آمار مساجد غیر فعال کشور نگران کننده است

مدیرعامل بنیاد هدایت از تولید مستند مسابقه تلویزیونی «همسایه» خبر داد و گفت: این مستند مسابقه قرار است با همکاری شبکه اول سیما تهیه و پخش شود؛ موضوع آن حل مسئله توسط امامان محله است.

به گزارش خبرنگار مهر، سومین نشست هیئت امنا بنیاد هدایت با حضور حجت الاسلام محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی و حجج اسلام والمسلمین میرباقری، رحیمیان، عابدینی، مشهدی آقایی، ماندگاری، عالی، نظافت، پناهیان، برادران، حسینی اراکی، میرمحمدیان در سالن جلسات شهید مالامیری دفتر قم بنیاد هدایت برگزار شد.

حجت الاسلام سیدناصر میرمحمدیان مدیرعامل بنیاد هدایت در این نشست به ارائه گزارشی از فعالیت‌های بنیاد هدایت در سال گذشته پرداخت و گفت: در مهرواره اوج ۵۳ هزار مسجد را شناسایی کردیم و ۲۲ هزار امام به فرمان رهبری مبنی بر ارتقا فعالیت امامان لبیک گفتند. بیش از ۱۰ هزار نفر هم مسائلی را که نسبت به شناسایی و حل آنها اقدام کرده بودند ثبت کردند.

وی عنوان کرد: در طول دو سال گذشته برخی عملیات‌های گفتمان ساز را رقم زده ایم و مهرواره اوج یکی از این عملیات‌ها بود. برای رقم خوردن این مهرواره اتفاقات جنبی مهمی نیز واقع شد که یکی از آنها این بود که مدیران تبلیغات اسلامی شهرستان‌ها و امامان را در خصوص مهارت حل مسئله آموزش دادیم و مهم این بود که این سخن جا بیفتد که ما باید حل مسئله را بیاموزیم.

مدیرعامل بنیاد هدایت با اشاره به اجرای طرح مواسات توسط امامان محله گفت: در ابتدای کار همه این طرح را در توزیع بسته‌های غذایی می‌دیدند. ما تلاش کردیم در ذهن امامان به عنوان مخاطب ما افق گشایی شود و اینکه بدانند بسته مد نظر ما در حل مسئله بسته وسیعی است و این حل مسئله را امام نباید به تنهایی حل کند بلکه براساس قیام به قسط مردم باید پای کار بیایند.

وی به ارائه آماری از مساجد کشور پرداخت و عنوان کرد: وضعیت ۵۲ هزار ۹۰۰ مسجد در مهرواره اوج به صورت میدانی ثبت شد؛ آمار مساجد غیر فعال کشور نگران کننده است.

آمار مساجد غیر فعال کشور نگران کننده است

حجت الاسلام میرمحمدیان ادامه داد: گام بعدی آموزش حل مسئله به همه مدیران سازمان تبلیغات اسلامی در نشست کوثر هدایت بود و از این تاریخ به بعد خانواده‌های مدیران هم وارد عرصه شدند و به عنوان راهیار شریکة الامام ها شروع به فعالیت کردند و بدون اینکه هزینه‌ای افزوده شود برای حل مسائل مرتبط با موضوع خانواده یاریگر امام هستند.

مدیرعامل بنیاد هدایت اضافه کرد: بعد از برگزاری نشست کوثر هدایت اتفاق خوبی افتاد و ما تصمیم گرفتیم تا نظرات بنیاد هدایت را ارائه بدهیم و این را یک بار در نمایشگاه مسجد جامعه پرداز در مشهد تجربه کردیم و متوجه شدیم که فناوری خوبی است. در گام بعدی این نمایشگاه را در دل نمایشگاه بن المللی قرآن هدایت برپا کردیم که کار بسیار دشواری بود.

نمایشگاه مسجد جامعه پرداز فرصتی برای برگزاری مباحثات علمی در حوزه امامت

وی به برگزاری سومین نمایشگاه مسجد جامعه پرداز در مسجد جمکران اشاره کرد و افزود: اکثر کسانی که از نمایشگاه مسجد جامعه پرداز بازدید کردند ابراز شعف داشتند. این نمایشگاه فرصتی برای برگزاری مباحثات علمی در زمینه موضوع امامت است و روی آن هم می‌شود کار رسانه‌ای کرد و عزیزانی نظیر حجت الاسلام عالی برای این برگزاری نشست‌های علمی در حاشیه نمایشگاه اعلام آمادگی کرده‌اند.

حجت الاسلام میرمحمدیان از تولید مستند مسابقه تلویزیونی «همسایه» خبر داد و گفت: این مستند مسابقه قرار است با همکاری شبکه اول سیما تهیه و پخش شود؛ موضوع آن حل مسئله توسط امامان محله است.

وی به موضوع گعده داری پرداخت و گفت: سبک آموزشی گعده یک نوع فناوری است که ما آن را به امامان آموزش می‌دهیم و خود ما نیز نشست‌های خود را با همین مدل برگزار می‌کنیم. کتاب گعده داری هم تدوین شده و در آن به راهیاران آموزش داده می‌شود که بتوانند چگونه گعده داری کنند.

گفتنی است، در بخش‌های مختلف این نشست سایر حضار به ارائه دیدگاه‌ها و نقطه نظرات خود در خصوص برنامه‌های بنیاد هدایت و تدوین سند ملی مسجد پرداختند.

کد خبر 5519463

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha