سازه‌های تبلیغاتی فرسوده جمع‌آوری می‌شود

مدیریت شهری پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته در تهران خدمات گوناگونی را به شهروندان ارائه داده که شهرداری مناطق در این زمینه نقش ویژه‌ای دارند، در این بسته خبری اخبار شهرداری مناطق را بخوانید.

به گزارش خبرنگار مهر، مدیریت شهری به‌دلیل تعدد خدماتی که به شهروندان ارائه می‌دهد، همواره در پایتخت کشور از اهمیت و جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و به نوعی بسیاری از ابعاد زندگی شهروندان با خدمات مدیریت شهری و شهرداری تهران گره خورده است.

در این بسته خبری به گوشه‌ای از خدمات مدیریت شهری می‌پردازیم.

اجرای طرح جمع آوری سازه‌های تبلیغاتی فرسوده در منطقه ۲

معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه ۲ از اجرای طرح جمع آوری سازه‌های تبلیغاتی فرسوده و نا ایمن خبر داد.

علیرضا جعفری با اشاره به اینکه المان‌ها یکی از عناصر تأثیرگذار در زیباسازی منظر شهری است، گفت: در تداوم برنامه‌های مدیریت شهری منطقه در آرام سازی بصری شهر، طرح جمع آوری تابلوها و سازه‌های تبلیغاتی فرسوده و نا ایمن در حال اجرا است.

وی افزود: این طرح در حال حاضر در بلوار عزیزی ناحیه ۵ اجرا شد و در سایر خیابان‌ها نیز در دستور کار قرار گرفت.

معاون شهردار منطقه ۲ طرح همسان سازی تابلوهای اصناف را از دیگر اقدامات در این زمینه برشمرد و گفت: در همین راستا ساماندهی تابلوهای اصناف محله طرشت با استفاده از الگوی همسان سازی با رنگ پیرامونی و بافت آجری انجام شد.

جعفری افزود: اجرای طرح‌های خلاقانه با بهره‌گیری از هنر از دیگر اقدامات اجرایی در بخش زیباسازی منظر شهری است که با این اقدامات، عناصر نامناسب شهری به المان هنری تبدیل می‌شود.

سازه‌های تبلیغاتی فرسوده جمع‌آوری می‌شود

افزایش سرانه درمانی منطقه ۱۹ با کلنگ زنی درمانگاه خیریه فوق تخصصی حسینیه اعظم مکتب العباس (ع) محقق شد

مراسم کلنگ زنی و احداث درمانگاه خیریه فوق تخصصی حسینیه اعظم مکتب العباس (ع) با حضور اعضای شورای اسلامی شهر تهران، شهردار منطقه ۱۹، خیرین و نیکوکاران، بانی و هیئت امنای این حسینیه برگزار و منطقه ۱۹ صاحب درمانگاه خیریه فوق تخصصی شد.

در این مراسم که با حضور جعفر بندی شربیانی عضو و نایب رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران، سوده نجفی عضو کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران همراه بود، مهدی هدایت ضمن قدردانی از تأمین اعتبار برای احداث این درمانگاه و دفاع از آن در لایحه بودجه گفت: از آنجایی که خیرین در راه اندازی هرچه زودتر این درمانگاه پای کار هستند امید است اعتباری نیز به منظور تجهیز این مکان به منظور تسهیل در ارائه خدمات به نیازمندان صورت پذیرد.

شهردار منطقه ۱۹ بر اتمام مراحل واگذاری زمین در راستای ساخت بیمارستان دولتی در منطقه به دانشگاه علوم پزشکی تهران و افزایش سرانه‌های بهداشتی و درمانی در این منطقه تأکید کرد.

هدایت خواستار حمایت از خیرین مسکن ساز با در اختیار قرار دادن زمین رایگان به آن‌ها برای ساخت مسکن و اجاره مناسب به افراد کم برخوردار شد.

درمانگاه خیریه فوق تخصصی حسینیه اعظم مکتب العباس (ع) منطقه ۱۹ در زمینی به مساحت حدود ۱۵۰۰ متر مربع در دو طبقه در بخش‌های اورژانس، داروخانه، حوزه‌های مختلف پزشکی، دندان‌پزشکی، سونوگرافی، رادیولوژی، آزمایشگاه به شهروندان کم برخوردار خدمات فوق تخصصی ارائه خواهد داد.

رونمایی از طرح پروژه باغ ایرانی گلاریس در نمایشگاه خواهر خواندگی و دستاوردهای مدیریت شهری

احسان شریفی شهردار منطقه ۵ با اشاره به پروژه باغ ایرانی گلاریس در این منطقه گفت: در نمایشگاه دستاوردهای شهری از پروژه فاخر و ارزشمند باغ گلاریس رونمایی شده و به زودی روند احداث آن آغاز خواهد شد.

شهردار منطقه ۵ با اشاره به اینکه ساخت پروژه باغ ایرانی گلاریس به زودی در منطقه ۵ آغاز خواهد شد تا شاهد یک باغ ایرانی متفاوت در پایتخت باشیم، گفت: در نمایشگاه دستاوردهای مدیریت شهری در بخش ویژه، منطقه ۵ به رونمایی از پروژه ارزشمند باغ ایرانی گلاریس از طریق ماکت و ویدئووال خواهد پرداخت و از سرمایه گذاران داخلی و خارجی برای اجرایی شدن این پروژه دعوت به همکاری و همراهی می‌شود.

بنا بر این گزارش طراح این پروژه دو نفر از کارشناسان متخصص معاونت فنی و عمران منطقه ۵ هستند. فرناز موسوی «طراح اصلی پروژه» در مورد مختصات این باغ گفت: باغ مذکور به مساحت ۹۰۰۰ مترمربع واقع در محله باغ فیض ناحیه ۳ منطقه ۵ به آدرس خیابان طالبی کوچه باغ ملی سوم واقع شده است.

موسوی تاکید کرد: سایت مذکور دارای شیب ۴ درصد از شمال به جنوب و دارای ۲ دسترسی از شمال غربی و جنوب شرقی است. دسترسی شمال غربی (از کوچه باغ ملی سوم) و دسترسی جنوب شرقی از (کوچه نائینی) است.

موسوی اذعان کرد: کل باغ طبق ضوابط شهرسازی و معماری و سازمان پارک‌ها با نسبت ۳۰ به ۷۰ طراحی شده است که ۳۰ درصد کل باغ طبق ضوابط شامل مسیرهای ارتباطی و بناهای الحاقی خواهد بود.

کارشناس متخصص پروژه مذکور به ریز فضاهای این باغ ویژه اشاره کرد و افزود: ورودی اصلی جهت کنترل تردد و مراجعین، پارکینگ پرسنل، نگهبانی و اتاق مدیریت بخش‌هایی از ریز فضاهای این باغ هستند.

موسوی از بخش‌های ویژه‌ای که برای این باغ در نظر گرفته شده خبر داد و افزود: در یک بخش آبراه آرامش در نظر گرفته شده که فضایی به منظور ارتباط مستقیم مراجعه کنندگان با طبیعت است که در این فضا از نهر موجود استفاده شده است. مسیر پلازا نیز دیگر جاذبه ویژه این باغ است که فضایی است با طراحی چند منظوره جهت پیاده روی و تعامل افراد با یکدیگر با قابلیت نشستن در فضاهای طراحی شده است.

وی از تخصیص فضایی برای کافه کتاب و شربت خانه خبر داد و تاکید کرد: کافه کتاب فضایی با عملکرد کافی شاپ و کتابخانه که هر دو کار را توأم باهم برعهده دارد و شربت خانه نیز به منظور ارائه محصولات سنتی و ارگانیک به مراجعه کنندگان در نظر گرفته شده است.

این کارشناس ادامه داد: باغچه کتاب نیز دیگر بخش باغ گلاریس است که برخلاف طراحی بسته کتابخانه، فرصت مطالعه در فضای آزاد را می‌دهد و دارای سکوهای منعطف در فضایی باز برای مراجعه‌کنندگان است.

موسوی در مورد سایر بخش‌های در نظر گرفته شده برای باغ گلاریس گفت: مزرعه حیوانات اهلی که فضایی جهت برقراری ارتباط مستقیم مراجعه کنندگان با حیوانات اهلی است و گلخانه که فضایی برای پرورش نهال‌های مورد نیاز باغ و همچنین تأمین نیازهای ساکنین محله که قسمتی از این مجموعه به درآمدزایی باغ کمک خواهد کرد است.

شهردار منطقه ۵ در مورد فضاهای خدماتی این باغ خاطرنشان کرد: پنج چشمه سرویس بهداشتی بانوان، پنج چشمه سرویس بهداشتی آقایان و نمازخانه در نظر گرفته شده که این فضاهای خدماتی در جنوب غربی سایت جانمایی شده است.

همکار متخصص دیگر پروژه سمانه فردی با بیان اینکه ۱۲ ماه زمان و ۵ میلیارد تومان بودجه برای ساخت این پروژه در نظر گرفته شده گفت: مصالح محدود با حفظ ساختار سازه‌ای باغ است. درختان عمدتاً مثمر و توت و گیلاس و سیب هستند. کاشی‌های آبی، آجرهای سنتی ایرانی و خشت و گل و دیگر عناصر معماری ایرانی و اسلامی برای متریال این باغ در نظر گرفته شده است. نکته مهم دیگر این است که میزان سازه‌ها به شدت محدود است و تلاش شده تا شهروندان به صورت جدی و مستقیم با عناصر طبیعت درگیر احساسی شوند. البته اصول هندسی، آب جاری قنات و کرت بندی کاملاً رعایت شده است.

کد خبر 5529373

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha