بازگشت ۵۹۸ میلیارد تومان از تخلفات مالی پروژه ها به خزانه دولت

شهرکرد- مدیر کل بازرسی چهارمحال و بختیاری گفت: بر اساس بازرسی های انجام گرفته برخی تخلفات مالی در پروژه های مختلف شناسایی شد که در این خصوص ۵۹۸ میلیارد تومان به خزانه دولت بازگشت.

به گزارش خبرنگار مهر، علی احمدی ظهر دوشنبه در نشست خبری خود با اصحاب رسانه و مطبوعات با اشاره به نام گذاری سال توسط رهبر انقلاب، اظهار کرد: به منظور بررسی مشکلات شرکت‌های دانش بنیان ۶۰ بازدید میدانی انجام گرفته که در پی این بازدیدها ۲۱۲ مصوبه به دستگاه‌های اجرایی ارسال شده است.

وی عنوان کرد: بر اساس پیگیری‌های انجام گرفته ۱۷۵ هکتار اراضی به این شرکت‌ها واگذار و مشکل اصلی تأمین زمین این شرکت‌های دانش بنیان مرتفع شد.

مدیر کل بازرسی چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: طی سال گذشته به منظور جلوگیری و پیشگیری از جرایم ۵۰ مکاتبه هشداری با دستگاه‌های اجرایی صورت گرفته است.

احمدی با بیان اینکه سازمان بازرسی چهارمحال و بختیاری ۵۰۴ معامله را در سامانه بررسی کرده است، مطرح کرد: ارزش ریالی معاملات بازرسی شده دو هزار و ۲۶ میلیارد تومان است.

وی با اشاره به اینکه برای جلوگیری از جرایم به ۱۲۲ پروژه تذکر داده شده است، اعلام کرد: در یکی از پروژه‌ها به تذکرات داده شده توجه نشده بود که پس از بازرسی انجام شده این پروژه لغو و با اصلاح امور در مسیر درست خود قرار گرفت.

مدیر کل بازرسی چهارمحال و بختیاری افزود: بر اساس بازرسی‌های انجام گرفته برخی تخلفات مالی در پروژه‌های مختلف شناسایی شد که در این خصوص ۵۹۸ میلیارد تومان به خزانه دولت بازگشت.

احمدی به بازگشت دو هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان مطالبه معوق به بیت المال اشاره کرد و ادامه داد: بیشترین تخلفات شناسایی شده در استان به ترتیب تصرف و تضییع اموال عمومی، گزارش خلاف واقع، کم کاری نقض قوانین و سهل انگاری بوده است.

مدیر کل بازرسی چهارمحال و بختیاری از تحت تعقیب اداری ۴۲۴ نفر از کارکنان و مدیران دولت خبر داد و گفت: ۱۶۳ نفر از مدیران و کارکنان دولت نیز تحت تعقیب کیفری قرار گرفته اند که برای تعدادی از این افراد حکم صادر شده است.

وی با بیان اینکه ۱۱۷ مورد بازرسی از دستگاه‌های اجرایی استان انجام گرفته، افزود: طی این بازرسی‌ها ۲۴۵ گزارش تهیه و ۴۶۵ پیشنهاد اصلاح امور به دستگاه‌ها ارسال شده است.

احمدی با اشاره به تثبیت مالکیت ۳۰۸ مورد اموال دولتی، اظهار کرد: ۶۹۸ سند تک برگ بنفش برای اموال غیر منقول دستگاه‌ها صادر شده است.

مدیر کل بازرسی چهارمحال و بختیاری عنوان کرد: طی سال گذشته دو هزار و ۶۲۳ شکایت مردمی در بازرسی استان ثبت شده که برای تعدادی از این شکایات پرونده ایجاد شده است.

کد خبر 5524960

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha