محل برگزاری تمامی نمایشگاه‌ها شهر آفتاب است

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به مصوبه شورای اسلامی شهر تهران در دوره ششم تاکید کرد: محل برگزاری تمامی نمایشگاه‌ها در محل نمایشگاه شهر آفتاب است.

به گزارش خبرگزاری مهر، سید جعفر تشکری هاشمی در آغاز پنجاه و هشتمین جلسه شورای شهر تهران به مزاحمت‌های نمایشگاه‌های مختلف در سطح شهر که باعث نارضایتی شهروندان می‌شد، اشاره کرد و گفت: برابر مصوبه همین شورا مقرر شد نمایشگاه‌های پر مخاطب به خارج از شهر تهران منتقل شود.

وی به مصاحبه‌ی اخیر معاون وزیر ارشاد مبنی بر اینکه نمایشگاه کتاب امسال قرار است در مصلی امام (ره) برگزار شود، اشاره کرد و گفت: این اتفاق در مغایرت با مصوبه شورای اسلامی شهر تهران است.‌

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: اگر نمایشگاه کتاب در مصلی امام (ره) برگزار شود افزایش ترافیک و تردد حجم بسیار بالای خودروها را در ساعت‌های طولانی را در سطح شهر شاهد خواهیم بود و شهروندان برای سفرهای داخلی شهر با مشکل رو به رو خواهند شد.

وی ادامه داد: با برگزاری نمایشگاه کتاب در مصلی امام بزرگراه‌های رسالت؛ شهید همت؛ شهید چمران و همینطور خیابان مطهری و بهشتی و مناطق حریم این محدوده با گره‌های ترافیکی جدی رو به رو خواهد کرد. لذا خواهشمندم این موضوع به فوریت توسط وزارت ارشاد مورد بازنگری قرار بگیرد.

تشکری هاشمی به ابراز نگرانی پلیس راهور نیز در این موضوع اشاره کرد و گفت: لازم است نسبت به برگزاری این نمایشگاه در تهران بازنگری صورت بگیرد.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: معاون وزیر ارشاد بازدیدی را در ماه‌های گذشته داشتند و نقایصی را مشاهده کردند که این وضعیت با رسیدگی مدیریت جدید نمایشگاه شهر آفتاب رو به بهبود است و اقدامات دیگری نیز در دست اقدام است و تا زمان برگزاری نمایشگاه کتاب تکمیل خواهد شد؛ همچنین فضایی که در اختیار محل نمایشگاه مصلی امام (ره) است حدود پنج هزار متر کوچک‌تر از نمایشگاه شهر آفتاب است و حمل و نقل لازم برای رفت و آمد شهروندان برای بازدید از نمایشگاه شهر آفتاب فراهم است؛ لذا از هیأت رئیسه درخواست دارم این موضوع را حتماً از وزیر ارشاد بخواهند که مورد تجدید نظر قرار دهند.

تشکری هاشمی در تذکری با اشاره به وضعیت خیابان ۳۵ متری افتخاری که در اواخر دوره مدیریت شهری گذشته تهران افتتاح شد که محدوده دارآباد تهران را به بزرگراه امام علی (ع) متصل می‌کند، تصریح کرد: به دلیل توافقاتی که با ارتش جمهوری اسلامی ایران صورت گرفت و ظاهراً اقدامات لازم صورت نگرفت ارتش این خیابان را مسدود کرد و متأسفانه علی رغم اینکه بیش از یک سال از این اتفاق می‌گذرد حدود ۷۰۰ متر این مسیر که می‌تواند مسیر را برای شهروندان را کوتاه و جریان ترافیک شهر را مطلوب‌تر کند بسته شده است.

وی در پایان متذکر شد: این منصفانه نیست که شهروندان به دلیل ناهماهنگی‌ها از خدمات شهر بی‌بهره شوند؛ لذا در خواست دارم که شهرداری تهران با ارتش جمهوری اسلامی ایران توافقات لازم را انجام دهند.

کد خبر 5465232

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha