ارزیابی اختصاصی محور فناوری در جشنواره تحقیقات و فناوری رازی

رئیس دفتر فناوری و سلامت وزارت بهداشت از ارزیابی محور فناوری در جشنواره تحقیقات و فناوری رازی به طور اختصاصی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت بهداشت، به همت دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و اجرای دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل و با مشارکت کلان مناطق ۱۰ گانه آمایشی دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور، دومین برنامه هم افزایی مراکز رشد فناوری سلامت به صورت آنلاین برگزار شد.

دکتر محمدرضا منظم رئیس دفتر فناوری و سلامت وزارت بهداشت در این برنامه گفت: جشنواره رازی که در سال های گذشته با عنوان جشنواره تحقیقات رازی برگزار می شد با تغییر به جشنواره تحقیقات و فناوری رازی این حوزه را نیز با توجه به اهمیت آن جداگانه مورد بررسی قرار می دهد.

وی خاطرنشان کرد: با گذشت زمان و افزایش انتظار از دانشگاه علوم پزشکی در خصوص ارایه خدمات فناورانه، مسئولیت ها در این راستا بیشتر شده و با بررسی ایده های فناورانه در جشنواره رازی اهمیت این حوزه بیش از پیش نمایان می شود.

منظم به افزوده شدن مراکز رشد به عنوان محورهای بررسی در جشنواره رازی، این اقدام را گامی برای حمایت از شرکت های دانش بنیان و صندوق های حامی شرکت های دانش بنیان عنوان کرد و گفت: محور مخترعین و فناوران نیز از جمله بخش های دیگر جشنواره بوده و شاخص بررسی آن اختراعات فناورانه خواهد بود.

رئیس دفتر فناوری و سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ارزشیابی مراکز رشد را از دیگر برنامه ها در جشنواره تحقیقات و فناوری رازی برشمرد و افزود: مراکز رشد با انجام رتبه بندی در این جشنواره مورد حمایت مالی و معنوی قرار می گیرند.

وی گفت: جشنواره تحقیقات و فناوری رازی در ۲۵ بهمن ماه ۱۴۰۰ برگزار می شود و فناوران می توانند در این جشنواره شرکت کنند.

منظم، اطلاع رسانی و استفاده از ظرفیت های رسانه ای در وزارت بهداشت را مورد تاکید قرار داد و اظهار امیدواری کرد با اطلاع رسانی ایده های برتر فناورانه در مسیر توسعه فناوری موفق باشیم.

ارزیابی اختصاصی محور فناوری در جشنواره تحقیقات و فناوری رازی

دکتر مهدی حسین نژاد دبیر برنامه هم افزایی مراکز رشد سلامت فناورانه نیز در این برنامه استفاده از ظرفیت های رسانه ای برای ایجاد انگیزه در میان فناوران را با اهمیت دانست و گفت: با استفاده از این ظرفیت نتایج تحقیقات انجام گرفته در جهان و تحقیقات و تجربیات فناوران اطلاع رسانی می شود.

دبیر برنامه هم افزایی مراکز رشد سلامت فناورانه گزارشی از روند برگزای برنامه های آتی و مروری بر محتوای برنامه اول داشت.

سخنرانی دکتر نصیر دهقان ، عضو هیات علمی و رئیس مرکز رشد دانشگاه علوم پزشکی ایران و دکتر ابوالفضل الیاسی، دبیر و مدیر اجرایی مرکز رشد پژوهشکده شمال انستیتو پاستور ایران در بخش پنل های تخصصی و ارائه تجربیات مراکز رشد فناوری سلامت دانشگاه‌های علوم پزشکی گیلان، بابل، گلستان، شاهرود، سمنان و مرکز رشد فناوری انستیتو پاستور شمال از دیگر بخش های این برنامه بود.

کد خبر 5411715

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 3 =