اهمیت بهداشت محیط در پاندمی کرونا بیش از پیش نمایان شد

وزیر بهداشت با اشاره به اهمیت بهداشت محیط گفت: بحران جهانی کرونا، اهمیت حفظ و اعتلای سلامت جامعه را بیش از پیش به رخ کشید.

به گزارش خبرگزاری مهر، بهرام عین اللهی، در پیامی به مناسبت گرامیداشت روز ملی بهداشت محیط، با بیان اینکه بهداشت محیط با شناسایی و کنترل عوامل محیطی تأثیرگذار بر سلامت، مسئولیت خطیری را با توجه به گسترش روز افزون و تنوع آلاینده‌های محیطی در اجرای رسالت خود عهده دار است، عنوان کرد: بحران جهانی کرونا اهمیت حفظ و اعتلای سلامت جامعه را بیش از پیش به رخ کشید.

متن کامل پیام وزیر بهداشت

یازدهم اسفند ماه روز ملی بهداشت محیط، بهانه ایست برای یادآوری تلاش‌های بی منت و شبانه روزی خدمتگزاران دیگری از نظام سلامت، و گرامیداشت این روز تلاشی است برای آماده سازی عمومی و جلب همکاریهای فرابخشی در نیل به سلامت جامعه.

امروزه دستیابی به یک زندگی سالم با امید به زندگی مطلوب تنها از طریق برخورداری از محیط سالم و ارائه عادلانه خدمات سلامت فراهم می‌شود.

بهداشت محیط با شناسایی و کنترل عوامل محیطی تأثیرگذار بر سلامت، مسئولیت خطیری را با توجه به گسترش روز افزون و تنوع آلاینده‌های محیطی در اجرای رسالت خود عهده دار است.

بر این باورم که دستیابی به شاخص‌های مناسب در ارتقای بهداشت محیط بدون سختکوشی و زحمات همیشگی همکاران ارجمندم در حوزه بهداشت محیط میسر نخواهد بود و توفیقات حاصله نیز نشان از سختکوشی و ارزشگذاری این گروه از خادمان به نظام سلامت برای خدمتی که ارائه می‌دهند می‌باشد.

بحران جهانی کرونا نیز اهمیت حفظ و اعتلای سلامت جامعه را بیش از پیش به رخ کشید و از آنجا که همگان در یک کشتی نشسته‌ایم، ثابت کرد نباید از هیچ کوششی برای توسعه سلامت در جامعه فروگذار باشیم؛ خوشبختانه در فعالیت مهندسی بهداشت محیط که در کشور به عنوان یک فعالیت منسجم، منشأ اثرات زیادی در ارتقای سلامت جامعه بوده است، با همت والا و تلاش بی وقفه همکاران در این حیطه روز به روز درخشش و اثربخشی بیشتری داشته که بر هیچ انسان دوستدار سلامت پوشیده نیست.

اینجانب ضمن عرض تبریک این روز ملی به جامعه گرانسنگ بهداشت محیط کشور، آرزوی موفقیت برای یکایک خدمتگزاران این عرصه را از درگاه الهی مسئلت می‌نمائیم.

کد خبر 5437521

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha