ضرورت تقویت وحدت دولت و ملت/مطالبات از دولت همراه با واقعیات باشد

شهرکرد- نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه وحدت بین دولت و ملت باید تقویت شود، گفت: مطالبات از دولت باید همراه با واقعیات، توانمندی‌ها و امکانات باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمدعلی نکونام در پیام نوروزی با بیان اینکه نوروز به عنوان یک عید ملی مطرح است اما مورد توجه اسلام نیز قرار گرفته، اظهار کرد: در روایات این روز، یک روز تحول‌آفرین بیان شده است.

وی تصریح کرد: روایت منسوب به امام صادق (ع) آمده است در این روز قیام کننده نهایی و برپا دارنده عدل جهانی اتفاق می‌افتد یعنی قیام حضرت بقیه الله الاعظم مطابق این روایت در این روز اتفاق می‌افتد.

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه علاوه بر اینکه این روز را عید ملی می‌دانیم باید آن را یک روز ویژه مذهبی، دینی، معنوی و اخلاقی بدانیم، عنوان کرد: نگاه ما به این روز نگاه معنوی باید باشد و اضافه بر شادی‌های مشروع، صله‌رحم و نظافت‌ها، به نو کردن دل‌ها هم توجه کرده و به متحول نمودن اخلاق و رفتارمان توجه کنیم.

حجت الاسلام نکونام با اشاره به اینکه سال ۱۴۰۰ به عنوان سال پایانی قرن سیزدهم پشت سر گذاشته شد، ادامه داد: در قرن سیزده مهم‌ترین تحول جهانی که اتفاق افتاد وقوع انقلاب اسلامی بود.

ضرورت افزایش وحدت در چهارمحال و بختیاری

وی مطرح کرد: وقوع انقلاب اسلامی در قرن سیزدهم قواعد جهانی را به هم ریخت و قدرت‌ها تبدیل وضعیت دادند و اتحاد جماهیر شوروی که قدرت بود فرو پاشید.

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه آمریکا فکر می‌کرد قدرت جهانی و یکه‌تاز می‌شود به برکت انقلاب رو به افول است، افزود: در این قرن مقاومت در برابر قدرت‌های استکباری و ستمگر شکل گرفت و سال به سال این مهم قوت یافت تا بتواند زمینه‌ساز ظهور و برپا شدن عدل جهانی باشد.

حجت الاسلام نکونام گفت: در سال ۱۴۰۰ مهم‌ترین اتفاق در کشورمان شکل‌گیری دولتی ارزشی و انقلابی بود که روی ریل انقلاب و ارزش‌های انقلاب حرکت می‌کند و حیات‌بخش آرمان‌های انقلاب اسلامی خواهد بود.

وی با بیان اینکه تقویت وحدت، یکی از ضرورت‌های شکرگزاری به درگاه الهی است، اظهار کرد: وحدت در میان ما باید قوت بگیرد و تقویت شود تا بتوانیم در سایه این نعمت انقلاب استانمان را آباد کنیم.

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه استان با تفرقه آباد نمی‌شود، تصریح کرد: استان با اختلافات، بگو و مگوها و رودررویی‌ها نه تنها آباد نمی‌شود بلکه عقب می‌ماند و بر عقب‌ماندگی‌هایش افزوده می‌شود.

حجت الاسلام نکونام ادامه داد: باید وحدت کنیم در کنار هم بنشینیم و دل‌ها را یکی کنیم تا موجب آبادی استان شویم و چهارمحال و بختیاری را از وضعیت فعلی برهانیم.

مطالبات در جامعه همراه با واقعیات، توانمندی‌ها و امکانات باشد

وی با بیان اینکه طبعاً همه ما از نظام اسلامی و دولت مطالباتی داریم، عنوان کرد: باید مراقب باشیم تا مطالباتمان همراه با واقعیات، توانمندی‌ها و امکانات باشد تا امکان عملیاتی شدن آن وجود داشته باشد.

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری افزود: نباید مطالبه‌ای کنیم که روی زمین بماند، بار دولت و مسئولان بیشتر گردد و مسئولان و نتوانند آن را حمل کنند و موجب ایجاد مشکل ایجاد شود.

حجت الاسلام نکونام به ضرورت تقویت ارزش‌های انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: تقویت ارزش‌ها در این دولت بیشتر مورد توجه قرار گرفته است از این فرصت باید استفاده شود و ارزش‌ها را تقویت گردد.

وی با اشاره به اینکه انقلاب ارزش‌های دینی، اخلاقی، کاری، اقتصادی و سیاسی را به ارمغان آورده است، مطرح کرد: مجریان در استان و کسانی که کارگزاران استانی هستند باید از فرصت استفاده کنند و گره‌گشای مشکلات مردم باشند.

مسئولان باید خادم مردم باشند

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه مسئولان کارها و مشکلات مردم را بیشتر مورد توجه قرار دهند، افزود: مسئولان باید خادم باشند و بر مردم آقایی نکنند.

حجت الاسلام نکونام اقتضای نظام اسلامی را خادم بودن عنوان کرد و گفت: واکسیناسیون عمومی کرونا توسط دولت به خوبی انجام شده است.

وی با بیان اینکه دولت در روابط بین‌الملل خوب عمل کرده است، اعلام کرد: دولت سیزدهم بر اساس حکمت، عزت و مصلحت راه‌های مناسبی را به روی کشور گشوده و گشایش‌هایی بدون برجام حاصل شده است.

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه در این چند ماه مشاهده کرده‌ایم که گشایش بدون برجام هم ممکن است، اظهار کرد: ایجاد سامانه یکپارچه صدور مجوزهای کسب‌وکار موجب تسهیل در صدور مجوز کسب و کار شده است.

حجت الاسلام نکونام با اشاره به اینکه وحدت بین دولت و ملت باید تقویت شود، عنوان کرد: این مهم موجب می‌شود تا دولت به امید و پشت‌گرمی مردم بتواند کارها را پیش ببرد.

وی افزود: اگر پشت‌گرمی نباشد و همه‌اش انتقاد و حرف‌های دل سر کننده باشد دولت هم دل سر می‌شود.

نماینده ولی فقیه به هماهنگی سه قوه اشاره کرد و گفت: در این شرایط انقلاب همه در یک آزمون و امتحان بزرگ قرار داریم که هر میزان که روی منافع خود پای بگذاریم و به منافع جمع و انقلاب بیندیشیم برنده این امتحان و آزمون خواهیم بود.

کد خبر 5451046

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha