لبنان گزینه‌هایی دارند که همواره از آنها استفاده می‌کنند. در نقطه مقابل، ما نیز گزینه‌هایی داریم که طبق آنها عمل می‌کنیم.

وی افزود: ایالات متحده آمریکا بارها خواستار برقراری تماس با حزب الله شده است اما ما چنین چیزی را رد کرده‌ایم. صفی الدین در بخش دیگری از سخنانش به تصمیم حزب الله برای بازگشت به جلسات دولت اشاره کرد و گفت: این یک تصمیم داخلی بود و ارتباطی به حصول گشایش در مذاکرات میان ایران و عربستان ندارد.

این شخصیت حزب الله عنوان کرد: حزب الله با هدف حل و فصل بحران اقتصادی و ایستادن در کنار مردم تصمیم به بازگشت به جلسات دولت گرفت. وی در ادامه سخنانش به اهمیت انتخابات پارلمانی لبنان اشاره کرد و گفت: انتخابات برای حزب الله بسیار مهم است و ما با قدرت در آن شرکت می‌کنیم.

چندی پیش هم «حسین الحاج حسن» نماینده پارلمان لبنان به بیانیه اخیر حزب الله و جنبش أمل در خصوص اعلام آمادگی‌شان برای بازگشت به جلسات دولت واکنش نشان داد. نماینده پارلمان لبنان در این خصوص گفت: حزب الله و جنبش أمل با تصمیمی که در خصوص بازگشت به جلسات دولت گرفتند به مسئولیت ملی خود عمل کردند. این تصمیم در چارچوب تأمین منافع مردم اتخاذ شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود تأکید کرد: حزب الله همچنان معتقد است که «طارق البیطار» قاضی پرونده انفجار بیروت تحقیقات در خصوص ابعاد مختلف این انفجار را از مسیر اصلی خود منحرف ساخته است. ما برای مشخص شدن بیش از پیش ابعاد این انفجار تلاش می‌کنیم.

پیشتر حزب الله لبنان و جنبش أمل با صدور بیانیه مشترکی اعلام کردند: لبنان همزمان با اوضاع سیاسی پیچیده، با بحران اقتصادی و مالی بی سابقه‌ای مواجه است و تنها راه حل این بحران‌ها، وجود دولتی قدرتمند است که قادر به حل مشکلات مردم لبنان بوده و از اعتماد مردم لبنان برخوردار باشد. ما با همراهی سایر گروه‌های سیاسی، مجدانه برای تشکیل دولت تلاش کردیم و در این مسیر امتیازهای زیادی دادیم.

در ادامه این بیانیه با اشاره به پرونده انفجار بیروت آمده است: بازپرس قضائی پرونده انفجار بندر بیروت، اقدامات غیرقانونی انجام داده و مرتکب تخلف شده است. به نتیجه نرسیدن تلاش‌های قانونی، سیاسی و مردمی برای وادار کردن بازپرس قضائی با هدف بازگشت به اصول قانونی، باعث شد ما در گذشته به این نتیجه برسیم تعلیق حضورمان در جلسات هیئت وزیران، اقدامی سیاسی و قانونی است اما اکنون و در پاسخ به نیازهای هموطنان و به منظور جلوگیری از طرح اتهام علیه ما مبنی بر تعطیل کردن روند سیاسی، بازگشت خود را به جلسات دولت اعلام می‌کنیم.

کد خبر 5402680

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 0 =