اجرای کشت قراردادی ۲ میلیون هکتاری اراضی کشاورزی در سال آینده

معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی گفت: سال آینده ۲ میلیون هکتار از اراضی کشاورزی کشور باید تحت کشت قراردادی قرار گیرد.

به گزارش خبرگزاری مهربه نقل از وزارت جهاد کشاورزی، «علیرضا مهاجر» در بازدید از مزارع غلات شهرستان ورامین، با تاکید بر کشت قراردادی باهدف تامین سرمایه در گردش هزینه‌های کشت و نهاده‌های مصرفی اظهار داشت: با این راهکار می‌توان کشاورز را نجات داد تا به تولید لطمه نخورد.

معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی افزود: در برنامه‌ریزی جدید وزارت جهاد کشاورزی، یارانه‌ها به سمت فعالیت‌های هدفمند جهت ارتقای راندمان تولید به‌ویژه تهیه ادوات کشاورزی سوق یافته است.

وی با اشاره به دستور مقام عالی وزارت در اولین جلسه ستاد ملی زراعت، خاطرنشان کرد: در این نشست مقرر شد بذور تولیدی شرکت‌های تولید بذر توسط شرکت بازرگانی دولتی خریداری و سپس ارزش بذری توسط وزارتخانه به استان‌ها جهت حمایت از تولید پرداخت شود.

این مقام مسئول، استان تهران را ویترین کشاورزی کشور دانست و افزود: آب، خاک و سهولت دسترسی به جامعه مصرفی از مهم‌ترین ویژگی‌های استان تهران است.

مهاجر خوداتکایی را به‌عنوان یک اصل مهم برشمرد و گفت: با توجه به جنگ‌های منطقه‌ای باید به داشته‌های خودمان یعنی کشاورزان به‌عنوان سرمایه‌های گران‌بها اتکا داشته باشیم.

وی همچنین با تاکید بر رعایت توصیه‌های فنی در مزارع تاکید کرد: باید توجه جدی به مصرف کودهای پایه شده و تعادل بین مصرف کودهای ازته، پتاسه و فسفات انجام شود.

معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی با تاکید بر موضوع آموزش گفت: درصدی از بودجه باید به آموزش تخصیص یابد، چراکه ارتقای علمی کشاورزان، افزایش کمی و کیفی تولید را به دنبال دارد.

کد خبر 5504698

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha