ارائه پیشنهادات ایران در کمیته آسیا و اقیانوسیه شورای صنایع‌دستی

برگزاری سی و نهمین مجمع عمومی شورای جهانی صنایع‌دستی در شیراز و برگزاری جشنواره فجر صنایع‌دستی و هنرهای سنتی در تهران از سوی ایران در ازبکستان مطرح شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی وزارت میراث فرهنگی، سومین جلسه کمیته اجرایی منطقه آسیا و اقیانوسیه شورای جهانی صنایع‌دستی در سال ۲۰۲۲ همزمان با برگزاری برنامه داوری مهر اصالت با دستور جلسه برنامه‌ریزی فعالیت‌های بخش آسیا و اقیانوسیه این شورا در کشور ازبکستان برگزار شد.‌

در این جلسه نمایندگان کشورهای عضو غرب آسیا، آسیای مرکزی، آسیای شرقی و آسیا و اقیانوسیه حضور داشتند و اداره جلسه نیز برعهده رئیس شورای جهانی صنایع‌دستی بود.

ویدا توحدی مدیرکل دفتر آموزش و ترویج صنایع‌دستی به عنوان نماینده ایران در این نشست حضور داشت. همچنین معاون صنایع‌دستی کشور در این جلسه، به صورت آنلاین از رئیس شورای جهانی صنایع‌دستی برای حضور در فرآیند داوری شهرها و روستاهای جهانی صنایع‌دستی ایران دعوت کرد.

در ادامه این نشست، نماینده ایران طبق دستور جلسه، برنامه‌های مهم حوزه صنایع دستی کشور را در سال ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۲ برای اعضا تشریح کرد.

در این نشست دو پیشنهاد معاون صنایع‌دستی کشور شامل برگزاری سی و نهمین مجمع عمومی شورای جهانی صنایع‌دستی در ماه می ۲۰۲۳ مصادف با اردیبهشت ۱۴۰۲ در شهر شیراز به عنوان شهر جهانی صنایع‌دستی و برگزاری جشنواره فجر صنایع‌دستی و هنرهای سنتی سال ۱۴۰۱ در تهران با حضور نمایندگان کشورهای عضو شورای جهانی صنایع‌دستی به صورت بین‌المللی مطرح و با اکثریت آرا مصوب شد.

همچنین معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی در گزارشی از برنامه‌ریزی به منظور استفاده از فضای جام جهانی فوتبال در کشور قطر خبر داد و اظهار کرد: «در حاشیه این رویداد بزرگ ورزشی شاهد برگزاری نمایشگاه‌ها، جشنواره‌ها و برنامه‌های متنوعی به منظور نمایش و عرضه صنایع‌دستی ایران خواهیم بود.»

همچنین مقرر شد برنامه‌های مربوط به معرفی صنایع‌دستی ایران در حاشیه جام جهانی قطر به صورت پیش رویدادها، رویدادها، نمایشگاه‌ها، جشنواره‌ها و… برای اعضای شرکت کننده در جلسه ارسال شود.

در نشست حضوری این رویداد، نمایندگانی از کشورهای جمهوری اسلامی ایران، تایلند، کویت، مالزی، ازبکستان، قرقیزستان، فلسطین، استرالیا، چین و اندونزی حضور داشتند.

کد خبر 5495490

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha