لغو صدها پرواز در اروپا با اعتصاب‌های گسترده شرکت‌های هواپیمایی

شبکه تلویزیونی یورو نیوز در گزارشی به تشریح ابعاد مختلف لغو صدها پرواز در اروپا با اعتصاب‌های گسترده شرکت‌های هواپیمایی پرداخت.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه تلویزیونی یورو نیوز، در حالی که شرکت های هواپیمایی امیدوارند پس از پایان همه گیری کووید ۱۹ دوباره بتوانند با افزایش سفرها به سوددهی برسند، با مشکلات دیگری همچون اعتصاب کارمندان و کارگران شرکت های خود رو به رو شده اند که باعث شده صدها پرواز در فرودگاه های اروپایی لغو شده و یا به تعویق بیفتد.

این اعتصاب های گسترده در بین کارمندان ۲ شرکت هواپیمایی رایان ایر و ایزی جت، باعث آشفتگی گسترده در پروازهای سطح قاره اروپا شده اند. همزمان گروه گسترده ای از کسانی که در فرودگاه «شارل دو گل» پاریس کار می کنند نیز دست به اعتصاب زدند تا بحران پروازها در قاره اروپا دو چندان شود.

بر این اساس، اعتصاب در ایزی جت و رایان ایر منجر به لغو ۱۵ پرواز از مبدا و به مقصد اسپانیا شد. همچنین ۱۷۵ پرواز دیگر هم با تاخیر انجام شد.

خدمه شرکت رایان ایر همچنین اعلام کردند که به مدت ۱۲ روز دیگر به اعتصاب خود ادامه خواهند داد. کارکنان فرودگاه شارل دو گل پاریس هم می گویند که روزهای ۸ تا ۱۰ جولای بار دیگر دست از کار خواهند کشید.

خلبانان و کادر پرواز برخی شرکت های هواپیمایی از حقوق و مزایای خود ناراضی هستند و خواستار دریافت حقوقی برابر با شرکت های هواپیمایی بزرگ اروپایی هستند. این در حالیست که درآمد شرکت های هواپیمایی بزرگ تر، به دلایل گران تر بودن خدمات و قیمت بلیط، به مراتب بیشتر از شرکت های کوچک است.

کارکنان شرکت هواپیمایی رایان ایر از روز ۲۴ ژوئن و با هدف مذاکراه با مدیران شرکت دست به اعتصاب زدند. پس از چند روز خدمه پرواز شرکت ایزی جت هم از روز جمعه، اول ماه جولای به این اعتصاب پیوستند.

لیدیا آراسانز، از اتحادیه USO که اعتصاب کارمندان شرکت رایان ایر را سازماندهی کرده در این رابطه گفت: پس از ۶ روز اعتصاب و با توجه به عدم تمایل شرکت به گوش دادن به سخنان کارکنان خود و ترجیح این شرکت برای زمین گیر کردن هزاران مسافر به جای نشستن بر سر میز مذاکره، ما مجور شدیم بر اساس قوانین اسپانیا روزهای اعتصاب بیشتری را اعلام کنیم.

آراسانز با بیان اینکه در اعتصاب اولیه بیش از ۲۰۰ پرواز لغو شده و تقریباً هزار پرواز هم به تاخیر افتاده است، افزود: اعتصاب جدید می تواند باعث اختلالات بیشتری شود.

در همین حال کارگران فرودگاه شارل دو گل پاریس هم برای افزایش دستمزدهای خود و متعادل کردن هزینه های فزاینده ناشی از تورم دست به اعتصاب زده اند. به این کارگران ایده ای مبنی بر افزایش ۴ درصدی حقوق پیشنهاد شده بود تا در ازای آن به اعتصاب خود پایان دهند؛ اما کارگران و کارمندان فرودگاه شارل دو گل این پیشنهاد را نپذیرفتند.

دانیل برتونه، نماینده اتحادیه CGT در این رابطه می گوید: اکثر کارگران فکر می کنند، این پیشنهاد به اندازه کافی خوب نیست. آنها به مدیریت اعتماد ندارند و بر این باورند که این رفتار مدیریت نوعی باج خواهی است که می گوید: یا همین یا هیچ.

شرکت های هواپیمایی همین حالا هم با بحران جدی رو به رو هستند و گسترش همه گیری کووید ۱۹ در سراسر دنیا باعث شد تا این شرکت ها هزاران نفر از نیروهای خود را از کار اخراج کنند.

با این حال با افزایش تقاضاهای جدید پس از محدودیت ها، این شرکت ها نتوانسته اند دوباره فرصت های شغلی خود را تکمیل کنند.

کد خبر 5529875

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha