شبکه ریزشی فاضلاب در خرمشهر اصلاح می‌شود

خرمشهر- سرپرست آب و فاضلاب خرمشهر از اصلاح شبکه‌های ریزشی خرمشهر در قالب تدوین سندی با اعتبار ۱۰ میلیارد تومان در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، حسین عبیداوی عصر امروز چهارشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: در ۴۰ نقطه خرمشهر شبکه فاضلاب ریزش کرده و با مکنده و جنتکس امکان رفع انسداد وجود ندارد که برای رفع مشکل سند اصلاح شبکه ریزشی تدوین شده و پیمانکار مجری کار خود را آغاز کرده است.

وی افزود: این طرح در خیابان فرعی انجام می‌شود و پیمانکار موظف می‌شود که ترمیم تراشه‌های حفاری را خود انجام دهد و کار به دیگر ارگان‌ها واگذار نمی‌شود.

سرپرست آبفا خرمشهر از پرداخت ۸۰۰ میلیون تومان اعتبار به شهرداری خرمشهر برای آسفالت معابر حفاری شده در قالب طرح‌های اصلاح و توسعه خبر داد و اظهار کرد: برای طرح‌های اجرا شده در گذشته از سوی اداره کل آبفا ۸۰۰ میلیون تومان اعتبار به شهرداری اختصاص یافته و قرار است ۳ میلیارد تومان دیگر نیز در قالب اوراق مشارکت به همین منظور به شهرداری پرداخت شود.

وی از تخصیص اعتبار ۲۷ میلیارد تومان برای تکمیل مناطق نیمه‌کاره عشایر و کوی فیصلی و ۱۲ میلیارد تومان برای ترمیم نوارهای حفاری شده در سطح شهرستان خبر داد.

عبیداوی به نهایی شدن تحقق اعتبار ۴۰۰ میلیارد تومان ماده ۵۶ خبر داد و بیان کرد: این طرح در مرحله مناقصه است و پیش بینی می‌شود تا پایان امسال مناقصه آن انجام و سال آینده عملیات اجرای آغاز شود.

سرپرست آبفای خرمشهر گفت: به روز رسانی و ساماندهی دستگاه‌های پمپاژ، افزایش دو برابری ظرفیت ایستگاه‌های اصلی و لایروبی ۱۷۰ کیلومتر برای کاهش مشکل پس زدگی فاضلاب و جمع شدن آب‌های سطحی در معابر این شهرستان انجام شده است.

وی ادامه داد: در بارندگی‌های اخیر خرمشهر دچار آب‌گرفتگی‌های گسترده به همراه پس زدگی فاضلاب شده که برای اولین بار تابلو برق همه ایستگاه‌های دفع فاضلاب خرمشهر ساماندهی و نوسازی شد.

عبیداوی در ادامه فعال بودن تنها ۲۰ درصد از سیستم آب‌های سطحی و فرسودگی سیستم دفع فاضلاب و ناتوانی آن در دفع سریع آب باران را عامل مشکل آب‌گرفتگی خرمشهر پس از بارش‌ها دانست.

وی از پیشرفت ۶۲ درصدی تصفیه خانه فاضلاب خبر داد و اظهار کرد: اعتبار تعیین شده برای تکمیل این پروژه ۶۱۶ میلیارد تومان برآورد شده و پیش بینی می‌شود سال آینده به بهره برداری برسد.

حوزه آب

سرپرست آبفای خرمشهر به اقدامات انجام شده در حوزه آب اشاره کرد و گفت: توجه به بحث تأمین آب روستایی بیشتر از بحث فاضلاب است و بر همین اساس سال آینده کارگاه ساماندهی ایستگاه‌های آبرسانی در روستاهای خرمشهر بر پا می‌شود.

وی به پیشرفت ۶۰ درصدی ساماندهی ایستگاه غرب کارون با ۱۰ میلیارد تومان و برنامه‌ریزی برای ساماندهی ایستگاه‌های حفار و شهید منصوری این شهرستان به عنوان برنامه‌ریزی‌های انجام شده در این حوزه اشاره کرد.

عبیداوی از برنامه‌ریزی برای تأمین آب روستاهای غرب کارون از طرح غدیر خبر داد و افزود: قرار است با اجرای ۱۸ کیلومتر خط انتقال آب، ایستگاه آبرسانی غرب کارون به ایستگاه شهید منصوری متصل شود تا از این بعد آب ایستگاه غرب کارون از طرح غدیر تأمین شود.

وی به مطالبات پرسنل آبفای خرمشهر اشاره و اظهار کرد: در زمان تصدی ۶ ماه از حقوق و حق بیمه پرسنل پرداخت نشده بود که مشکل بیمه رفع شد و از مطالبات حقوق آنها تنها ۲ ماه باقی مانده که تا پایان سال تسویه می‌شود.

کد خبر 5404332

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 11 =